UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Машиніст крана металургійного виробництва

Машиніст крана металургійного виробництва

ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ'ЯЗКИ. Керує вантажопідйомними кранами різних конструкцій, оснащеними різними вантажозахватними пристроями, під час виконання робіт з обслуговування виробничого процесу в доменних, сталеплавильних, феросплавних, прокатних та трубних цехах, спеціалізованих цехах з виробництва виливниць. Виконує роботи з навантаження та розвантаження, прибиральні та допоміжні роботи під час ремонту металургійних агрегатів. Перевіряє правильність кріплення тросів, вантажозахватних пристроїв, регулює гальма та дію запобіжних пристроїв. Виявляє та усуває несправності в роботі крану, що обслуговується, бере участь в його ремонті.

ПОВИНЕН ЗНАТИ: будову, принцип роботи і правила технічної експлуатації крана, що обслуговується, і його механізмів; електричну схему і кінематику крана; систему включення електродвигунів і контролерів; графік та послідовність виконання операцій; розміщення агрегатів і дільниць, що обслуговуються; правила кріплення, підйому та переміщення різних вантажів, а також переміщення і опускання ковшів з рідким металом; види, властивості і якість мастильних матеріалів, системи автоматичного змащування устаткування крана; основи електротехніки і слюсарну справу.
У разі керування мостовим краном при підготовці чавунного і шлакового жолобів на ливарному дворі доменних цехів:
2-й розряд - у разі обслуговування доменних печей об'ємом до 2000 куб.м;
3-й розряд - у разі обслуговування доменних печей об'ємом 2000 куб.м та більше або печей, що виплавляють спеціальні марки чавуну;
4-й розряд - у разі обслуговування доменних печей об'ємом 3200 куб.м та більше; у разі керування кільцевим краном з двох пультів керування;
2-й розряд - у разі керування консольним краном або тельфером на виконанні окремих операцій з обслуговування технологічного процесу в металургійних цехах незалежно від вантажопідйомності крана; консольним краном вантажопідйомністю до 5 т, розміщеним над склепінням мартенівських печей;
3-й розряд - у разі керування консольним краном вантажопідйомністю 5 т та більше, розміщеним над склепінням мартенівських печей; мостовим краном, оснащеним різними вантажозахватними пристроями, незалежно від вантажопідйомності під час перевалки валків на прокатних і трубопрокатних станам та заміні пресопрокатного інструменту.

У разі керування мостовим або козловим краном, оснащеним різними вантажозахватними пристроями, на гранбасейні, підготовки льоточної маси, люнкериту та інших термічних сумішей для розливки сталі; на прибиранні недокатів, браку і відходів виробництва; на роботах з підйому та переміщення напівфабрикатів і готової продукції в відділеннях, що знаходяться поза межами основного технологічного потоку:
2-й розряд - вантажопідйомністю крана до 10 т;
3-й розряд - вантажопідйомністю крана 10 т і більше.

У разі керування мостовим краном з обслуговування технологічного процесу в пічному і розливному прольотах сталеплавильних і феросплавних цехів; на підготовці і зніманні жолобів для заливання чавуну; підготовці, установленні і нарощуванні електродів; розробленні готової продукції в феросплавних цехах; завантаженні шихти в пічні кармани феросплавних печей, конвертори та електросталеплавильні печі; подаванні стопорів, заміні шлакових чаш, підготовці і установленні ковшів тощо; на підготовці, перестановці і кантуванні чавуновозних і сталерозливних ковшів під час їх ремонту:
2-й розряд - вантажопідйомністю крана до 5 т;
3-й розряд - вантажопідйомністю крана 5 т до 15 т;
4-й розряд - вантажопідйомністю крана 15 т до 100 т;
5-й розряд - вантажопідйомністю крана 100 т і більше.

У разі керування мостовим або напівпортальним краном, оснащеним спеціальними вантажозахватними пристроями, у разі завантаження шихти в конвертори:
4-й розряд - вантажопідйомністю крана до 2 х 90 т;
5-й розряд - вантажопідйомністю крана 2 х 90 т і більше.

У разі керування мостовим краном, оснащеним двома електромагнітами, пратценкраном на подаванні, видаванні, прибиранні гарячого металу на агрегатах і ад'юстажах в основному технологічному потоці прокатних станів:
4-й розряд - вантажопідйомністю крана до 7,5 т;
5-й розряд - вантажопідйомністю крана 7,5 т до 25 т;
6-й розряд - вантажопідйомністю крана 25 т і більше.

У разі керування мостовим краном на подаванні ковшів з рідким чавуном та зливанні його в міксер або сталеплавильні агрегати:
4-й розряд - вантажопідйомністю крана до 100 т;
5-й розряд - вантажопідйомністю крана 100 т до 200 т;
6-й розряд - вантажопідйомністю крана 200 т і більше.

У разі керування рудним перевантажувачем на завантаженні, підготовці та усередненні шихти на рудному дворі металургійних цехів, у разі керування кранами різних конструкцій на завантаженні гарячого агломерату і обкотишів:
4-й розряд - вантажопідйомністю крана до 15 т;
5-й розряд - вантажопідйомністю крана 15 т до 25 т;
6-й розряд - вантажопідйомністю крана 25 т і більше.
6-й розряд - у разі керування кліщовим краном незалежно від вантажопідйомності на посадці зливків в нагрівальні колодязі та видачі їх після нагрівання і на збиранні сталерозливних составів.

У разі керування мостовим краном на розливанні сталі в виливниці і на машинах безперервного лиття заготовок; подавання ковшів з чавуном до відцентрових машин в труболиварних цехах і спеціалізованих цехах відливки виливниць; подавання опок на формовку, установлення форм під заливання та вибивання відливок(*):
_____________
(*) Для розливних кранів, що мають два пульти керування, другий машиніст тарифікується на один розряд нижче.

5-й розряд - вантажопідйомністю крана до 175 т;
6-й розряд - вантажопідйомністю крана 175 т до 450 т;
7-й розряд - вантажопідйомністю крана 450 т і більше.
4-й розряд - у разі керування мостовим або козловим краном незалежно від вантажопідйомності: на розробленні шлаку, підготовці, завантаженні і подаванні шихтових матеріалів; на подаванні мульд, баддів з шихтовими матеріалами до сталеплавильних агрегатів; на підготовці составів і стаціонарних канав для розливання сталі; на перевалці клітей на рейкобалочних, сортопрокатних, листопрокатних станах, блюмінгах, слябінгах, трубопрокатних, колесопрокатних станах, профілевигинальних агрегатах; на трубопрофільних пресах та пресах висадки кінців труб.

У разі керування мостовим краном, оснащеним різними вантажозахватними пристроями, на подаванні металу, труб, балонів і інших напівфабрикатів від агрегату до агрегату в процесі обробки і зачищення, на сортуванні і завантаженні їх за марками, профілями та розмірами; на подаванні металу і труб в нагрівальні печі; на подаванні в феросплавних цехах ковшів з рідким сплавом; на заливанні рідких шлаків та розплавів у піч; на роздяганні зливків:
3-й розряд - вантажопідйомністю крана до 10 т;
4-й розряд - вантажопідйомністю крана 10 т до 100 т;
5-й розряд - вантажопідйомністю крана 100 т і більше.

У разі керування мостовим краном, оснащеним двома електромагнітами, на подаванні, прибиранні, транспортуванні і штабелюванні металу по марках, профілях та розмірах; у разі керування мостовим краном, оснащеним різними вантажозахватними пристроями, на прибиранні і передаванні гарячого металу і труб на холодильник, робочі прольоти, в обробку по ходу технологічного потоку, в травильні відділення; на посадці металу і труб в термічні печі та колодязі; обслуговуванні цехів відливання виливниць:
3-й розряд - вантажопідйомністю крана до 7,5 т;
4-й розряд - вантажопідйомністю крана 7,5 т і більше.
5-й розряд - у разі керування двох- або трьохопераційним краном, обладнаним механізмом з виштовхування зливків.

У разі керування мостовим, поворотним краном або велокраном незалежно від вантажопідйомності, оснащеним різними вантажозахватними пристроями, в колесопрокатному та бандажному виробництвах:
2-й розряд - на подаванні заготовок;
3-й розряд - на подаванні зливків, обробці колес, обслуговуванні бандажного стану, на транспортуванні гарячих колес в пресопрокатному і термічному відділеннях;
4-й розряд - на транспортуванні колес і бандажів стопами в потоці;
5-й розряд - на подаванні та видаванні колес і бандажів стопами із термічних печей.

Примітка. Помічник машиніста крана металургійного виробництва, зайнятий на заливанні або розливанні металу, обслуговуванні кліщового крана, рудного мостового перевантажувача на підготовці та усередненні шихти на рудному дворі металургійних цехів, тарифікується на три розряди нижче машиніста, під керівництвом якого він працює, а за наявності прав на керування краном - на два розряди.

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ.

2-й розряд
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.
3-й розряд
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією машиніста крана металургійного виробництва 2 розряду не менше 1 року.
4-й розряд
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією машиніста крана металургійного виробництва 3 розряду не менше 1 року.
5-й розряд
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією машиніста крана металургійного виробництва 4 розряду не менше 1 року.
6-й розряд
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією машиніста крана металургійного виробництва 5 розряду не менше 1 року.
7-й розряд
Вища або професійно-технічна освіта (молодший спеціаліст, кваліфікований робітник). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією машиніста крана металургійного виробництва 6 розряду не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору