Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Різальник холодного металу (прокатне виробництво) різальник холодного металу (трубне виробництво)

Різальник холодного металу (прокатне виробництво) різальник холодного металу (трубне виробництво)

1-й розряд

ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ'ЯЗКИ. Розрізає окремі тонкі листи або формати жерсті, штабок та в'язок на ножицях або верстатах. Бере участь в різанні дрібносортного прокату на ножицях, пресах та пилах, подаванні металу до агрегатів різання і прибиранні його після різання. Ув'язує та прибирає обрізь. Прибирає робоче місце.

ПОВИНЕН ЗНАТИ: принцип роботи ножиць, пил або верстатів, що обслуговуються; види та габаритні розміри брухту і відходів чорних та кольорових металів.

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

2-й розряд

ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ'ЯЗКИ. Розрізає дрібносортний прокат та прокатну заготовку для вил на пресах і ножицях. Розрізає під керівництвом різальника вищої кваліфікації середньосортний, великосортний та листовий метал різних марок, перерізів і профілів на пресах, пилах і ножицях; відрізає кромки листів та пакетів вагою до 15 кг на гільотинних ножицях і розрізає їх на мірні довжини; вирізає проби для лабораторних випробувань з листів грубостолистової сталі вагою до 15 кг на гільотинних ножицях під час задавання листів ручним способом; розрізає стрічки в рулонах на дискових ножицях у разі швидкості руху стрічки до 3 м/с; проводить поздовжнє та поперечне різання листового металу в рулонах високолегованих і прецизійних марок сталі і сплавів на дискових ножицях у разі одночасного різання до чотирьох стрічок. Готує метал і подає його до агрегатів різання. Розмічає листи та штаби перед різанням. Подає штабу в тягнучі ролики, надіває рулони на вал розмотувача, заправляє штабу в ножиці та протягує її до барабану моталки. Ув'язує та прибирає порізаний метал. Бере участь у заміні ножів, налагодженні та ремонті устаткування, що обслуговується.

ПОВИНЕН ЗНАТИ: будову агрегатів різання, що обслуговуються; раціональні способи різання штаби металу різних марок та перерізів; вимоги державних стандартів до металу, розміри, сортамент та марки металу, який розрізається на агрегатах різання, що обслуговуються; основи слюсарної справи.

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією різальника холодного металу 1 розряду не менше 0,5 року.

3-й розряд

ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ'ЯЗКИ. Розрізає середньосортний, великосортний та листовий метал різних марок, перерізів і профілів на пресах, пилах і ножицях; відрізає кромки листів та пакетів вагою до 15 кг на гільотинних ножицях і розрізає їх на мірні довжини. Вирізає проби для лабораторних випробувань із листів груболистової сталі вагою до 15 кг на гільотинних ножицях у разі задавання листів ручним способом. Розрізає рулони стрічок на дискових ножицях у разі швидкості руху стрічки до 3 м/с. Проводить поздовжнє та поперечне різання листового металу в рулонах високолегованих і прецизійних марок сталі і сплавів на дискових ножицях під час одночасного різання до чотирьох стрічок. Відрізає під керівництвом різальника вищої кваліфікації кромки листів і пакетів вагою понад 15 кг на гільйотинних ножицях і розрізає їх на мірні довжини; вирізає проби для лабораторних випробувань з листів груболистової сталі вагою понад 15 кг на гільотинних ножицях у разі задавання листів ручним способом; розрізає стрічки в рулонах на дискових ножицях під час швидкості руху стрічки більше 3 м/с; виконує поздовжнє та поперечне різання листового металу в рулонах на дискових і летючих ножицях оброблювального агрегату у разі швидкості руху штаби до 2 м/с; розрізає листовий метал на мірні за шириною довжини на дискових ножицях агрегату розпуску рулонів у разі швидкості руху штаби до 3 м/с; проводить поздовжнє та поперечне різання листового металу в рулонах високолегованих і прецизійних марок сталі і сплавів на дискових ножицях у разі одночасного різання більше 4 стрічок. Керує в процесі різання ножицями, пилами, пресами та іншими механізмами агрегатів різання. Замінює ножі, налагоджує ножиці, пили, преси, тягнучі ролики, пакетувальні пристрої правильної машини та інші вузли агрегатів різання. Стежить за якістю різання та проводить періодичні вимірювання порізаного металу. Веде облік та зважування металу. Бере участь у прийманні агрегатів, що обслуговуються, після їх ремонтів. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується.

ПОВИНЕН ЗНАТИ: правила підналагодження та технічної експлуатації устаткування, що обслуговується; вимоги державних стандартів, що ставляться до поверхні металу; види дефектів на поверхні металу та методи їх усунення; електричні схеми керування агрегатів різання; слюсарну справу.

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією різальника холодного металу 2 розряду не менше 1 року.

4-й розряд

ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ'ЯЗКИ. Розрізає середньосортний прокат у потоці; відрізає кромки листів та пакетів вагою понад 15 кг на гільотинних ножицях і розрізає їх на мірні довжини; вирізає проби для лабораторних випробувань з листів груболистової сталі вагою понад 15 кг на гільйотинних ножицях у разі задавання листів ручним способом; розрізає стрічки в рулонах на дискових ножицях у разі швидкості руху стрічки більше 3 м/с; проводить поздовжнє та поперечне різання листового металу в рулонах на дискових і летючих ножицях обробного агрегату у разі швидкості руху штаби до 2 м/с; розрізає листовий метал на мірні за шириною довжини на дискових ножицях агрегату розпуску рулонів у разі швидкості руху штаби до 3 м/с; проводить двостороннє поздовжнє різання штрипсів в потоці трубоелектрозварювальних станів, поздовжнє та поперечне різання листового металу в рулонах високолегованих і прецизійних марок сталі та сплавів на дискових ножицях у разі одночасного різання більше 4 стрічок. Розрізає зливки на заготовки на зливкорізальних агрегатах. Розрізає рулонний холоднокатаний та гарячекатаний листовий метал з відрізанням кромок; проводить поздовжнє та поперечне різання листового металу в рулонах на дискових і летючих ножицях обробного агрегату у разі швидкості руху штаби від 2 до 5 м/с; розрізає листовий метал на мірні за шириною довжини на дискових ножицях агрегату розпуску рулонів у разі швидкості руху штаби понад 3 м/с; під керівництвом різальника вищої кваліфікації. Задає середньосортний прокат в агрегати різання ручним способом. Налагоджує устаткування, що обслуговується.

ПОВИНЕН ЗНАТИ: правила налагодження устаткування, що обслуговується; призначення та способи застосування інструментів і пристроїв, що використовуються в роботі; електрослюсарну справу.

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією різальника холодного металу 3 розряду не менше 1 року.

5-й розряд

ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ'ЯЗКИ. Розрізає рулонний холоднокатаний та гарячекатаний листовий метал з відрізанням кромок; проводить поздовжнє та поперечне різання листового металу в рулонах на дискових і летючих ножицях оброблювального агрегату у разі швидкості руху штаби від 2 до 5 м/с; розрізає листовий метал на мірні за шириною довжини на дискових ножицях агрегату розпуску рулонів у разі швидкості руху понад 3 м/с; Проводить поздовжнє та поперечне різання листового металу в рулонах на агрегатах поздовжньо-поперечного різання, на дискових та летючих ножицях оброблювального агрегату у разі швидкості руху штаби понад 5 м/с; розрізає та розкладає за групами обробки поверхні нержавіючої сталі на агрегатах поздовжнього і поперечного різання під керівництвом різальника вищої кваліфікації.

ПОВИНЕН ЗНАТИ: основи технологічного процесу виробництва в цеху; систему допусків на різання металу; правила заміни інструментів та пристроїв, що застосовуються в роботі.

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією різальника холодного металу 4 розряду не менше 1 року.

6-й розряд

ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ'ЯЗКИ. Проводить повздовжнє та поперечне різання листового металу в рулонах на агрегатах поздовжньо-поперечного різання, на дискових та летючих ножицях оброблювального агрегату у разі швидкості руху штаби понад 5 м/с; розрізає та розкладає за групами обробки поверхні нержавіючої сталі на агрегатах поздовжнього і поперечного різання.

ПОВИНЕН ЗНАТИ: конструктивні особливості агрегатів різання різних типів; систему допусків на різання металу.

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією різальника холодного металу 5 розряду не менше 1 року.

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору