Диспетчер пункту збору донесень
Завдання та обов'язки. Виконує вимоги внутрішнього трудового розпорядку. Виконує посадову інструкцію, технологію роботи та інші документи, які регламентують роботу відділу. Експлуатує зв'язкове, комп'ютерне та інше устаткування, встановлене у відділі. Стежить за процесом оперативної обробки інформації стосовно планів польоту та змін у планах польоту; контролює наявність інформації і збереження її на електронних носіях. Проводить заходи, направлені на удосконалення автоматизації процесів збору та обробки інформації стосовно планів польоту та змін у планах польоту.
Утримує технічні засоби у робочому стані, обробляє повідомлення щодо заходів обслуговування потоків повітряного руху, взаємодіє з зацікавленими експлуатантами повітряних суден. Своєчасно забезпечує усіх зацікавлених користувачів повітряного простору інформацією стосовно планів польоту та їх змін. Підтверджує у встановлений термін допущення до самостійної роботи. Дбає про зміцнення трудової та технологічної дисципліни. Дотримується стандартів та рекомендованої практики ІКАО і національного законодавства під час підготовки аеронавігаційної інформації і здійснення інформаційного аеронавігаційного обслуговування.
Повинен знати: Повітряний кодекс України; Положення про використання повітряного простору України, стандарти і рекомендовану практику ІКАО, нормативно-правові документи державного департаменту авіаційного транспорту; положення про відділ передпольотного інформаційного обслуговування, технологію роботи, відмінності національних правил та процедур з ІКАО, дії фахівців під час виникнення особливих випадків у польоті та під час польоту пасажирського судна в особливих умовах, а також під час проведення пошуково-рятувальних робіт, основні аеродинамічні та льотно-технічні характеристики пасажирського судна, основні частини аеропорту та їх призначення; методи та принципи координації діяльності служб, що забезпечують польоти та обслуговування повітряного руху; вимоги нормативних документів, що регламентують діяльність фахівців та методи їх застосування у процесі передпольотного інформаційного обслуговування; міжнародну метеорологічну інформацію; правила експлуатації персонального комп'ютера.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) та спеціальна підготовка. Стаж роботи в цивільній авіації - не менше 2 років. Володіння англійською мовою.