UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Керівники
  4. Начальник лабораторії з радіологічних досліджень

Начальник лабораторії з радіологічних досліджень

Завдання та обов’язки. Здійснює керівництво лабораторією. Забезпечує дотримання правильності методів відбору, приготування, радіометричного і спектрометричного контролю проб згідно графіка радіаційного контролю. Проводить необхідні спектрометричні і фізико-хімічні виміри, розрахунок проб виробничого і навколишнього середовища. Виконує обробку результатів дозиметричних і радіологічних вимірів. Проводить радіаційний контроль і оцінює радіаційну ситуацію, веде облікову документацію за виконаними роботами, бере участь у складанні звітів з дозиметричного та радіометричного контролю.

Приймає участь у роботах з удосконалення методів захоронення радіоактивних відходів (РАВ), дезактивації спецодягу і охорони навколишнього середовища. Проводить своєчасне метрологічне обстеження приладів лабораторії. Відповідає за облік радіоактивних джерел радіаційної лабораторії. Вчасно здає радіоактивні відходи, що утворюються в процесі роботи лабораторії, на пунктах захоронення радіовідходів для їх захоронення. Бере участь в розробці інструкцій з радіаційної безпеки та техніки безпеки. Погоджує технічну документацію на радіаційно-безпечні об’єкти. Проводить розрахунки ядерно-фізичних величин з використанням сучасних спеціалізованих програм.

Повинен знати. Закони, постанови, розпорядження, накази, методичні, нормативні та інші керівні матеріали в сфері радіаційної безпеки та поводження з РАВ; перспективи розвитку та особливості діяльності підприємства і служби; технологічні процеси і режими виробництва; технічні характеристики, конструктивні особливості технічних засобів, що використовуються для проведення радіаційних вимірювань, методику їх градуювання, еталонування, контролю їх чутливості; закони ядерної фізики і теорію взаємодії радіоактивних випромінювань із речовиною; основи загальної, аналітичної та радіологічної хімії; хімічні властивості радіоактивних елементів та методики проведення радіохімічних досліджень; методи приготування й використання реактивів та еталонів стандартних розчинів при виконанні радіохімічних і радіометричних досліджень; фізичні основи радіометрії та альфа-спектрометрії; методи радіаційного контролю, правила та умови виконання робіт; методи проведення розрахунків, статистичної обробки та інтерпретації результатів; передовий вітчизняний та світовий досвід з радіаційної безпеки та поводження з РАВ; порядок обліку і складання звітності з радіаційного контролю та радіаційної безпеки; застосування програмного забезпечення персональних комп’ютерів в обсягах, необхідних для виконання своїх функціональних обов’язків.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. При вступі на роботу і надалі щорічно проходити кваліфікаційну перевірку знань з радіаційної безпеки. Стаж роботи за фахом не менше 2 років.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору