UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Керівники
  4. Начальник штабу пожежогасіння

Начальник штабу пожежогасіння

Завдання та обов’язки. Організовує роботу штабу пожежогасіння відповідно до вимог чинних нормативних документів. Здійснює керівництво оперативно-службовою діяльністю та підготовкою співробітників штабу. Аналізує роботу підлеглих та вживає необхідних заходів щодо її поліпшення. Здійснює контроль за роботою оперативних груп, вживає заходів щодо удосконалення їх роботи, впровадження передових форм і методів в їх діяльності. Проводить роботу з підвищення боєготовності підрозділів та удосконалення організації гасіння пожеж.

Контролює виконання графіка планових і позапланових (раптових) перевірок штабом пожежогасіння підрозділів пожежної охорони. Здійснює розробку перспективних та поточних планів роботи у межах завдань, покладених на штаб пожежогасіння. Контролює своєчасність та якість ведення оперативної документації штабу пожежогасіння, здійснює її своєчасне коригування. Забезпечує вирішення питань матеріально-технічного забезпечення чергових змін штабу пожежогасіння. У встановлені терміни заслуховує працівників штабу пожежогасіння щодо виконання ними функціональних обов’язків, у разі необхідності надає їм практичну допомогу. Готує матеріали атестації, проекти наказів щодо заохочення або накладання дисциплінарних стягнень на працівників штабу пожежогасіння та подає їх на розгляд керівництву.

Проводить роботу щодо комплектування, розстановки та навчання працівників штабу пожежогасіння. Організовує стажування новопризначених на посади працівників, готує документи на їх допуск до самостійного чергування. Забезпечує взаємодію з відповідними формуваннями, підрозділами та організаціями інших відомств з питань надійної, безперервної роботи техніки, пожежно-технічного обладнання під час ліквідації пожеж, аварій та у повсякденній організації бойового чергування підрозділів. У разі необхідності організовує роботу резервних штабів пожежогасіння. У разі відсутності начальника відділу (служби) виконує його функції.

Повинен знати. Конституцію України, закони, укази, постанови, інші нормативні документи, що регламентують організацію та проходження служби у підрозділах пожежної охорони; тактику гасіння пожеж та технічні характеристики пожежних автомобілів, пожежно-технічного озброєння (устаткування) та спеціального обладнання; оперативно-тактичну характеристику території; місця розташування особливо важливих об’єктів та перелік об’єктів, на які висилаються додаткові сили та засоби; регламент виїзду пожежної техніки за підвищеними номерами виклику; інструкції взаємодії з іншими службами; місця зосередження основних запасів засобів і матеріалів для гасіння пожеж; правила утримання та експлуатації джерел протипожежного водопостачання, особливості їх експлуатації у зимовий період; технічні характеристики апаратів захисту органів дихання та правила роботи в них; сигнали цивільної оборони та дії, які вони приписують; технологію роботи автоматизованої системи зв’язку та оперативного управління пожежною охороною та її характеристики; порядок здійснення комплексних, контрольних і цільових перевірок оперативно-службової діяльності підрозділів; стан дисципліни та дотримання законності серед особового складу пожежної охорони МНС України; правила безпеки праці у пожежній охороні МНС України; порядок ведення службової документації за напрямками діяльності штабу пожежогасіння.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра. Стаж роботи на керівних посадах нижчого рівня у підрозділах пожежної охорони не менше 7 років. Післядипломна освіта у сфері управління цивільним захистом.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору