Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Робітник на низькокваліфікованих ручних роботах у сільському господарстві

Робітник на низькокваліфікованих ручних роботах у сільському господарстві

1-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує низькокваліфіковані і допоміжні роботи на виробничих сільськогосподарських дільницях, будівельних майданчиках, складах, коморах та ін. Навантажує і вивантажує, транспортує вантажі вручну або на візках (вагонетках), штабелює вантажі, які не потребують обережності (матеріал у рулонах, пачках, ящиках, діжках, пиломатеріал тощо), а також сипких пилоподібних матеріалів (пісок, щебінь, вугілля, сміття, тирса, металева стружка тощо). Білить і прибирає виробничі, складські та санітарно-побутові приміщення, території, дороги, під’їзні шляхи. Миє підлогу, вікна, тару, посуд, деталі і вироби. Бере участь у зооветзаходах під керівництвом фахівців, фіксує тварин і птицю під час ветеринарних обробок. Виконує міжрядну обробку та інші польові роботи без застосування кінної тяги і засобів механізації. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Повинен знати: норми, правила навантаження, транспортування, вивантаження вантажів, які не потребують обережності, особливого поводження; види тари; способи закріплення вантажів; способи затарювання сільськогосподарської продукції різних видів; правила поводження з тваринами; ранцевий інструмент, способи і прийоми роботи з ним; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Базова загальна середня освіта або початкова загальна освіта. Мінімальна професійна підготовка на виробництві чи інструктаж. Без вимог до стажу роботи.

2-й розряд

Завдання та обов’язки. Навантажує і вивантажує, транспортує вручну і на візках (вагонетках), укладає вантажі, які потребують обережності (скло, пляшки, пляшки з рідиною, вогненебезпечні і отруйні речовини, добрива тощо), і пилоподібні матеріали (розсипний цемент, молоте вапно, гіпс тощо). Перевозить усі види вантажу на візках і кінною тягою. Годує, напуває коней за встановленими нормами відповідно до затвердженого розпорядку дня. Засипає насіння в бункери насіннєочисних, калібрувальних, дражувальних машин, трієрів. Подає зерно на скребкові транспортери зерноочисних машин, ланцюгових транспортерів. Відносить, зав’язує або зашиває мішки. Збирає овочі вручну, сортує їх за фракціями згідно з вимогами. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Повинен знати: способи навантаження, вивантаження, переміщення і укладання вантажів, які потребують обережності і пиловидних матеріалів; порядок сортування вантажу; правила завантаження бункерів насіннєочисних, дражувальних, калібрувальних машин, трієрів насінням, подаванням зерна в зерноочисні машини та транспортери; норми годівлі і напування, правила використання робочої худоби; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Базова загальна середня освіта або початкова загальна освіта. Мінімальна професійна підготовка на виробництві чи інструктаж. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією робітника на низькокваліфікованих ручних роботах у сільському господарстві 1 розряду — не менше 0,5 року.

3-й розряд

Завдання та обов’язки. Збирає овочі за допомогою засобів механізації, сортує їх за фракціями згідно з вимогами. Завантажує насінням та добривами овочесаджалки, сівалки зернові і овочеві. Контролює рівномірність висівання, садіння. Саджає розсаду овочевих культур за допомогою розсадосадильних машин. Скиртує сіно, солому. Сортує картоплю та інші коренеплоди за допомогою сортувальних пунктів, пристроїв. Закладає їх в овочесховища, тару, кагати, вкриває їх соломою, землею. Навантажує, вивантажує і транспортує вантажі, які потребують особливого поводження, на візках, вагонетках та електрокарах; способи закріплення та затарювання вантажів. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Повинен знати: правила навантаження, вивантаження, переміщення і укладання вантажів, які потребують особливого поводження; способи їх закріплення і затарювання; агротехніку збирання врожаю овочевих культур; технологію приготування насіннєвого матеріалу до висівання, садіння; підготовку до внесення добрив; правила заправки сівалок, саджалок насінням та добривами; технологію сортування овочів, картоплі, коренеплодів; норми і правила скиртування сіна, соломи; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Базова загальна середня освіта або початкова загальна освіта. Мінімальна професійна підготовка на виробництві чи інструктаж. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією робітника на низькокваліфікованих ручних роботах у сільському господарстві 2 розряду — не менше 1 року.

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору