Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Інструктор-провідник бортовий

Інструктор-провідник бортовий

Завдання та обов'язки. Організовує роботу групи бортпровідників з упровадження заходів із забезпечення безпеки та високої культури обслуговування пасажирів на борту повітряного судна. Проводить та вдосконалює теоретичну, практичну, попередню та передпольотну підготовку бортпровідників, післяпольотні розбори. Складає перспективні річні та щоквартальні плани перевірок теоретичних та практичних знань бортпровідників на землі та у польоті, плани стажування та вводу в дію нових бортпровідників та нових створених бригад. Перевіряє в рейсових умовах знання бортпровідниками технології обслуговування пасажирів у польоті, правил перевезення пасажирів та вантажу на повітряному судні, правил користування електричним, аварійнорятувальним обладнанням повітряного судна, ведення та оформлення робочої документації. Проводить підготовку бортпровідників до осінньо-зимової і весняно-літньої навігації та інструктаж з безпечного ведення робіт, веде необхідні записи у льотних книжках бортпровідників. Перевіряє вміння бортпровідників обслуговувати пасажирів, які потребують особливої уваги (дітей, хворих, людей похилого віку тощо). За результатами перевірки оформлює відповідні документи та розробляє заходи з підвищення професійної майстерності бортпровідників, дає рекомендації щодо формування нових бригад. Здійснює контроль за змістом та станом довідковоінформаційного матеріалу на борту повітряного судна, папки бортпровідника. Розроблює технологічні карти обслуговування пасажирів у польоті за закріпленими рейсами та вносить до них необхідні зміни. Вивчає, узагальнює та розповсюджує досвід обслуговування пасажирів у польоті. Контролює знання бортпровідниками іноземної мови та вміння застосувати їх під час обслуговування пасажирів. Контролює наявність та правильне оформлення особистої документації бортпровідників. Бере участь у роботі мандатної комісії та підготовленні загальних розборів служб бортпровідників авіапідприємств (авіакомпаній).

Повинен знати: Повітряний кодекс України; накази; постанови; керівництва; інструкції тощо, керівні документи Міністерства транспорту України, Укравіатрансу, авіапідприємства (авіакомпанії), які регламентують діяльність бортпровідників; положення про службу бортпровідників; Правила визначення робочого часу та часу відпочинку екіпажів повітряного судна цивільної авіації України; основи трудового законодавства; норми охорони праці; виробничої санітарії; протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Неповна вища освіта відповідного напряму підготовки (молодший спеціаліст). Наявність свідоцтва бортпровідника повітряного судна. Стаж роботи за професією бортпровідника - не менше 3 років. У разі виконання міжнародних польотів - володіння іноземною мовою в обсязі, передбаченому програмою спеціальної підготовки, та стаж роботи за професією бортпровідника на міжнародних авіалініях - не менше 1 року.

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору