Завдання та обов’язки. Створює сценічне оформлення та світлову партитуру нових або раніше створених вистав (програм). Забезпечує виготовлення оформлення в межах визначених термінів і витрат. Подає на затвердження керівництву ескізи декорацій та костюмів, робочий макет оформлення, виконує малюнки предметів бутафорії та реквізиту із зазначенням фактури матеріалу, ескізи особливо важливих гримів. Контролює процес виготовлення оформлення, бере участь у проведенні монтувальних репетицій із освітлення. Готує ескізи реклами, інтер’єрів, виставок. Вивчає і впроваджує у виробництво новітні досягнення в галузі постановочної техніки, технології, обладнання і нових матеріалів.
Повинен знати: чинне законодавство в галузі культури і мистецтва; технологію виготовлення всіх компонентів сценічного оформлення; історію декоративного мистецтва; досвід вітчизняної та світової сценографії, новітні технології; історію музики, театру, балету; основи економіки, організацію праці та управління; правила внутрішнього трудового розпорядку; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр); для магістра, спеціаліста — без вимог до стажу роботи, для бакалавра — підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією художника не менше 3 років.