Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Професіонали
  4. Інженер з аварійно-рятувальних робіт

Інженер з аварійно-рятувальних робіт

Завдання та обов’язки. Організовує роботи із запобігання (профілактики) виникненню та із ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на потенційно-небезпечних об’єктах. Бере участь у роботі комісій з прийняття в експлуатацію об’єктів, що потребують аварійно-рятувального обслуговування та комісій з розслідування причин виникнення надзвичайних ситуацій. Організовує виконання робіт за договорами на платній основі на об’єктах щодо надання додаткових платних послуг юридичним та фізичним особам, що не суперечать та не заважають основній діяльності служби. Готує проекти планів, наказів, інструкцій, нормативно-методичних документів із запобігання (профілактики) виникненню надзвичайних ситуацій на потенційно-небезпечних об’єктах.

Забезпечує створення та ведення інформаційного банку даних про стан небезпечності об’єктів і територій. Організовує підтримання у постійній готовності особового складу, аварійно-рятувальної техніки та обладнання. Забезпечує своєчасне реагування за сигналами надзвичайних ситуацій та цивільного захисту. Бере участь у розробці проектів оперативних планів ліквідації надзвичайних ситуацій, обґрунтувань, пояснювальних записів та звітів. Збирає, обробляє, аналізує та пояснює дані, виявляє тенденції, причини, що складаються. Прогнозує розвиток сценаріїв виникнення надзвичайних ситуацій. Організовує проведення занять з особовим складом із спеціальних видів підготовки. Забезпечує виконання вимог законодавства щодо охорони праці. Налагоджує взаємовідносини у колективі і підтримує високий морально-психологічний стан особового складу.

Повинен знати. Законодавчо-нормативну базу України з питань захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру; статути, розпорядження та накази, методичні, нормативні та інші керівні матеріали, які регламентують функціонування Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту; техніку та обладнання, які використовуються під час аварійно-рятувальних робіт; вимоги чинних правил та інструкцій з попередження виникнення надзвичайних ситуацій; організацію проведення аварійно-рятувальних робіт за відповідними напрямами; типові плани реагування на надзвичайні ситуації (локалізації та ліквідації аварійних ситуацій і аварій); основи трудового законодавства; правила та норми охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії, протипожежного захисту та охорони навколишнього середовища.

Кваліфікаційні вимоги.

Провідний інженер: повна вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи на посаді інженера I категорії: для магістра — не менше 3 років; для спеціаліста — не менше 5 років.

Інженер I категорії: повна вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи на посаді інженера II категорії не менше 3 років.

Інженер II категорії: повна вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Для магістра — без вимог до стажу роботи, для спеціаліста стаж роботи на посаді інженера не менше 2 років.

Інженер: повна вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста. Без вимог до стажу роботи.

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору