Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Професіонали
  4. Диспетчер-інструктор служби руху

Диспетчер-інструктор служби руху

Завдання та обов'язки. Проводить стажування працівників з керування повітряним рухом, контролює їх роботу в початковий період самостійної роботи та надає їм практичну допомогу, оформлює документи на допуск до самостійної роботи. Контролює практичну підготовку диспетчерського складу з управління повітряним рухом. Аналізує рівень практичної і теоретичної підготовки диспетчерського складу. Готує рекомендації про їх подальше професіональне використання. Бере участь в атестації диспетчерів, плануванні підготовки, перепідготовки та підвищенні кваліфікації працівників. Проводить технічні та методичні навчання з позаштатними диспетчерами-інструкторами свого структурного підрозділу, контролює їх роботу щодо навчання і виховання молодих працівників. Володіє, узагальнює і розповсюджує передові форми і методи професійного навчання працівників обслуговування повітряного руху. Вносить пропозиції щодо удосконалення професійної підготовки молодих працівників і методичної роботи з керівним складом підрозділів обслуговування повітряного руху.

Повинен знати: Повітряний кодекс України, методику професійної підготовки диспетчерського складу та оцінки їх практичних навичок, основи педагогіки; Статут підприємства; основи трудового законодавства; основні правила польотів України; настанови, інструкції, директивні вказівки стосовно управління повітряним рухом; технологію відповідного диспетчерського пункту; льотно-технічні характеристики повітряних суден цивільної авіації та іноземних авіакомпаній, які виконують польоти через аеропорт, організацію, планування і забезпечення руху повітряних суден, повітряну навігацію; авіаційну метеорологію; методику аналізу метеорологічної обстановки; методику виконання навігаційних розрахунків руху повітряних суден; організацію зв'язку; використання радіосвітлотехнічних засобів для контролю за рухом ПС на площі аеродрому; основні показники роботи підрозділів обслуговування повітряного руху, основи педагогіки; методику професійної підготовки диспетчерів служби руху; передовий вітчизняний і світовий досвід професійної підготовки працівників обслуговування повітряного руху. Безпеку життєдіяльності.
У разі планування і координації обслуговування повітряного руху на міжнародних повітряних лініях і аеропортах повинен знати: правила та процедури ведення радіообміну англійською мовою з екіпажами служби руху і мати допуск до його ведення, англійську мову для ведення радіозв'язку із суміжними зарубіжними центрами обслуговування повітряного руху та ведення переговорів з екіпажами іноземних авіакомпаній (або їх представниками), які готуються до вильоту або прибули (виконали посадку на аеродромі).

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Наявність свідоцтва диспетчера управління повітряним рухом 1, 2 класу. Відповідний документ про закінчення курсів підготовки диспетчерів-інструкторів у сертифікованому навчальному закладі за спеціальними програмами, затвердженими відповідно до встановлених вимог. Стаж роботи за професією диспетчера управління повітряним рухом - не менше 3 років. Знання англійської мови в обсязі, передбаченому встановленими вимогами.

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору