UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Керівники
  4. Головний агроном

Головний агроном

Завдання та обов’язки. Здійснює організаційно-технологічне керівництво галуззю рослинництва. Організовує розроблення і освоєння науково обґрунтованих систем землеробства, виконання заходів з інтенсифікації виробництва в галузі, ефективного використання землі, основних фондів, трудових і матеріальних ресурсів, упровадження інтенсивних технологій вирощування сільськогосподарських культур та підвищення їх ефективності з метою збільшення виробництва і поліпшення якості продукції, зниження її собівартості і витрат на одиницю продукції, зростання продуктивності праці і виконання на цій підставі планів та завдань з виробництва і продажу продукції рослинництва. Забезпечує розроблення і упровадження агротехнічних та організаційно-економічних заходів, спрямованих на підвищення родючості ґрунту, зміцнення зернового господарства, створення міцної кормової бази для тваринництва. Організовує вдосконалення технологій вирощування зернових та інших сільськогосподарських культур, проведення сільськогосподарських робіт у найоптимальніші строки і на високому агротехнічному рівні.

На підставі вивчення біологічних особливостей вирощуваних культур, сортів, властивостей ґрунту, кліматичних умов розробляє і впроваджує науково обґрунтовані системи сівозмін, захисту ґрунту від ерозії, його обробітку, застосування добрив, захисту посівів від шкідників, хвороб і бур’янів. Організовує проведення меліорації земель, забезпечує раціональне використання земельного фонду, машинно-тракторного парку, палива і засобів хімізації. Організовує роботу з насінництва, розмноження районованого, перспективного і дефіцитного насіння, прискореного проведення сортозміни та сортооновлення, забезпечення господарства високоякісним сортовим насінням і правильного його застосування. Бере участь у розробленні перспективних і річних планів розвитку господарства та госпрозрахункових завдань підрозділам.

Розробляє технологічні карти, виробничі програми і робочі плани з рослинництва. Контролює якість і своєчасність проведення сільськогосподарських робіт, використання техніки, якість продукції, що виробляється, затрати праці і матеріально-грошових коштів у галузі, вживає заходів для запобігання збиткам. Бере участь у складанні розрахунків і заявок на придбання мінеральних добрив, машин, устаткування та інших матеріальнотехнічних засобів для рослинництва, у розгляді і виборі проектів будівництва виробничих об’єктів та споруд для галузі та в приймальних комісіях з уведення їх в експлуатацію. Підготовляє і укладає договори продажу продукції рослинництва. Забезпечує розроблення і упровадження заходів з наукової організації праці, атестації та раціоналізації робочих місць. Проводить роботу з розвитку і упровадження системи контролю за використанням матеріально-технічних засобів, науково обґрунтованих норм виробітку, ефективного застосування чинних положень про оплату і стимулювання праці, пропаганди і упровадження досягнень науки і передового досвіду. Організовує роботу з ведення книги історії полів, земельної шнурової книги та інших облікових документів, своєчасного складання звітів і подання їх до органів вищого рівня.

Бере участь в організації підготовки, підвищення кваліфікації і переатестації кадрів. Контролює роботу відділків, сільськогосподарських дільниць у галузі рослинництва, керує агрономічною службою. Встановлює раціональні виробничо-економічні зв’язки галузі рослинництва з обслуговуючими та переробними підприємствами (організаціями) АПК. Контролює додержання працівниками рослинництва виробничої і трудової дисципліни, правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту. Забезпечує виконання законодавства про охорону навколишнього природного середовища.

Повинен знати: закони, постанови, накази, розпорядження, рішення та інші нормативно-правові акти органів державної влади і місцевого самоврядування з питань агропромислового комплексу, виробничої діяльності підприємства; інтенсивні технології сільськогосподарського виробництва, селекцію і насінництво, біологічні особливості культурних рослин та агротехніку їх вирощування; досягнення науки і передовий досвід роботи вітчизняних і зарубіжних підприємств у галузі рослинництва; економіку, організацію виробництва, праці й управління; економічні методи управління в ринкових умовах господарювання; чинні положення про оплату праці й основи її нормування; чинні стандарти на продукцію рослинництва; земельне і трудове законодавство; правила експлуатації і можливість застосування сучасних ЕОМ персонального користування в агрономічній роботі; законодавство про охорону навколишнього природного середовища; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж агрономічної роботи: для магістра — не менше 2 років, спеціаліста — не менше 3 років.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору