UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Апаратник ацетилування

Апаратник ацетилування

2-й розряд

Завдання та обов'язки. Виконує окремі операції технологічного процесу ацетилування. Готує та завантажує сировину, вивантажує продукт. Чистить апарати. Готує устаткування до ремонту.

Повинен знати: будову, принцип роботи основного та допоміжного устаткування на дільниці, яка обслуговується; фізико-хімічні та технологічні властивості сировини та готової продукції; вимоги до них.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

3-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес ацетилування у виробництві фенацетину або веде процес ацетилування під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Приймає сировину. Дозує та завантажує сировину, напівфабрикати і реаґенти в апарат. Відбирає проби. Передає продукт на наступні дільниці виробництва. Обслуговує устаткування та комунікації. Здає устаткування в ремонт.

Повинен знати: технологічну схему виробництва; будову, принцип роботи основного та допоміжного устаткування; схему арматури, комунікацій на дільниці, яка обслуговується; фізико-хімічні та технологічні властивості сировини, напівфабрикатів та готової продукції та вимоги до них; правила відбору проб; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника ацетилування 2 розряду - не менше 1 року.

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес ацетилування дією оцтової кислоти або оцтового ангідриду. Розраховує і дозує сировину, напівфабрикати і реагенти, завантажує їх в реакційний апарат у суворій послідовності з встановленим технологічним режимом. Реґулює та контролює параметри процесу (температуру, тиск та інше) за показаннями контрольно-вимірювальних приладів та результатами аналізів. Виконує інші супровідні процеси (нейтралізації, осадження, відгонки, центрифугування та інше), які передбачені технологічною інструкцією. Обслуговує реактори, вбирні установки, холодильники, вимірники, збірники та інше устаткування даного процесу. Перевіряє герметичність комунікацій та устаткування. Виконує аналізи, які передбачені робочою інструкцією. Веде облік витрат сировини та напівфабрикатів та кількість одержаної продукції. Приймає устаткування з ремонту. Керує апаратниками нижчої кваліфікації.

Повинен знати: технологічну схему виробництва; будову, принцип роботи основного та допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів; схему арматури та комунікацій на дільниці, яка обслуговується; фізико-хімічні та технологічні властивості сировини, напівфабрикатів та готової продукції та вимоги до них; правила регулювання процесу ацетилування; правила відбору проб і методику проведення аналізів; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника ацетилування 3 розряду - не менше 1 року.

5-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес ацетилування у виробництві синтетичних вітамінів A та E; веде технологічний процес ацетилування дією оцтової кислоти або оцтового ангідриду та керує апаратниками нижчої кваліфікації; веде процес ацетилування бавовняної целюлози під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Готує розчини ацетилуючої суміші (оцтового ангідриду, бензолу, оцтової кислоти) та нейтралізуючої суміші (поташу, оцтової кислоти, азотнокислого розчину, соляної кислоти). Розраховує дозовані компоненти. Готує апарати до завантаження, перевіряє справність рушійних механізмів, подає в оболонку апарата охолоджену композицію. Запускає у роботу мішалки. Завантажує апарати компонентами, (целюлозою та оцтовим ангідридом), подає першу ацетилуючу суміш з одночасним нагріванням оболонки апарата.

Веде технологічний процес - змінювання через кожний встановлений проміжок часу напряму обертання мішалки. Записує параметри в операційний лист. Складає розчини реагентів за заданою рецептурою. Перевіряє якість сировини органолептичне та за результатами аналізів. Коректує процес за результатами аналізів та спостережень. Стежить за показаннями контрольно-вимірювальних приладів та станом устаткування. Запобігає причинам відхилення від норм технологічного режиму та усуває їх.

Повинен знати: будову, призначення устаткування, контрольно-вимірювальних приладів; технологічний режим та суть процесу ацетилування; методику розрахунку дозованих компонентів; послідовність виконання операцій ацетилування за стадіями; правила завантаження ацетилувальної суміші та целюлози; правила відбору проб; способи визначення моменту утворення "сиропу"; фізико-хімічні властивості розчинників, технічні умови на готовий продукт; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника ацетилування 4 розряду - не менше 1 року.

6-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде процес ацетилування бавовняної целюлози з отриманням продуктів ацетилцелюлози та триацетатцелюлози. Керує апаратниками нижчої кваліфікації. Настроює двигун мішалки на задану швидкість, подає другу ацетилуючу суміш. Веде процес ацетилуванням у тих же режимах, що і при першій ацетилуючій суміші. Перед закінченням реакції збільшує швидкість обертання мішалки та подає третю ацетилуючу суміш. Веде процес ацетилування. Визначає момент утворення "тіста" та "сиропу". Під час досягнення "сиропу" заданої в'язкості провадить дво- трикратну промивку хімічними розчинами, вивантажує через фільтр у висаджувач.

Повинен знати: будову, призначення устаткування та контрольно-вимірювальних приладів; технологічний режим та суть процесу ацетилування; методику розрахунку дозованих компонентів; послідовність виконання операцій ацетилування за стадіями; правила та способи регулювання режимів. роботи мішалок, температур нагрівання та охолодження; правила завантаження ацетилуючої суміші та целюлози; правила відбору проб; способи визначення моменту утворення "сиропу", режим промивок готового продукту; фізико-хімічні властивості розчинників, технічні умови на готовий продукт; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Неповна вища освіта (молодший спеціаліст), без вимог до стажу роботи. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника ацетилування 5 розряду - не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору