Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Фахівці
  4. Інженер з безпеки руху

Інженер з безпеки руху

Завдання та обов’язки. Здійснює систематичний контроль за виконанням усіма працівниками автотранспортного підприємства правил дорожнього руху і технічної експлуатації автомобілів (спецмашин), інструкцій, наказів та інших керівних матеріалів з питань забезпечення безпеки руху. Бере участь у розробленні організаційно-технічних заходів щодо запобігання дорожньо-транспортним пригодам (ДТП), укріплення трудової і транспортної дисципліни. Аналізує причини, які викликають ДТП, порушення водіями правил дорожнього руху, розробляє на цій основі конкретні заходи щодо їх усунення.

Бере участь у службових розслідуваннях ДТП з виїздом на місця. Контролює роботу водіїв на лінії і робить записи у дорожніх документах про виявлені порушення. Проводить у колективі розгляд ДТП і допущених водіями порушень правил дорожнього руху. Здійснює зв’язок з органами державної інспекції (ДАІ) та організовує впровадження їх рекомендацій щодо забезпечення безпеки дорожнього руху на підприємстві. Не рідше одного разу на місяць звіряє порушення правил дорожнього руху, допущених водіями підприємства, в органах ДАІ.

Організовує згідно із затвердженою програмою проведення занять з водіями щодо безпеки і правил дорожнього руху. Контролює проведення стажування водіїв у відповідних підрозділах (колонах) підприємств. Розробляє тексти місячних інструктажів водіїв у підрозділах (колонах), контролює проведення інструктажів. Веде встановлений облік і звітність щодо безпеки руху. Бере участь у роботі громадської комісії з контролю за безпекою дорожнього руху. Надає допомогу начальникам підрозділів (колон) у проведенні організаційно-технічних та профілактичних заходів щодо запобігання ДТП, зміцнення трудової і транспортної дисципліни.

Повинен знати: будову, призначення та конструктивні особливості автомобіля; правила технічної експлуатації рухомого складу автомобільного транспорту; Правила дорожнього руху ; діюче законодавство, інструкції, положення, накази, розпорядження з питань безпеки руху; основи економіки, організації виробництва і праці в автопідприємствах; порядок і правила ведення обліку та звітності щодо безпеки руху; правила і норми охорони праці, протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Інженер з безпеки руху I категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією інженера з безпеки руху II категорії: для спеціаліста — не менше 2 років, для бакалавра — не менше 3 років.

Інженер з безпеки руху II категорії: повна, базова або неповна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст, бакалавр або молодший спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією інженера з безпеки руху: для спеціаліста — не менше 1 року, для бакалавра або молодшого спеціаліста — не менше 3 років.

Інженер з безпеки руху: базова або неповна вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр або молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи.

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору