UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Майстер-налагоджувальник з технічного обслуговування машинно-тракторного парку

Майстер-налагоджувальник з технічного обслуговування машинно-тракторного парку

6-й розряд

Завдання та обов’язки. Налагоджує, перевіряє і регулює особливо складні вузли та агрегати тракторів, комбайнів та інших сільськогосподарських машин, відновлює їх. Виконує всі види операцій з технічного обслуговування тракторів тягового класу вище четвертого за допомогою стаціонарних, пересувних засобів технічного обслуговування і переносних діагностичних комплексів. Діагностує складні й особливо складні механізми та вузли тракторів, комбайнів та інших сільськогосподарських машин. Організовує технічне обслуговування та зимове зберігання тракторів і сільськогосподарських машин. Здійснює оперативний контроль за своєчасним технічним обслуговуванням машин та його якістю. Виконує технічне обслуговування тракторів і комбайнів під час підготовки до експлуатаційної обкатки, у період обкатки та наприкінці обкатки. Керує підлеглими працівниками, контролює дотримання ними технологічних режимів з технічного обслуговування машинно-тракторного парку, санітарно-гігієнічних вимог. Складає звітну документацію за зміну. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Повинен знати: будову різних марок і типів тракторів, комбайнів та сільськогосподарських машин, їхні конструкційні особливості, кінематичні і електричні схеми; конструкційні особливості технологічного і діагностичного устаткування; методи оцінки технічного стану машин; технічні умови, правила налагоджування і регулювання вузлів та механізмів; методику і режими випробування тракторів і сільськогосподарських машин; способи усунення дефектів у процесі налагодження і випробування; причини зношення деталей, способи їх виявлення і усунення; технологічний процес планового обслуговування і поточного ремонту; способи повного відновлення і зміцнення зношених деталей; методи планування технічного обслуговування машин; слюсарну справу в обсязі робіт слюсаря з ремонту сільськогосподарських машин 5 розряду; основи ринкової економіки й організації виробництва; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 5 розряду — не менше 1 року.
Приклади робіт.
Трактори, двигуни всіх марок і модифікацій, які використовуються в сільському господарстві
1. Контроль за роботою кривошипно-шатунного механізму.
2. Контроль, налагодження і регулювання механізму газорозподілу, системи живлення, системи мащення, охолодження, пускових двигунів, форсунок, муфт зчеплення, підшипників головної передачі, гальм і рульового керування, систем гідравлічних, турбокомпресорів.
Комбайни для збирання зернових, зернобобових, овочевих культур та заготівлі кормів
1. Контроль, налагодження і регулювання жаток валкових, різальних апаратів жаток, систем гідравлічних, молотильних апаратів, систем сепарації, очищення, а також робочих органів механізмів.
Сільськогосподарські машини та інше устаткування
1. Контроль і регулювання валів карданних.
2. Контроль, налагодження і регулювання машин зерноочисних, для внесення добрив, заготівлі сіна, кормів, насосів водяних, вакуумних.
3. Ремонт і регулювання стаціонарних та переносних приладів та стендів для діагностування.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору