Завдання та обов’язки. Забезпечує технічну підготовку виробництва, підвищення продуктивності праці і якості робіт у процесі експлуатації електричних мереж. Контролює виконання організаційно-технічних заходів, спрямованих на безаварійну, безпечну й економічну роботу підприємства. Розробляє і контролює виконання плану впровадження нової техніки на підприємстві, комплексної механізації та автоматизації виробництва. Бере участь у випробуванні та впровадженні у виробництво ефективніших джерел світла, перспективних технологій, приладів керування зовнішнім освітленням.
Розробляє технічні завдання на проектування нових і таких, що реконструюються, споруд і електромереж зовнішнього освітлення, розглядає проектну документацію і подає пропозиції щодо її погодження. Організовує підготовку матеріалів для укладання договорів зі сторонніми підприємствами про будівництво і реконструкцію споруд і мереж зовнішнього освітлення, контролює виконання укладених договорів. Забезпечує спільно з начальниками експлуатаційно-технічних підрозділів паспортизацію електромереж зовнішнього освітлення.
Погоджує провезення негабаритних вантажів, топографічні та геодезичні зйомки, ордери на виконання земельних робіт, приєднання нових електромереж до існуючих мереж підприємства. Бере участь у розробленні планів капітального і поточного ремонтів електромереж, модернізації і заміни діючого обладнання, в укладанні графіків планово-запобіжного ремонту мереж зовнішнього освітлення. Контролює забезпечення експлуатаційно-технічних підрозділів підприємства технічною документацією, інструкціями, схемами, журналами тощо.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази органів вищого рівня; методичні, нормативні та інші керівні матеріали щодо діяльності підприємства; перспективи і напрями розвитку підприємства; будову електроустановок і правила їх експлуатації; правила технічної експлуатації електростанцій і електромереж, охорони праці під час експлуатації електроустановок; порядок підготовки договорів зі сторонніми організаціями; режими роботи обладнання підприємства; порядок планування ремонтних робіт, технологію ремонтних робіт; основи програмування, керівні матеріали щодо розроблення та оформлення технічної документації; досвід передових вітчизняних і зарубіжних підприємств зовнішнього освітлення; основи економіки; організацію виробництва; основи трудового законодавства, правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги.
Провідний інженер з підготовки виробництва підприємства зовнішнього освітлення: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр або спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією інженера з підготовки виробництва підприємства зовнішнього освітлення I категорії — не менше 2 років.
Інженер з підготовки виробництва підприємства зовнішнього освітлення I категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації; для магістра — без вимог до стажу роботи, для спеціаліста — стаж роботи за професією інженера з підготовки виробництва підприємств зовнішнього освітлення II категорії — не менше 2 років, для бакалавра — не менше 3 років.
Інженер з підготовки виробництва підприємства зовнішнього освітлення II категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації; для спеціаліста — без вимог до стажу роботи, для бакалавра — стаж роботи за професією інженера з підготовки виробництва підприємства зовнішнього освітлення — не менше 2 років.
Інженер з підготовки виробництва підприємства зовнішнього освітлення: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) без вимог до стажу роботи.