UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Професіонали
  4. Агроном з насінництва

Агроном з насінництва

Завдання та обов’язки. Організовує роботу з вирощування високоякісних сортів насіння і садивного матеріалу, а також створення в необхідній кількості насіннєвого фонду господарства. Забезпечує найоптимальніші терміни закладання насінницьких ділянок, проведення агрономічних заходів з догляду за ними з метою одержання високоякісного насіння. Проводить апробацію сортових посівів. Організовує своєчасне збирання насінницьких посівів, засипання, обробку насіння після збирання і доведення його до високих посівних кондицій. Здійснює контроль за правильним його зберіганням, а також використанням сортового насіння для сівби. Організовує виробниче випробування нових сортів. Проводить роботу із сортозаміни та сортооновлення. Забезпечує упровадження у виробництво нових високоякісних сортів і гібридів.

Складає заявки на придбання насіння і садивного матеріалу необхідних сортів і гібридів, забезпечує своєчасне їх одержання. Розробляє заходи з поліпшення насінництва, збільшення виробництва насіння дефіцитних і перспективних сортів, переведення насінництва зернових культур на промислову основу. Веде документацію з насінництва, книгу обліку насіння, а також облік і установлену звітність з насінництва. Бере участь у впровадженні інтенсивних технологій вирощування сільськогосподарських культур, розробленні і впровадженні заходів з наукової організації праці, науково обґрунтованих норм виробітку. Бере участь в атестації і раціоналізації робочих місць. Контролює готовність, технічний стан та якість роботи застосовуваних у насінництві машин. Своєчасно відбирає зразки партій насіння, направляє їх у державну насіннєву інспекцію. Систематично підвищує свою кваліфікацію. Контролює додержання правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Повинен знати: закони, постанови, накази, розпорядження, рішення та інші нормативно-правові акти органів державної влади і місцевого самоврядування в галузі насінництва; методи апробації і оцінки посівних якостей насіння; агротехніку; способи і методи поліпшення якості насіння, технологію його виробництва і обробки; досягнення науки і передовий досвід у галузі насінництва; закупівельні ціни і сортові надбавки на насіння; державні стандарти на насіння і садивний матеріал; економіку, організацію виробництва, праці й управління; чинні положення про оплату праці і основи її нормування; основи трудового і земельного законодавства; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту. Кваліфікаційні вимоги: Провідний агроном з насінництва: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією агронома з насінництва I категорії — не менше 2 років. Агроном з насінництва I категорії: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Для магістра — без вимог до стажу роботи, спеціаліста — стаж роботи за професією агронома з насінництва II категорії — не менше 2 років. Агроном з насінництва II категорії: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією агронома з насінництва — не менше 2 років. Агроном з насінництва: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст) без вимог до стажу роботи.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору