UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Професіонали
  4. Інженер оперативно-рятувальної служби цивільного захисту

Інженер оперативно-рятувальної служби цивільного захисту

Завдання та обов’язки. Організовує роботи із запобігання (профілактики) виникненню надзвичайних ситуацій на потенційно небезпечних об’єктах та з ліквідації їх наслідків. Бере участь у роботі комісій з прийняття до експлуатації об’єктів, що потребують аварійно-рятувального обслуговування, та комісій із розслідування причин виникнення надзвичайних ситуацій. Розробляє методичні та нормативні документи, технічну документацію щодо запобігання (профілактики) виникненню надзвичайних ситуацій на потенційно небезпечних об’єктах. Забезпечує створення, ведення та аналіз інформаційного банку даних про стан небезпеки об’єктів і територій, виявлення тенденцій розвитку та причин виникнення надзвичайних ситуацій.

Бере участь у розробці оперативних планів ліквідації надзвичайних ситуацій, з визначенням ступеня ризику та послідовності виконуваних робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на об’єктах, які обслуговуються. Контролює проведення планових тренувань особового складу з відпрацюванням заходів рятування людей практичної взаємодії в аварійній обстановці, способів та варіантних методів ліквідації аварій, раціонального застосування аварійно-рятувального оснащення. Бере участь у проведенні аварійно-рятувальних робіт, впроваджує заходи щодо використання існуючих резервів та можливостей. Організовує виконання робіт за договорами на об’єктах щодо надання додаткових платних послуг юридичним та фізичним особам, якщо це не заважає основній діяльності служби.

Повинен знати. Законодавчо-нормативну базу України з питань захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру; статути, розпорядження та накази, методичні, нормативні та інші керівні матеріали, які регламентують функціонування Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту; техніку та обладнання, які використовуються під час аварійно-рятувальних робіт; вимоги чинних правил та інструкцій із запобігання виникненню надзвичайних ситуацій; організацію проведення аварійно-рятувальних робіт за відповідними напрямами; типові плани реагування на надзвичайні ситуації (локалізації та ліквідації аварійних ситуацій та аварій); основи трудового законодавства; порядок укладання та оформлення договорів з організаціями з надання платних послуг; правила та норми охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії, протипожежного захисту та охорони навколишнього середовища.

Кваліфікаційні вимоги.

Провідний інженер оперативно-рятувальної служби. Повна вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра. Стаж роботи на посаді інженера I категорії не менше 3 років.

Інженер оперативно-рятувальної служби I категорії. Повна вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра. Стаж роботи на посаді інженера II категорії не менше 3 років.

Інженер оперативно-рятувальної служби II категорії. Повна вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста. Стаж роботи на посаді інженера не менше 2 років.

Інженер оперативно-рятувальної служби. Повна вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста. Без вимог до стажу роботи.

Спеціалізація

Інженер оперативно-рятувальної служби на наземних об’єктах. Організовує та здійснює керівництво за виконанням заходів щодо запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру на наземних об’єктах із застосуванням основних положень концепції захисту населення і територій, принципів менеджменту ризиків. Бере участь в обстеженні наземних об’єктів і територій з метою профілактики виникнення надзвичайних ситуацій та їх перевірки на відповідність нормам і правилам безпеки, викладеним у чинних нормативних та методичних документах. Аналізує стан техногенної безпеки та протиаварійного захисту об’єктів і територій, а також готовність об’єкта до проведення робіт з ліквідації надзвичайних ситуацій та їх наслідків. Організовує роботи з посилення (забезпечення) протиаварійного захисту об’єктів і територій.

Інженер оперативно-рятувальної служби на водних об’єктах. Організовує та здійснює керівництво за виконанням заходів щодо запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру на водних об’єктах із застосуванням основних положень концепції захисту населення і територій, принципів менеджменту ризиків. Організовує та забезпечує виконання рятувальних робіт на водних об’єктах. Відповідає за утримання у справному стані та постійній готовності до застосування рятувального обладнання.

Інженер оперативно-рятувальної служби (гірничорятувальні роботи). Організовує та забезпечує: виконання гірничорятувальних робіт у шахтах і на поверхневих об’єктах та територіях (в тому числі із застосуванням засобів захисту органів дихання і спеціального спорядження); розвідування аварійних виробок та зон; рятування людей; гасіння пожеж активним способом; будування ізоляційних, водотривких та фільтрувальних споруд, постійних та тимчасових перемичок; розгазування гірничих виробок та відновлення вентиляційних пристроїв, відбирання проб рудникового повітря для контролю загазованості та запиленості, заміряння параметрів шахтової атмосфери; розбирання завалів під час проведення аварійно-рятувальних робіт; відновлення виробок, проведення та кріплення пошукових та рятувальних печер; доставляння аварійних матеріалів та обладнання гірничими виробками.

Відповідає за утримання у справному стані та постійній готовності до застосування захисних засобів, киснево-дихальної, теплозахисної та реанімаційної апаратури, приладів контролю стану рудникового повітря, вимірювання його витрат, температури та вологості, іншого гірничорятувального та аварійно-рятувального оснащення. Контролює проведення планових тренувань із застосуванням газо- та теплозахисних засобів у навчальних шахтах та шахтах, що обслуговуються, теплових камерах, на полігонах та тренажерах щодо відпрацювання засобів рятування людей, способів та варіантних методів ліквідації аварій, раціонального застосування гірничорятувального та аварійно-рятувального оснащення з метою підвищення професійної майстерності, фізичної працездатності та теплової витривалості.

Бере участь в організації та проведенні тактичних навчань з відпрацюванням практичної взаємодії в аварійній обстановці, у технічних, профілактичних та інших роботах на обслуговуваних шахтах щодо перевірки стану запасних виходів та справності засобів протипожежного захисту, ремонту вентиляційного устаткування та будування ізоляційних споруд, перекріплення та розширення гірничих виробок, прокладання пожежних трубопроводів, обстеження діючих виробок з метою їх вивчення. Проводить профілактичний огляд і ремонт, настроювання та перевірку гірничорятувальної та аварійно-рятувальної техніки для застосування її в аварійній ситуації та під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Інженер оперативно-рятувальної служби на нафтогазових об’єктах. Організовує та здійснює керівництво за виконанням заходів щодо запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру із застосуванням основних положень концепції захисту населення і територій, принципів менеджменту ризику. Бере участь у роботі штабу з ліквідації газонафтоводовиявлень, викидів та відкритих нафтогазових фонтанів. Забезпечує участь підпорядкованих сил та засобів (у межах їх тактико-технічних можливостей) у проведенні аварійно-рятувальних робіт у районі виникнення надзвичайної ситуації. Бере участь у роботі комісій з розслідування причин виникнення викидів і відкритих фонтанів та у розробці планів їх ліквідації. Організовує та здійснює підготовку особового складу до дій за призначенням.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору