Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Професіонали
  4. Інженер з профілактичних робіт

Інженер з профілактичних робіт

Завдання та обов’язки. Організує та здійснює керівництво виконанням заходів щодо запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру із застосуванням основних положень концепції захисту населення і територій, принципів менеджменту ризику. Приймає участь у роботі комісій з розслідування причин виникнення надзвичайних ситуацій. Організовує і здійснює підготовку особового складу до дій за призначенням. Відповідає за розробку документів служби та оперативних документів щодо ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, планування навчального процесу у оперативно-рятувальному підрозділі. Забезпечує своєчасне реагування за сигналами надзвичайних ситуацій та цивільного захисту.

Організовує проведення занять з особовим складом із спеціальних видів підготовки. Забезпечує виконання вимог законодавства щодо охорони праці в оперативно-рятувальних підрозділах. Здійснює оцінку пожежної небезпечності речовин, матеріалів, технологічних процесів, будівель та споруд. Здійснює нагляд за проектуванням будівель, споруд незалежно від виду діяльності та підпорядкованості. Контролює працездатність технічних засобів забезпечення протипожежного та техногенного захисту, пожежної автоматики. На високому рівні організовує роботу з громадськістю щодо пропаганди знань з питань цивільного захисту. Налагоджує взаємовідносини у колективі і підтримує високий морально-психологічний стан особового складу. Здійснює перевірку та доводить до виконавців правила пожежної безпеки.

Повинен знати. Законодавчо-нормативну базу України з питань захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру; статути, розпорядження та накази, методичні, нормативні та інші керівні матеріали, які регламентують функціонування оперативно-рятувальної служби; вимоги Бойового статуту пожежної охорони, інші документи, що регламентують діяльність органу пожежної безпеки; техніку та обладнання, які використовуються під час пожежно-рятувальних (аварійно-рятувальних) робіт; вимоги чинних правил та інструкцій по попередженню виникнення надзвичайних ситуацій; організацію проведення пожежно-рятувальних (аварійно-рятувальних) робіт; типові плани реагування на надзвичайні ситуації (локалізації та ліквідації аварійних ситуацій і аварій); технічні характеристики пожежонебезпечних матеріалів, пожежного спорядження та спеціального обладнання, якими оснащено оперативно-рятувальні підрозділи; технологію ліквідації пожеж згідно з їх характеристиками та класифікаціями; вимоги до випуску установок пінного, порошкового та інших способів гасіння пожеж; засобів протипожежного водопостачання; засобів пожежної автоматики; основи трудового законодавства; правила та норми охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії, протипожежного захисту та охорони навколишнього середовища.

Кваліфікаційні вимоги.

Провідний інженер з профілактичних робіт: повна вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи на посаді інженера I категорії: для магістра — не менше 3 років; для спеціаліста — не менше 5 років.

Інженер з профілактичних робіт I категорії: повна вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи на посаді інженера II категорії не менше 3 років.

Інженер з профілактичних робіт II категорії: повна вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Для магістра — без вимог до стажу роботи, для спеціаліста стаж роботи на посаді інженера не менше 2 років.

Інженер з профілактичних робіт: повна вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста. Без вимог до стажу роботи.

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору