UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Командир відділення навчально-пожежної частини

Командир відділення навчально-пожежної частини

Завдання та обов’язки. Організовує та керує роботою працівників відділення стосовно виконання індивідуальних та групових завдань з використанням основних та спеціальних пожежних автомобілів під час проведення робіт із гасіння пожеж, рятування людей та евакуації матеріальних цінностей. Здійснює виконання обов’язків чергового по караулу, організовує службу внутрішнього наряду чергового караулу. Забезпечує приймання повідомлень від громадян щодо пожеж, аварій, стихійних лих. Контролює стан протипожежної безпеки, дотримання норм охорони праці під час несення караульної служби та виконання бойових дій. Організовує та проводить інструктажі серед осіб чергового караулу, які призначені на пости і в дозори.

Стежить за зовнішнім виглядом особового складу відділення та підтриманням порядку в службових приміщеннях частини. Керує діями особового складу відділення у разі подавання сигналу “Тривога” та виїзду на пожежу (заняття). Керує гасінням пожежі до прибуття старшого начальника. Забезпечує виконання наказів керівника гасіння пожежі, організовує роботу особового складу відділення, несе відповідальність за його дії, контролює дотримання правил безпеки праці під час виконання робіт. Виконує покладені на нього обов’язки як керівник ланки, так і у складі групи розвідки пожежі. Організовує та проводить роботи з евакуації людей з осередків і зони пожежі. Забезпечує надання першої медичної допомоги потерпілим під час пожежі.

Визначає вирішальний напрямок бойових дій під час виконання обов’язків керівника гасіння, приймає рішення, віддає накази, розпорядження підлеглим. Організовує використання в роботі радіозасобів та переговорних пристроїв, підтримує зв’язок зі своїм безпосереднім начальником, своєчасно доповідає йому про зміни обстановки на дільниці роботи. У разі виявлення нових осередків пожежі, ознак вогню чи диму, повідомляє про це безпосередньому начальнику, організовує їх ліквідацію силами особового складу відділення. Забезпечує надання допомоги начальнику караулу в організації та проведенні стажування змінного складу навчального закладу.

Перевіряє наявність і справність пожежно-технічного обладнання пожежного автомобіля, проводить його контрольний огляд та силами відділення організовує технічне обслуговування. Здійснює під час заступання на чергування перевірку стану справності пожежно-технічного обладнання (драбин, рятувальних мотузок тощо), призначеного для роботи на висотах та рятування людей. Бере участь у пожежно-тактичних заняттях та навчаннях, керує роботою відділення під час їх проведення. Організовує та проводить заняття з пожежно-стройової підготовки з особовим складом відділення. Проводить індивідуально-виховну роботу з особовим складом щодо дотримання внутрішнього розпорядку та дисципліни.

Повинен знати. Закони, постанови, укази, накази, статути, що регламентують організацію та проходження служби у підрозділах пожежної охорони; порядок організації та несення гарнізонної та караульної служби, стажування змінного складу навчального закладу; організацію професійної підготовки особового складу та методику проведення занять; охорону праці у підрозділах пожежної охорони; обов’язки посадових осіб караулу та осіб внутрішнього наряду караулу; порядок допуску сторонніх осіб до приміщень пожежної частини, дії відділення та всього особового складу за сигналом “Тривога”, особливості організації служби у пожежних частинах, що охороняють об’єкти на договірних засадах; обов’язки постових та дозорних і порядок перевірки караульної служби; район виїзду пожежної частини; тактико-технічні характеристики пожежних машин, пожежно-технічного озброєння (устаткування) та спеціального обладнання, якими оснащено підрозділ пожежної охорони, порядок і терміни їх обслуговування та випробування; тактичні можливості пожежного відділення на основних і спеціальних пожежних машинах, порядок їх взаємодії під час гасіння пожеж; організацію та тактику гасіння пожеж, особливості гасіння пожеж та ведення бойових дій на об’єктах різних форм власності; будову, правила утримання та експлуатації джерел протипожежного водопостачання, особливості їх експлуатації у зимовий період, порядок проведення перевірки водопровідних мереж на водовіддачу; правила ведення радіообміну; будову, технічні характеристики апаратів захисту органів дихання та правила роботи в них; сигнали цивільної оборони та дії, які вони приписують; правила роботи з приладами хімічної розвідки та дозиметричного контролю.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійне навчання з одержанням освітньо-кваліфікаційного рівня “кваліфікований робітник” за відповідною робітничою професією. Стаж роботи за робітничою професією — не менше 2 років.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору