UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Апаратник гашення вапна

Апаратник гашення вапна

2-й розряд

Завдання та обов'язки. Готує вапняне молоко в апаратах-гасителях невеликої продуктивності або веде технологічний процес гашення вапна для одержання вапняного молока під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Завантажує випалене вапно в апарат приготування вапняного молока. Відбирає проби. Транспортує одержане вапняне молоко. Періодично чистить апарати, транспортні механізми. Транспортує відходи.

Повинен знати: будову, принцип роботи основного та допоміжного устаткування дільниці, яка обслуговується; фізико-хімічні властивості сировини, напівфабрикатів та готової продукції; правила відбору проб.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

3-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес гашення вапна для одержання вапняного молока, процес гашення вапна для одержання гашеного вапна під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Дозує та завантажує випалене вапно або гашене вапно в шнек-живильник, апарат приготування вапняного молока. Стежить за надходженням вапна, гашеного вапна в апарати, регулює подавання води, повітря. Чистить періодично апарати, сита-Бурат, транспортні механізми. Обслуговує апарати приготування вапняного молока, шнек, заглибні та відцентрові насоси, витяжний ліхтар гашення, ємкості для вапняного молока, комунікації. Готує устаткування до ремонту.

Повинен знати: будову, принцип роботи основного та допоміжного устаткування, схему арматури і комунікацій; суть та правила регулювання процесу одержання вапняного молока; вимоги до готової продукції; правила відбору проб.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж робота за професією апаратника гашення вапна 2 розряду - не менше 1 року.

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес гашення вапна для одержання гашеного вапна в апаратах-гасителях продуктивністю до 300 т вапна за добу. Готує розчини поверхнево-активної речовини (ПАР), підігріває воду і дистилярну рідину для гашення. Подає гостру пару в апарат. Стежить за якістю та рівномірним надходженням вапна в апарати. Регулює подавання води визначеної температури у суворій відповідності до регламенту. Контролює вологість та дисперсність гашеного вапна:, якість вапняного молока за густиноміром та хіманалізом, тиск пари, рівень у напірному баку, мішалках ПАР. Відбирає проби для контролю процесу. Виконує аналізи. Просіває гашене вапно. Обслуговує апарати гашення Шультеса, елеватори, ротаційно-рідинні млини, гідратори, дезінтегратори, ємкості-сховища вапняного молока, водопідігрівники, сита-Бурат, насоси, рукавні фільтри, вентиляційні установки, трубу "Вентурі", комунікації та інше устаткування. Виявляє та усуває несправності у роботі устаткування та комунікацій.

Повинен знати: технологічну схему виробництва; будову, принцип роботи основного та допоміжного устаткування, схему комунікацій на дільниці, яка обслуговується; правила регулювання процесу гашення вапна; вимоги до готової продукції; правила відбору проб; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника гашення вапна 3 розряду - не менше 1 року.

5-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес гашення вапна для одержання гашеного вапна в апаратах-гасителях продуктивністю понад 300 т вапна за добу. Керує технологічним процесом та регулює його відповідно до робочих інструкцій. Коректує процес за результатами аналізів та спостережень. Стежить за контрольно-вимірювальними приладами, за станом та роботою устаткування. Виконує простий ремонт устаткування.

Повинен знати: технологічну схему виробництва; будову, правила експлуатації основного та допоміжного устаткування; схему комунікацій на дільниці, яка обслуговується; правила регулювання процесу гашення вапна; вимоги до готової продукції; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника гашення вапна 4 розряду - не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору