2-й розряд
Завдання та обов’язки. Виконує під керівництвом гримера-пастижера більш високої кваліфікації грими для учасників масових і групових сцен дальнього та середнього планів. Готує волосся для виготовлення пастижерських виробів: миє, розчісує, сортирує та перетягує. Виготовляє креп, трес, коси, шиньйони, локони із сарличного та штучного волосся.
Повинен знати: основи гримерської і пастижерської справи;
інструмент, що застосовується під час пастижерських робіт; властивості матеріалів і фарб, що застосовуються для гримування і виготовлення пастижерських виробів; правила внутрішнього трудового розпорядку; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.
3-й розряд
Завдання та обов’язки. Виконує за ескізами під керівництвом художника-гримера грими для учасників масових і групових сцен першого плану та виконавців епізодичних ролей. Виготовляє вуса, брови, вії, мушки та дрібні уклейки для учасників масових та групових сцен першого плану і виконавців епізодичних ролей. Виготовляє коси та шиньйони із натурального волосся. Готує волосся для “фрезюру": розділяє на пасми, накручує на коклюшки. Завиває волосся та перуки.
Повинен знати: технологію виготовлення пастижерських виробів;
властивості волосся і вовни; норми витрат матеріалів на виготовлення гриму і перук; правила добору фарбників та фарбування волосся і вовни; вплив різноманітних фарбників на шкіру; будову лицьового черепу; правила внутрішнього трудового розпорядку; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві; підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією гримера-пастижера 2 розряду не менше 1 року.
4-й розряд
Завдання та обов’язки. Виконує під керівництвом художника-гримера прості і середньої складності персонажні та національні грими. Виконує художні зачіски. Підстригає перуки для учасників масових і групових сцен усіх планів. Ліпить гумозні наклейки. Виготовляє бороди, бакенбарди, лобові та височні уклейки. Плете тонкий трес для перук. Виготовляє перуки із тресу. Виготовляє за ескізами і під керівництвом художника-гримера тамбуровані перуки із сарличного і штучного волосся.
Повинен знати: зачіски різних стилей і епох; фотогенічність фарб на різних сортах плівки; закони міміки; пластичну і натільну декоративну косметику; техніку гримування; технологію виготовлення пастижерських виробів; моделі зачісок; застосування забарвлення під час виготовлення пастижерських виробів; правила внутрішнього трудового розпорядку; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня
освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією гримера-пастижера 3 розряду не менше 1 року.
5-й розряд
Завдання та обов’язки. Виконує за ескізами, описом та зразками художника-гримера складні персонажні і національні грими із застосуванням пластичних деталей, нескладні ліпні скульптурні роботи (носи, підборіддя, вилиці). Виготовляє і знімає маски з голови актора. Виготовляє накладки всіх видів персонажних та портретних перук, комбінованих перук і наклейок, вивернутого проділу. Підстригає волосся і перуки для персонажів.
Повинен знати: технологію виготовлення маски; правила та прийоми підготовки матеріалів для знімання маски з обличчя; способи застосування пластичних деталей; мелірування волосся (змішування волосся різного кольору); правила внутрішнього трудового розпорядку; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги. Вища або професійно-технічна освіта (молодший спеціаліст, кваліфікований робітник). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією гримера-пастижера 4 розряду не менше 1 року.
6-й розряд
Завдання та обов’язки. Виконує за ескізами та описом художника-гримера портретні, характерні грими і складні ліпні скульптурні роботи: змінює форми деталей обличчя, форми голови, застосовує спеціальні наклейки із вати, пробки та пластику. Виготовляє тамбуровані перуки з відкритим лобом і проділом. Виготовляє характерні спеціальні перуки. Фарбує людське волосся, сарличне волосся, вовну гірської кози, верблюда, ангорки.
Повинен знати: складання схеми побудови зовнішнього образу персонажів; технологію виробництва гримів (фарб); основи кольорознавства; принципи художнього освітлення; призначення світлофільтрів, плівки; властивості матеріалів, що застосовуються під час виготовлення пластичних деталей, способи виготовлення спеціальних перук; правила внутрішнього трудового розпорядку; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги. Вища освіта (молодший спеціаліст).
Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією гримера-пастижера 5 розряду не менше 1 року.