UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Командир пункту (газорятувального, гірничорятувального, підземного, аварійно-рятувального, пожежно-рятувального)

Командир пункту (газорятувального, гірничорятувального, підземного, аварійно-рятувального, пожежно-рятувального)

Завдання та обов’язки. Забезпечує підтримання постійної бойової готовності пункту, виконання планових заходів і розпорядку дня. Організовує та перевіряє несення служби особовим складом пункту, обслуговування рятувальної техніки. Забезпечує дотримання заходів з охорони праці та пожежної безпеки в підрозділі. Розробляє та веде оперативно-службову і облікову документацію пункту, готує звітні матеріали. Організовує розробку, коригування та відпрацювання оперативних документів щодо ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Аналізує стан служби та підготовки в підрозділі, планує заходи щодо їх покращення. Складає навчально-методичні документи для проведення занять та проводить їх.

Організовує своєчасне забезпечення особового складу спеціальним одягом та спорядженням. Здійснює контроль за експлуатацією, технічним станом і випробуванням рятувальної техніки, обладнання, засобів зв’язку підрозділу. Працює в апаратах захисту органів дихання і зору та проводить їх перевірку. Керує діями особового складу під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Взаємодіє з іншими службами під час ліквідації наслідків аварій та стихійного лиха. Забезпечує контроль за дотриманням особовим складом правил безпеки праці під час аварійно-рятувальних (пожежно-рятувальних) робіт, навчань, занять та інших робіт. Надає першу медичну допомогу потерпілим. Проводить виховну роботу серед особового складу пункту. Організовує дії особового складу підрозділу за сигналами цивільної оборони.

Повинен знати. Нормативно-правові акти та документи стосовно цивільного захисту; основні положення законодавства України з питань пожежної безпеки; вимоги наказів, статутів та інших документів, що регламентують питання організації роботи щодо попередження та гасіння пожеж, експлуатації аварійно-рятувальної (пожежно-рятувальної) техніки; діючі норми та правила з пожежної, техногенної та екологічної безпеки; порядок організації пожежогасіння на об’єктах і в населених пунктах; дислокацію сил та засобів Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, методи ведення бойових дій при ліквідації пожеж, наслідків аварій, катастроф та стихійного лиха, проведенні аварійно-рятувальних робіт; правила безпеки праці, методику перевірки працездатності систем протипожежної автоматики, внутрішнього та зовнішнього протипожежного водопостачання, порядок дій за сигналами цивільної оборони та місця зосередження техніки і особового складу.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійне навчання з одержанням освітньо-кваліфікаційного рівня “кваліфікований робітник” за відповідною робітничою професією. Стаж роботи за робітничою професією — не менше 2 років.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору