UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Керівники
  4. Начальник (командир) підрозділу (спеціалізованого аварійно-рятувального)

Начальник (командир) підрозділу (спеціалізованого аварійно-рятувального)

Завдання та обов’язки. Здійснює керівництво спеціалізованим аварійно-рятувальним підрозділом. Забезпечує моральний, психологічний стан, організацію його служби, бойову та службову підготовку, правильне утримання техніки та спеціального обладнання особового складу оперативно-рятувального підрозділу. Несе персональну відповідальність за виконання покладених на підрозділ завдань та визначає ступінь відповідальності всього підлеглого керівного складу. Аналізує стан оперативно-службової діяльності підрозділу визначає основні чинники, що негативно впливають на результати його роботи та організовує прийняття відповідних рішень. Здійснює підготовку та подає у встановленому порядку на затвердження керівництву МНС України плани робіт підрозділу. Забезпечує постійну готовність особового складу до ведення дій з ліквідації великих аварій та катастроф природного та техногенного характеру та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Здійснює керівництво та оперативне управління силами і засобами підрозділу під час ліквідації надзвичайних ситуацій при ефективній взаємодії з аварійно-рятувальними формуваннями інших міністерств і відомств. У встановленому порядку розробляє, погоджує та забезпечує затвердження кошторису на утримання підрозділу, організовує його виконання, а також контроль за правильним та економним витрачанням бюджетних та позабюджетних коштів і матеріальних ресурсів, дотриманням фінансової дисципліни та своєчасним поданням бухгалтерської та статистичної звітності. Виконує функції розпорядника кредитів підрозділу. Розглядає матеріали документальних ревізій та перевірок, вносить керівництву МНС України пропозиції щодо усунення недоліків і покарання винних. Відповідає за стан законності, дисципліни та роботу щодо запобігання надзвичайним подіям і правопорушенням серед особового складу підрозділу. Вживає відповідних заходів реагування.

Розглядає та приймає відповідні рішення за висновками атестаційної комісії загону. На підставі Закону України “Про державну таємницю”, інших нормативних актів організовує та координує діяльність, пов’язану із забезпеченням режиму секретності в підрозділі. Забезпечує комплектування загону кваліфікованими кадрами, проводить роботу з їх виховання та організації професійної підготовки. Організовує службові відрядження, контролює ефективність роботи працівників у відрядженнях, розглядає та заслуховує звіти за їх результатами. Забезпечує створення належних умов працівникам підрозділу для виконання функціональних обов’язків, здійснює контроль за режимом і станом їх роботи, поведінкою, дотриманням форми одягу та порядку у службово-побутових приміщеннях підрозділу і вживає відповідних заходів реагування.

Відповідає за організацію та якість проведення аварійно-профілактичної роботи на закріплених за підрозділом об’єктах. Здійснює взаємодію з правоохоронними органами з питань протиаварійної безпеки. Організовує та контролює роботу із впровадження засобів протиаварійної автоматики на закріплених об’єктах. Проводить роботу із залучення добровільних аварійно-рятувальних формувань об’єктів для профілактики надзвичайних ситуацій на них. Організовує та контролює роботу із проведення протиаварійної агітації та пропаганди серед працівників закріплених об’єктів, запобігання загибелі людей під час аварій та катастроф і виявлення основних причин їх виникнення. Контролює стан обліково-реєстраційної дисципліни та адміністративно-правової діяльності, дотримання вимог законодавства у разі застосування адміністративних санкцій, проведення перевірок протиаварійного стану та розгляд заяв на видавання дозволів на початок роботи.

У межах своєї компетенції реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, організовує виконання відповідних законодавчих і нормативно-правових актів, організаційних та науково-технічних заходів, загальнодержавних і регіональних програм їх забезпечення. Вносить пропозиції керівництву щодо нагородження працівників державними нагородами і відзнаками, заохочує та притягає до дисциплінарної відповідальності працівників особового складу підрозділу, робітників і службовців підрозділу. Організовує відповідно до чинного законодавства розгляд депутатських запитів, листів, заяв та скарг громадян з питань, що належать до його компетенції. Забезпечує правильну експлуатацію та ремонт спеціальної техніки і засобів зв’язку, економію паливо- мастильних матеріалів та дотримання особовим складом та водіями транспортної дисципліни. Забезпечує повне кількісне та якісне збереження матеріальних цінностей, організовує своєчасне приймання та відпускання матеріальних цінностей.

Повинен знати. Конституцію України, законодавчі та інші нормативно-правові акти з організації роботи аварійно-рятувальних формувань, які регламентують організацію, проходження і несення служби в оперативно-рятувальних спеціалізованих підрозділах; правила охорони праці під час проходження і несення служби та ліквідації надзвичайних ситуацій; тактико-технічні характеристики спеціалізованої техніки, спеціалізованого спорядження та спеціального обладнання, якими оснащено підрозділ; технологію ліквідації надзвичайних ситуацій згідно з їх характеристиками та класифікацією; правила експлуатації та застосування засобів зв’язку, аварійно-технічного обладнання; засоби та умови протиаварійного постачання; сигнали цивільної оборони та дії, які вони приписують; порядок та засоби надання першої медичної допомоги; відомості про аварійно-профілактичну роботу, її завдання, особливості перевірки антиаварійного стану об’єктів.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи на керівних посадах нижчого рівня в оперативно-рятувальних формуваннях на менше 5 років. Післядипломна освіта у сфері управління цивільним захистом.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору