Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Фахівці
  4. Інспектор державний з техногенного та екологічного нагляду

Інспектор державний з техногенного та екологічного нагляду

Завдання та обов’язки. Виконує роботи на одному з напрямів діяльності відповідного підрозділу. Здійснює контроль за забезпеченням єдності вимог державних стандартів, норм і правил у галузі цивільного захисту, за дотриманням вимог чинного законодавства у сфері цивільного захисту під час проектування, будівництва, реконструкції, технічного переоснащення та експлуатації будівель, споруд та інших об’єктів незалежно від форм власності і видів діяльності. Контролює розроблення та виготовлення екологічно безпечної продукції, речовин і матеріалів; усунення причин і умов, що сприяють виникненню та поширенню техногенної та екологічної небезпеки. Розроблює заходи профілактики виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Вживає заходів щодо притягнення до відповідальності посадових осіб, інших працівників підприємств, установ, організацій, громадян, винних у порушенні правил техногенної та екологічної безпеки, встановлених законодавством, іншими нормативними актами (стандартами, нормами, правилами тощо), а також у разі невиконання розпоряджень (приписів), постанов органів державного нагляду за станом техногенної та екологічної безпеки, використання засобів техногенної та екологічної безпеки не за призначенням. Припиняє чи забороняє роботу підприємств та окремих виробництв, експлуатацію будівель, споруд, випуск і реалізацію екологічно небезпечної продукції, неякісних систем і засобів техногенного та екологічного захисту, роботу виробничих дільниць та агрегатів, експлуатацію окремих об’єктів. Дає дозвіл на відновлення раніше завершених робіт.

Бере участь у прийнятті в експлуатацію важливих в екологічному та техногенному відношенні об’єктів, а також у відведенні територій під будівництво таких об’єктів, проведенні випробувань нових зразків захисту екології та іншої продукції, від якої залежить безпека людини. Проводить експертизу (перевірку) проектної та іншої документації, а також стану екологічно небезпечних об’єктів на відповідність їх нормативним актам з екологічної та техногенної безпеки і у встановленому порядку дає дозвіл на введення в експлуатацію нових і реконструйованих об’єктів виробничого та іншого призначення, впровадження нових технологій, передавання у виробництво нових зразків екологічно безпечної продукції. Здійснює згідно з чинним законодавством перевірки та дізнання за повідомленнями і заявами про злочини, пов’язані з екологічними та техногенними порушеннями правил безпеки, контроль за підготовкою працівників, учнів і студентів з питань екологічної та техногенної безпеки.

Повинен знати. Законодавчо-нормативні акти України, інші документи, що регламентують організацію техногенної та екологічної безпеки, правила охорони праці; технічні характеристики потенційно небезпечних об’єктів та матеріалів; ефективність аварійно-рятувального спорядження та спеціального обладнання, якими оснащено оперативно-рятувальні підрозділи; технологію ліквідації техногенних та екологічних надзвичайних ситуацій, згідно з їх характеристиками та класифікацією; вимоги до випуску екологічно безпечної продукції; основні методи роботи на комп’ютері та відповідні програмні засоби.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста. Стаж роботи в органах цивільного захисту не менше 3 років. Післядипломна освіта за відповідною спеціалізацією.

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору