UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Переробка вторинних металів
  4. Електролізник із знімання олова з жерсті

Електролізник із знімання олова з жерсті

2-й розряд

ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ'ЯЗКИ. Готує відходи білої жерсті до знімання з неї олова на електролізній установці. Гофрує жерсть на верстаті та укладає її в корзини. Зважує корзини з відходами жерсті та бере участь у завантаженні їх в електролізні ванни. Підвішує пакети в електролізні ванни. Завантажує ванни хімікатом і наповнює ванни електролітом. Бере участь в навішуванні у ванни нових катодів і вивантажуванні нарощених. Доставляє відходи білої жерсті до місця складування. Транспортує нарощені катоди до електропечей. Перекачує відпрацьований розчин для подальшої переробки. Готує місце для складування відходів. Бере участь у ремонті устаткування, що обслуговується.

ПОВИНЕН ЗНАТИ: основи процесу електролітичного знімання олова з відходів білої жерсті; принцип роботи верстата для гофрування жерсті та електролізних ванн; правила складування жерсті; основи слюсарної справи.

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

3-й розряд

ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ'ЯЗКИ. Веде процес знімання олова з відходів жерсті електролітичним способом. Промиває жерсть у баці. Готує електроліт. Стежить і регулює температуру та склад електроліту в ваннах і рівень електроліту в баках-збірниках. Регулює силу струму та напругу на ваннах. Навішує нові катоди та вивантажує нарощені. Завантажує корзини з жерстю у ванни та вивантажує відходи.

ПОВИНЕН ЗНАТИ: технологічний процес електролітичного знімання олова з відходів жерсті; будову електролізних ванн та іншого устаткування; комунікації дільниці та схему циркуляції електроліту; електросхему включення ванн у серію; склад і властивості електроліту.

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією електролізника із знімання олова з жерсті 2 розряду не менше 1 року.

4-й розряд

ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ'ЯЗКИ. Веде процес електролізу для полистового знімання олова з відходів жерсті на механізованих агрегатах. Керує електрогенератором. Контролює та коректує склад електроліту. Знімає губчасте олово з катодних листів. Замінює та регенерує електроліт.

ПОВИНЕН ЗНАТИ: технологічний процес електролізу олова; будову, принцип роботи та правила технічної експлуатації механізованих агрегатів; електричні схеми електролізних ванн, що обслуговуються; властивості губчастого олова.

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією електролізника із знімання олова з жерсті 3 розряду не менше 1 року.

5-й розряд

ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ'ЯЗКИ. Веде процес електролітичного рафінування олова. Вводить в підготовлений електроліт добавки і підігріває розчин. Розраховує, подає та регулює силу струму залежно від наявності домішок в чорновому олові. Стежить по показаннях контрольно-вимірювальних приладів і аналізом рафінування олова. Відключає насоси систем циркуляції електроліту. Здає чисте олово на склад. Веде процес плавлення олова в електропечах і відливає аноди і катоди. Проводить поточний ремонт устаткування, що обслуговується.

ПОВИНЕН ЗНАТИ: технологічний процес електролітичного рафінування олова; методи підшихтовки в процесі рафінування олова; технологічний процес плавлення олова в електропечах; будову, принцип роботи та правила технічної експлуатації електролізних ванн, електропечей та іншого устаткування, що обслуговується; основи електротехніки та електрометалургії; державні стандарти на олово, кислоту, мідний купорос та інші матеріали; електросхему включення ванн; електрослюсарну справу.

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією електролізника із знімання олова з жерсті 4 розряду не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору