UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Кваліфікаційні характеристики
  4. Установник кольору та світла

Установник кольору та світла

3-й розряд

Завдання та обов'язки. Виготовляє кольоро-світлові паспорти за записами установників кольору та світла вищої кваліфікації для всіх видів друку. Сортує коректуючі світлофільтри. Перебирає зношені кольорові паспорти. Заповнює каси світлофільтрами. Перевіряє відповідність робочого кольоро-світлового паспорта письмовому.

Повинен знати: характеристику коректуючих світлофільтрів; порядок складання кольоро-світлових паспортів; будову устаткування, яке застосовується для виготовлення кольоро-світлових паспортів; технічні умови на фільмокопії, технологічні регламенти на їх виробництво та іншу установлену нормативно-технічну документацію.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Підбирає та встановлює режими друку та оброблення чорно-білих та кольорових фільмокопій з контратипів, чорно-білих контратипів, проміжних позитивів, контрольних копій з контратипу та негативів фонограм за допомогою візуальних проб та спеціальних апаратів і пристроїв.

Повинен знати: технологію виробництва чорно-білих фільмових матеріалів; основи сенситометрії; правила користування контрольно-вимірювальними приладами; державні стандарти, галузеві стандарти, технічні умови на плівку та продукцію, що випускається.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією установника кольору та світла 3 розряду - не менше 1 року.

5-й розряд

Завдання та обов'язки. Підбирає і встановлює режими друку та оброблення поточних 16 мм і 35 мм негативів, чорно-білих, кольорових фільмокопій з негатива, кольорових контратипів і проміжних позитивів. Встановлює світло на чорно-білий проміжний позитив для друку з нього контратипу. Визначає осьові друковані фільтри за еталоном для масового друку.

Повинен знати: технологію виробництва кольорових фільмових матеріалів; основи знань про кольорові багатошарові кіноплівки та кольорову сенситометрію; основи кольорознавства; будову копіювальних апаратів і проявних машин; дефекти, які виникають під час друкування вихідних матеріалів, їх довгострокового зберігання та способи їх усунення.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією установника кольору та світла 4 розряду - не менше 1 року.

6-й розряд

Завдання та обов'язки. Підбирає та встановлює режими друку та оброблення поточних 70 мм негативів, еталонних (контрольних) копій, фільмокопій, які передбачені на експорт. Встановлює світло на негативи, у тому числі на фарбовані (віражовані) під час друку чорно-білих фільмокопій та проміжних позитивів. Перераховує кольоро-світлові паспорти для всіх видів друку. Провадить контрольний огляд на екрані пробних роликів, копій комплекту вихідних матеріалів з негативу, еталонних (контрольних) копій. Веде технологічний процес кольоро- та світлоустановки з застосуванням периферійних пристроїв ЕОМ, ПЕОМ та машинограм.

Повинен знати: технологію виробництва кольорових плівок; будову та особливості різних типів кольорових плівок; процеси друку та оброблення фільмокопій на багатошарових плівках та методом гідротипії; будову контрольно-вимірювальних приладів, які застосовуються; зміни градаційних характеристик фотографічного шару у процесі довгострокового зберігання.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією установника кольору та світла 5 розряду - не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору