UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Професіонали
  4. Артист симфонічного (камерного) оркестру

Артист симфонічного (камерного) оркестру

Завдання та обов’язки. Виконує, керуючись вказівками і вимогами диригента, оркестрові партії свого інструмента. Відповідно до кваліфікації залучається до виконання сольних партій по своїй групі інструментів. Постійно працює над підвищенням професійної майстерності й оновленням репертуару. Концертмейстер несе відповідальність за творчий стан своєї групи.

Повинен знати: чинне законодавство в галузі культури та мистецтва; музичну літературу для свого інструмента; теорію та історію музики; основний та поточний репертуар; правила внутрішнього трудового розпорядку; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Артист симфонічного (камерного) оркестру вищої категорії: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією артиста симфонічного (камерного) оркестру I категорії не менше 3 років.

Артист симфонічного (камерного) оркестру I категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації; для магістра — без вимог до стажу роботи, для спеціаліста — стаж роботи за професією артиста симфонічного оркестру (камерного) II категорії не менше 2 років, бакалавра — не менше 3 років.

Артист симфонічного (камерного) оркестру II категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст, бакалавр, молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи.

Спеціальні кваліфікаційні вимоги. Артист симфонічного (камерного) оркестру вищої категорії: висока виконавська майстерність і музична культура; досконале володіння навичками читання оркестрових партій з листа. За цією категорією тарифікуються: концертмейстери та заступники концертмейстерів струнних груп, перші голоси та регулятори дерев’яних та мідних духових інструментів, другі та треті пульти перших скрипок, другі пульти других скрипок, альтів та віолончелей, бас-тромбон, туба, перша арфа, літаври (для камерних оркестрів — рояль, клавесин, інші клавішні).

Артист симфонічного (камерного) оркестру I категорії: висока виконавська майстерність; досконале володіння інструментом; добрі навички читання оркестрових партій з листа. За цією категорією тарифікуються: четвертий та п’ятий пульти перших скрипок; треті пульти других скрипок, альтів, віолончелей та контрабасів; другі голоси: флейта, гобой, кларнет, фагот, труба, тромбон; друга та четверта валторни, дрібні ударні інструменти, рояль.

Артист симфонічного (камерного) оркестру II категорії: розвинені інструментальні здібності; необхідна професійна підготовка для виконання оркестрових партій.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору