UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Керівники
  4. Головний інженер підприємства (організації) житлового господарства

Головний інженер підприємства (організації) житлового господарства

Завдання та обов’язки. Забезпечує збереженість і правильність технічної експлуатації житлового фонду, нежилих будинків і споруд та встановленого в них устаткування на закріпленій за житловим підприємством (організацією) території. Організовує періодичне обстеження житлового фонду для визначення технічного стану та рівня благоустрою житлових будинків, виявлення квартир і житлових будинків, непридатних для проживання, технічного стану інженерного обладнання будинків, вживає заходів щодо ліквідації виявлених недоліків.

Затверджує графіки профілактичних оглядів будинків і квартир, контролює їх виконання. Розробляє річні і перспективні плани ремонту жилих будинків та інженерного обладнання, визначає об’єкти ремонту і забезпечує розроблення щодо них необхідної технічної документації, організовує виконання цих планів. Здійснює контроль за проведенням робіт з ремонту житлового фонду, їх якістю та технологічною послідовністю. Приймає роботи та оформляє акти про їх виконання. Бере участь у роботі комісії з приймання в експлуатацію нових будинків і будинків після ремонту й реконструкції. Забезпечує своєчасну і якісну підготовку житлових будинків до експлуатації в осінньо-зимовий і весняно-літній періоди.

Контролює справність і збереженість інженерного обладнання і контрольно-вимірювальних приладів. Розробляє і організовує заходи щодо економії і раціонального використання води, тепла й електроенергії. Організовує і контролює виконання робіт за замовленнями населення. Готує документи для укладання договорів з підрядними організаціями на проведення ремонту житлового фонду та обслуговування інженерного обладнання. Контролює виконання робіт з герметизації інженерних вводів, очищення вентиляційних каналів і димоходів згідно з проектною та нормативною документацією.

Організовує роботу з впровадження нової техніки і прогресивної технології, досвіду роботи передових житлових підприємств, рацпропозицій та винаходів, з підвищення рівня механізації робіт. Розробляє і здійснює заходи щодо забезпечення пожежної безпеки жилих і нежилих будинків і споруд, які знаходяться на території житлового підприємства. Забезпечує дотримання правил і норм щодо охорони праці та виробничої санітарії. Вживає заходів щодо забезпечення безпеки людей у разі виявлення аварійного стану елементів житлових будинків, організовує відселення мешканців.

Забезпечує облік і зберігання на підприємстві технічної документації: проектів будинків, актів введення їх в експлуатацію, технічних паспортів будинків, планів поверхів, документів про розділ меж вартості, нормативних документів. Приймає громадян, що звертаються з питань технічного утримання житлового фонду, відповідає на скарги і заявки мешканців. Організовує підготовку і підвищення кваліфікації працівників.

Повинен знати: законодавчі і нормативні акти з питань житлової політики в Україні; постанови, розпорядження державних органів та інші керівні матеріали щодо діяльності житлового підприємства (організації); правила і норми технічної експлуатації житлового фонду; досвід роботи передових житлових організацій; економіку та організацію виробництва, праці й управління; основи трудового законодавства; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр або спеціаліст). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професією керівників нижчого рівня — не менше 5 років.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору