UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Професіонали
  4. Інженер з радіаційної та хімічної розвідки

Інженер з радіаційної та хімічної розвідки

Завдання та обов’язки. Здійснює спеціальну підготовку підпорядкованих працівників з питань радіаційної та хімічної розвідки. Відповідає за професійну готовність відділення радіаційної та хімічної розвідки, збереження і справний стан приладів, спорядження, засобів та іншого майна служби радіаційної та хімічної розвідки під час чергування. Забезпечує і контролює дотримання правил техніки безпеки своїми безпосередніми підлеглими в зміні під час робіт з приладами, контрольними джерелами радіоактивного випромінювання, хімічними реактивами, засобами захисту. Організовує і здійснює радіаційний та хімічний контроль у місцях дислокації особового складу загону, визначає заходи захисту. Забезпечує постійну готовність відділення радіаційної та хімічної розвідки до проведення розвідки, хімзахисту і спецобробки при початкових умовах.

Проводить заняття з протирадіаційної та протихімічної підготовки з особовим складом загону. Забезпечує і контролює бойову готовність відділення радіаційної та хімічної розвідки в зміні, перевіряє знання і практичні навички особового складу чергової зміни, засобів радіаційної та хімічної безпеки під час проведення аварійно-рятувальних робіт, використання приладів індивідуального дозиметричного контролю, хімічного захисту та спеціальної обробки. Проводить оцінку радіаційного і хімічного становища, визначає заходи безпеки особового складу чергової зміни та контролює їх дотримання в районі проведення аварійно-рятувальних робіт. Відповідає за збереження, справний стан майна та обладнання служби радіаційної та хімічної розвідки у черговій зміні, забезпечує його обслуговування, облік та ведення службової документації.

Відповідає за стан і безпечну експлуатацію в зміні котельного обладнання та обладнання, що працює під тиском. Разом з черговим лікарем організовує проведення дезактивації та дегазації техніки, обладнання, майна та санітарної обробки особового складу. Веде облікову та оперативну документацію, у тому числі облік доз радіоактивного опромінення особового складу чергової зміни. Проводить аналіз бойової роботи відділення радіаційної та хімічної розвідки та контрольного посту газодимозахисної служби в зміні. Готує інформацію начальнику служби радіаційної та хімічної розвідки і керівнику чергової зміни. Керує діями відділення радіаційної та хімічної розвідки чергової зміни під час бойової роботи, особисто очолює розвідку, дозиметричний контроль, спецобробку в складному радіаційному, хімічному та інженерному становищі.

Взаємодіє із службами радіаційної та хімічної розвідки об’єктів, формуваннями протипожежної служби цивільної оборони в районі проведення аварійно-рятувальних робіт. Бере участь у плануванні роботи чергової зміни загону, раціоналізаторській роботі. Вивчає нормативні документи, довідкову методичну літературу з радіаційної та хімічної безпеки, характеристики хімічних виробництв, ядерних та радіаційних об’єктів, їх конструктивні та технологічні особливості, досвід ліквідації наслідків аварій та катастроф на таких об’єктах. Підпорядковується начальнику служби радіаційної та хімічної розвідки, а в оперативному відношенні — керівнику чергової зміни, є безпосереднім начальником старшого інструктора радіаційної та хімічної розвідки, хіміків-дозиметристів у зміні. За відсутності начальника служби радіаційної та хімічної розвідки виконує його обов’язки.

Повинен знати. Законодавчо-нормативну базу України про цивільний захист населення і територій; вимоги настанов, положень, наказів, інструкцій, що регламентують організацію, проходження і несення служби в підрозділах радіаційної та хімічної розвідки; правила охорони праці під час проходження і несення служби; тактико-технічні характеристики спеціальних автомобілів, спеціального спорядження та обладнання, якими оснащено загін радіаційної та хімічної розвідки; технологію проведення радіаційної та хімічної розвідки згідно з її характеристиками та класифікаціями; правила застосування засобів зв’язку, аварійно-технічного обладнання, експлуатації установок пінного, порошкового та інших способів гасіння; засоби та умови протипожежного водопостачання; сигнали цивільної оборони та дії, які вони приписують; порядок та засоби надання першої медичної допомоги; відомості про аварійно-профілактичну роботу, її завдання, особливості перевірки протиаварійного стану об’єктів.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи за фахом: Інженера з радіаційної та хімічної розвідки I категорії стаж роботи за фахом в оперативно-рятувальній службі на посаді інженера II категорії не менше 2 років; Інженера з радіаційної та хімічної розвідки II категорії стаж роботи за фахом в оперативно-рятувальній службі на посаді інженера не менше 1 року; Інженера з радіаційної та хімічної розвідки — без вимог до стажу роботи.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору