UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Кваліфікаційні характеристики
  4. Апаратник зоління

Апаратник зоління

3-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес зоління осеїну розчином гідрату окису кальцію на окремих фазах виробництва. Перевіряє стан осеїну у зольниках за записами технологічного журналу. Спускає відпрацьований розчин, заливає осеїн свіжим розчином встановленої концентрації. Періодично перемішує осеїн з хімічним розчином за допомогою стиснутого повітря, насосів. Контролює та регулює режим зоління. Підтримує рідинний коефіцієнт у зольниках. Визначає концентрацію вапняного розчину титруванням. Контролює роботу основного та допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів.

Повинен знати: суть технологічного процесу зоління осеїну; технічні умови на прозолений осеїн, вапняний розчин; фізико-хімічні властивості желатину; визначення ступеню прозолення осеїну; принцип роботи автоматичного пристрою перемішування осеїну.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде процес демінералізації шроту методом мацерації та декантації у мацераційних батареях безперервної дії під керівництвом апаратника вищої кваліфікації; процес зоління осеїну розчином гідрату окису кальцію на перезолювальних машинах. Приймає міцну соляну кислоту в цистерну, розраховує потрібну кількість соляної кислоти для кислих вод. Готує розчин соляної кислоти заданої концентрації. Контролює на установці. Подає соляну кислоту в чани мацерації шроту. Зливає та збирає кислі води, перекачує їх на установку розведення соляної кислоти та підключає в батарейну систему. Перемішує шрот стиснутим повітрям. Відбирає проби, визначає концентрацію відпрацьованих щолоків. Веде операції видалення залишкового жиру методом омилення та руйнування побічних нежелатиновміщуючих білків (муцину, еластину тощо). Перекачує осеїн по зольниках згідно з паспортними даними. Контролює роботу основного та допоміжного устаткування, провадить ремонт апаратури та комунікацій.

Повинен знати: технологічний регламент та схему мацерації; технологічну схему процесу зоління; технічні умови на прозолений осеїн; фізико-хімічні властивості осеїну; правила відбору проб, порядок приготування розчинів кислоти; будову основного та допоміжного устаткування.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника зоління 3 розряду - не менше 1 року.

5-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес демінералізації шроту; процес зоління осеїну з попереднім перезолінням у двокорпусному перезолювальному апараті. Підбирає та комплектує партії осеїну за калібром та фізичними ознаками, регулює потік соляної кислоти та щолоків з безперервним контролем за даними лабораторних аналізів. Провадить візуальне і органолептичне визначення фізико-хімічної готовності осеїну та передає сировину на нейтралізацію. Видаляє залишковий жир методом омилення. Перемішує осеїн стиснутим повітрям, відбирає проби, визначає готовність осеїну за результатами лабораторних аналізів на час наростання концентрації розчину желатину та органолептичне на структуру волокон. Комплектує партії осеїну за видами сировини, калібрами і термінами зоління. Керує апаратниками нижчої кваліфікації.

Повинен знати: технологічну схему і процес мацерації, зоління, приготування хімічних розчинів; технічні умови на готовий продукт; технологічні та фізико-хімічні властивості осеїну, шроту; правила відбору проб; методику проведення аналізів; визначення реакційної характеристики середовища, властивості соляної кислоти; оптимальні умови якісного оброблення шроту; будову та принцип роботи основного і допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника зоління 4 розряду - не менше 1 року.

6-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес демінералізації шроту соляної кислоти методом мацерації і декантації з наступною нейтралізацією. Визначає момент закінчення процесу мацерації. Контролює циркуляцію соляної кислоти та кислих вод. Усуває та запобігає можливим причинам відхилень процесу мацерації від технологічного режиму. Відбирає контрольні проби та провадить аналізи. Розраховує добавки соляної кислоти. Усуває несправності у роботі устаткування.

Повинен знати: технологічну схему і процес мацерації; технічні умови на готовий продукт; технологічні та фізико-хімічні властивості шроту і осеїну, соляної кислоти; методику проведення аналізів реакційної характеристики середовища.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника зоління 5 розряду - не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору