Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Робітник фермерського господарства

Робітник фермерського господарства

Завдання та обов’язки. Самостійно виконує сільськогосподарські та меліоративні роботи на колісних тракторах класу до 20 кН включно, гусеничних тракторах класу до 30 кН включно, сільськогосподарських і меліоративних машинах, що агрегатуються з цими тракторами, включаючи бульдозери, відповідно до вимог агротехніки та агротехнології. Підготовляє, висіває, висаджує посівний та садильний матеріал (зернові, кормові, технічні, овочеві, плодово-ягідні культури тощо). Комплектує машинно-тракторні агрегати.

Виконує транспортні роботи на тракторах, автомобілях категорій B і C з додержанням правил дорожнього руху та перевезення вантажів. Проводить технічне обслуговування тракторів, автомобілів, сільськогосподарських і меліоративних машин, технологічні регулювання робочих органів сільськогосподарських і меліоративних машин та пристроїв до них. Визначає та усуває несправності тракторів, сільськогосподарських машин, автомобілів. Ремонтує, складає та регулює вузли та агрегати середньої складності сільськогосподарських машин, тракторів із заміною окремих вузлів і деталей. Проводить технічне обслуговування, ремонт, налагодження та регулювання простих машин і обладнання тваринницьких ферм та комплексів. Читає нескладні машинобудівні креслення, схеми, користується інструкціями з експлуатації машин. Готує транспортні засоби та сільськогосподарські машини до зберігання. Контролює витрати паливно-мастильних матеріалів на виконувану роботу.

Оформляє первинні документи з обліку робіт на машиннотракторних агрегатах, шляхові документи. Веде інші документи первинного бухгалтерського обліку (за умови самостійного ведення господарства). Виконує ручні та частково механізовані роботи з догляду за коровами та іншим поголів’ям великої рогатої худоби. Годує та випасає тварин, птицю. Доїть корів. Вичищає гній, прибирає приміщення. Бере участь у проведенні профілактичних заходів щодо запобігання захворюванням тварин. Сортує, пакує яйця. Зважує, навантажує та відправляє тварин на переробні підприємства. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Повинен знати: правила, способи та особливості виконання сільськогосподарських і меліоративних робіт машинно-тракторними агрегатами, відповідно до вимог агротехніки та агротехнології, перевезення різноманітних вантажів; основи агротехніки і агротехнології сільськогосподарських культур; будову, принцип дії, експлуатаційні регулювання колісних тракторів класу до 20 кН включно, гусеничних тракторів класу до 30 кН включно, сільськогосподарських і меліоративних машин, основних груп механізмів автотранспортних засобів категорій B і C, обладнання тваринницьких ферм та комплексів; технологічні регулювання сільськогосподарських машин; вимоги до комплектування машинно-тракторних агрегатів для виконання механізованих робіт; ознаки та причини основних несправностей тракторів, сільськогосподарських і меліоративних машин та автомобілів, способи їх усунення; системи технічного обслуговування та ремонту тракторів, сільськогосподарських і меліоративних машин, автомобілів; особливості обслуговування машин під час застосування хімічних засобів захисту рослин; правила дорожнього руху і перевезення вантажів; вимоги до зберігання та способи захисту від корозії тракторів, автомобілів і сільськогосподарських машин; основні властивості і норми витрат паливномастильних матеріалів; норми виробітку; зміст і правила оформлення первинних документів щодо обліку роботи тракторів, автомобілів; основні відомості про призначення і властивості металів та їх сплавів, неметалевих матеріалів, що застосовуються для виготовлення та ремонту деталей машин; способи і правила виконання слюсарних робіт; основи ринкової економіки та первинного бухгалтерського обліку (у разі самостійного ведення господарства); основи трудового законодавства; правила догляду, випасання тварин, доїння корів, сортування та пакування яєць; найбільш поширені захворювання тварин та основні прийоми надання ветеринарної допомоги; основні корми, вітамінні та мінеральні препарати, що застосовуються в годівлі тварин; методи вирощування та інтенсивної відгодівлі молодняку, вимоги зоогігієни та ветеринарії, щодо утримання, догляду та годівлі тварин; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту. Возьмите на пробу разные канадские попперсы 10мл и выберите лучший.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта: первинна професійна підготовка або перепідготовка згідно з раніше набутими професіями. Кваліфікаційна атестація на право керування тракторами (категорія A), автомобілями (категорії B і C), виконання слюсарних робіт з ремонту сільськогосподарських і меліоративних машин та устаткування (3 розряд), догляду за сільськогосподарськими тваринами, птицею (3, 4 розряди), доїння корів (4 розряд). Сертифікат на право виконання робіт з внесення добрив та застосування засобів хімічного захисту рослин.

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору