Завдання та обов’язки. Бере безпосередню участь у створенні проектів ландшафтної організації території міста, проектуванні об’єктів зеленого будівництва (лісопарки, парки, сквери, бульвари, санітарно-захисні зони та інші види зелених насаджень), а також у розробленні Генерального плану забудови і розвитку міста. Здійснює авторський і технічний нагляд за виконанням робіт на об’єктах зеленого будівництва. Координує хід підготовки щорічних ескізних проектів для реконструкції та формування існуючих зелених насаджень, сезонного квітково-декоративного оформлення міста.
Здійснює контроль за роботами з формування природного сучасного урбанізованого ландшафту.
Розробляє заходи щодо формування і реконструкції існуючих заповідних територій: парків — пам’ятників природи, архітектури, національних парків, ботанічних садів та арборетумів, зоологічних садів та інших об’єктів і контролює хід їх виконання.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази органів вищого рівня, методичні і нормативні матеріали з питань ландшафтної архітектури; основні принципи композиційного формування різних видів зелених насаджень; методи визначення екологічної цінності окремих територій (мікроурболандшафтів), кількісні показники стійкості біогеоценозів; основи проектування об’єктів ландшафтної архітектури; технологію будівництва та утримання зелених насаджень; асортимент деревних, чагарникових та квітково-декоративних рослин, газонних трав тощо; стандарти на садивний матеріал; будівельні норми і правила; основи економіки і трудового законодавства; передовий вітчизняний і зарубіжний досвід щодо зеленого будівництва і ландшафтної архітектури; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги.
Провідний архітектор ландшафтний: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр або спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією архітектора (ландшафтного) I категорії — не менше 2 років.
Архітектор ландшафтний I категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації; для магістра — без вимог до стажу роботи, для спеціаліста — стаж роботи за професією архітектора (ландшафтного) II категорії — не менше 2 років, для бакалавра — не менше 3 років.
Архітектор ландшафтний II категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації; для спеціаліста — без вимог до стажу роботи для бакалавра — стаж роботи за професією архітектора ландшафтного — не менше 2 років.
Архітектор ландшафтний: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) без вимог до стажу роботи.