UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Керівники
  4. Капітан пожежного корабля (катера)

Капітан пожежного корабля (катера)

Завдання та обов’язки. Здійснює керівництво діяльністю корабля (катера), розподіляє обов’язки між працівниками, очолює та контролює їх роботу, забезпечує виконання покладених на особовий склад завдань. Організовує взаємодію з іншими підрозділами, організаціями з питань, що стосуються діяльності корабля (катера). Забезпечує безаварійне плавання судна, суворе дотримання судноводійським складом та іншими членами екіпажу правил, що регламентують безпеку плавання, технічної експлуатації суден; відпрацювання та виконання усіх заходів по боротьбі за живучість судна; постійну боєготовність, заправку пально-мастильними матеріалами і вогнегасними засобами, роботу газодимозахисної служби.

Організовує і здійснює контроль за своєчасним проведенням міжнавігаційних ремонтів корабля (катера) і технічних обслуговувань. У небезпечних та важких умовах плавання (туман, шторм, льодохід), випадках хвороби або відсутності заступника командира корабля (катера), особисто керує кораблем (катером). У аварійних ситуаціях, після прийняття заходів по рятуванню корабля (катера), якщо на його думку судну загрожує неминуча загибель, дозволяє судовому екіпажу залишити судно, сам покидає його останнім. Забезпечує виконання вказівок та вимог органів Держфлотнагляду України, санітарної інспекції тощо, своєчасне подання корабля (катера) до огляду та отримання свідоцтва. Аналізує роботу по всім питанням діяльності корабля (катера) та на його основі вживає необхідних заходів щодо вдосконалення організації роботи, здійснює планування роботи і забезпечення контролю за виконанням запланованих заходів.

Розробляє та контролює виконання працівниками функціональних обов’язків, вивчає ділові і моральні якості працівників та готує матеріали для їх атестування атестаційною комісією. Подає пропозиції безпосередньому керівництву про призначення на посади, звільнення з посад та переміщення працівників, своєчасне заміщення вакансій, заохочення та накладання стягнень, сприяє підвищенню кваліфікації працівників. Організовує, проводить службові та оперативні наради, навчально-методичні збори, семінари тощо. Організовує і контролює проведення професійної підготовки особового складу, роботу з питань забезпечення безпеки праці працівників. Організовує навчання та перевірку знань працівників з питань охорони праці. Виконує обов’язки керівника гасіння пожежі, бере участь у дослідженні пожеж, розслідуванні нещасних випадків, що сталися з працівниками під час виконання ними службових обов’язків. Надає першу медичну допомогу потерпілим на пожежах. Здійснює контроль за веденням діловодства, збереженням документів.

Повинен знати. Акти законодавства, нормативно-правові акти, що регулюють сферу цивільного захисту, морського (річкового) флоту; тактико-технічні характеристики корабля (катера), район акваторії, що охороняється і її спецлоцію; місце розташування і оперативно-тактичну характеристику найбільш важливих і пожежонебезпечних об’єктів, в тому числі і берегових; тактичні можливості пожежних кораблів (катерів), пожежно-рятувальних підрозділів, прийоми і способи їх використання при спільному веденні дій при гасінні пожеж; організацію гасіння пожеж, методи керівництва і управління силами і засобами пожежно-рятувальних підрозділів; форми та методи роботи із засобами масової інформації; правила ділового етикету; правила і норми охорони праці та протипожежного захисту; порядок організації гарнізонної та караульної служби; документацію підрозділу пожежно-рятувальної служби; порядок організації пожежогасіння на об’єктах і в населених пунктах; дислокацію сил та засобів підрозділу, порядок їх залучення до ліквідації пожеж, наслідків аварій, катастроф та стихійного лиха згідно з планами залучення сил та засобів; дислокацію сил та засобів підрозділів пожежно-рятувальної служби на території акваторії, що охороняється, порядок їх залучення до ліквідації пожеж, наслідків аварій, катастроф та стихійного лиха; методи ведення дій підрозділами пожежно-рятувальної служби при ліквідації пожеж, наслідків аварій, катастроф та стихійного лиха, проведенні аварійно-рятувальних робіт; правила безпеки праці; організацію та порядок проведення всіх видів підготовки особового складу, наставництва над молодими працівниками; методику перевірки працездатності систем протипожежної автоматики, внутрішнього та зовнішнього протипожежного водопостачання; будову, тактико-технічні характеристики, правила експлуатації та порядок обслуговування основної та спеціальної пожежної техніки і пожежно-технічного обладнання; організацію діяльності газодимозахисної служби; будову, тактико-технічні характеристики, принципи роботи та обслуговування апаратів захисту органів дихання і зору, які є на озброєнні підрозділу; основи службових відносин і принципи управління; порядок дій за сигналами цивільної оборони та місця зосередження техніки і особового складу.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста. Без вимог до стажу роботи.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору