Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Робітник з комплексного прибирання та утримання будинків з прилеглими територіями

Робітник з комплексного прибирання та утримання будинків з прилеглими територіями

1-й розряд

Завдання та обов’язки. Прибирає вулиці, тротуари, ділянки і площі, прилеглі до домоволодіння, яке обслуговується. Своєчасно очищує від снігу і льоду тротуари, бруківку і доріжки, посипає їх інертними матеріалами і реагентами. Очищує пожежні гідранти і колодязі для вільного доступу до них у будь-який час. Копає у разі потреби нові і прочищає існуючі канавки і лотки для стікання води.

Поливає водою двори, бруківку і тротуари. Періодично очищує вуличні урни від сміття і промиває їх. Наглядає за своєчасним очищенням дворових контейнерів для сміття і громадських туалетів та за їх санітарним станом. Підтримує чистоту на сходових клітках та в інших місцях загального користування поза квартирами, наглядає за справністю і збереженістю усього зовнішнього будинкового обладнання і майна (огорож, урн, контейнерів, вивісок тощо). Повідомляє про порушення порядку дільничного інспектора або чергового у відділі міліції, керуючого будинком. Надає допомогу особам, потерпілим від нещасних випадків, людям похилого віку, хворим, дітям тощо.

Повинен знати: постанови, накази, розпорядження керівних органів з питань санітарії, зовнішнього утримання території будинків і охорони громадського порядку; адреси і номери телефонів відділу міліції, швидкої допомоги, пожежної частини, найближчої установи з надання медичної допомоги, аптеки тощо.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Короткострокове виробниче навчання або інструктаж. Без вимог до стажу роботи.


2-й розряд

Завдання та обов’язки. Прибирає вулиці, тротуари, ділянки і площі, прилеглі до домоволодіння, яке обслуговується. Своєчасно очищує від снігу і льоду тротуари, бруківку і доріжки, посипає їх інертними матеріалами і реагентами. Очищує пожежні гідранти і колодязі для вільного доступу до них у будь-який час. Промиває і дезінфікує дворові контейнери для сміття. Прибирає сходові клітки, горища, підвали та інші місця загального користування поза квартирами. Очищує від бруду і сміття та промиває стволи бункерів і завантажувальних клапанів сміттєпроводів, приміщення сміттєзбиральних і сміттєприймальних камер, проходи і сходи до них, сміттєзбірники.

Виносить з камер переносні сміттєзбірники зі сміттям і установлює в камеру порожні. Здійснює профілактичний огляд та забезпечує справність стволів і бункерів сміттєзбірників, сміттєприймальних камер, завантажувальних клапанів, герметичних прокладок у кришках клапанів. Усуває засмічення стволів сміттєпроводів. Дезінфікує стволи сміттєпроводів, сміттєприймальних камер та сміттєзбірників.

Регулює вентиляцію стволів сміттєпроводів. Періодично видаляє пил зі стін і стель, миє панелі стін, перила, віконні рами і шибки на сходових клітках, вхідні дверні блоки. Готує різні мийні та дезінфікуючі розчини для цих робіт. Одержує мийні засоби, інвентар та ганчір’я. Контролює своєчасність вивезення твердих побутових відходів, прибирання громадських туалетів та їх санітарний стан.

Наглядає за справністю і збереженістю усього зовнішнього будинкового обладнання та майна (воріт, огорожі, парадних дверей, карнизів, ринв, електроарматури у під’їздах і на прибудинковій території, слухових вікон, сміттєзбірників та урн вивісок, покажчиків, обладнання дитячих майданчиків, табличок з номерами дворових вбиралень тощо), а також сараїв та складів. Вивішує, знімає та зберігає прапори, своєчасно вмикає (вимикає) ліхтарі та території, яку обслуговує. Бере участь в обходах території домоволодіння, які здійснюються санітарною, протипожежною службами та міліцією.

Повинен знати: постанови, накази і розпорядження керівних органів з питань санітарії, благоустрою, утримання будинків та їх інженерного обладнання, охорони громадського порядку; правила охорони праці під час виконання робіт та пожежної безпеки; адреси і номери телефонів відповідних міських (районних) служб.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Короткострокове виробниче навчання або інструктаж. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією робітника з комплексного прибирання та утримання будинків з прилеглими територіями I розряду — не менше 0,5 року.

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору