UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Апаратник гідролізу

Апаратник гідролізу

2-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес гідролізу під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Готує та завантажує сировину. Вивантажує готовий продукт. Відбирає проби. Обслуговує устаткування. Готує устаткування до ремонту.

Повинен знати: будову, принцип роботи основного і допоміжного устаткування на дільниці, яка обслуговується; види сировини, вимоги до сировини та готової продукції; правила відбору проб.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

3-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде простий технологічний процес гідролізу. Приймає та готує сировину, охолоджує, подає реагенти, відкачує, у разі потреби випарює, відстоює гідролізат. Розраховує компоненти реакції. Регулює процес за показаннями контрольно-вимірювальних приладів і результатами аналізів. Виконує аналізи, які передбачені інструкцією. Усуває несправності у роботі устаткування та комунікацій. Обслуговує реакційні апарати, дозуючі пристрої, холодильники-конденсатори, відстійники, газовіддільники, насоси, контрольно-вимірювальні прилади, арматуру, комунікації та інше устаткування. Обліковує сировину, вихід готової продукції. Здає та приймає устаткування з ремонту.

Повинен знати: технологічну схему виробництва; будову, принцип роботи основного і допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів; схему арматури та комунікацій на дільниці, яка обслуговується; фізико-хімічні та технологічні властивості сировини, напівфабрикатів та готового продукту; вимоги до сировини та готової продукції; технологічний режим; правила регулювання процесу; правила відбору проб; методику виконання аналізів; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника гідролізу 2 розряду - не менше 1 року.

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде складний технологічний процес гідролізу або простий процес гідролізу з одночасним керівництвом апаратниками нижчої кваліфікації. Стежить за показаннями контрольно-вимірювальних приладів, за станом і роботою устаткування. Заміряє витрати сировини і вихід готової продукції, оцінює їх якість за результатами аналізів. Виявляє та усуває несправності у роботі устаткування та комунікацій.

Повинен знати: технологічну схему виробництва; будову основного і допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів; схему арматури, комунікацій на дільниці, яка обслуговується; фізико-хімічні і технологічні властивості сировини, напівпродуктів та готового продукту; вимоги до сировини та готової продукції; технологічний режим; правила регулювання процесів; правила відбору проб; методику проведення аналізів; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника гідролізу 3 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
Ведення технологічного процесу у виробництвах: діазолю, кремнійорганічних сполук, синтетичних жирних спиртів, медичних препаратів.

5-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес гідролізу у середовищі соляної кислоти або лугів у присутності вогне- та вибухонебезпечних речовин або процес гідролізу, який пов'язаний з ізотопним обміном, а також особливо складні процеси гідролізу з одночасним керівництвом апаратниками нижчої кваліфікації. Готує сировину, виготовляє суміші хлорсиланів, подає реакційну суміш в реактор, охолоджує або підігріває продукти реакції, відстоює та зливає, промиває продукт реакції або обробляє вуглекислим натрієм, фільтрує продукт реакції на друкфільтрі під тиском, передає продукт в інше відділення. Контролює та регулює параметри технологічного режиму, які передбачені регламентом: температуру, кількість суміші, яка подається, та інші показники процесу за показаннями контрольно-вимірювальних приладів і результатами аналізів. Запобігає відхиленням від норм технологічного режиму та усуває їх.

Повинен знати: технологічну схему виробництва; будову, правила експлуатації основного і допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів; схему арматури, комунікацій на дільниці, яка обслуговується; фізико-хімічні і технологічні властивості сировини, напівпродуктів та готового продукту; технічні вимоги до сировини та готової продукції; технологічний режим; правила регулювання процесу; методику розрахунків; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника гідролізу 4 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
Ведення технологічного процесу і керівництво апаратниками у виробництвах: силіконового каучуку, пергідролю електролітичного, вітаміну B6 (на стадії отримання піродоксину), ціаміду кальцію, ціанурової кислоти.

6-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес гідролізу і керівництво апаратниками нижчої кваліфікації у виробництві поліетілсилоксанових рідин і кремнійорганічних лаків з високими термостійкими, діелектричними, адгезійними та іншими показниками із чистих мономерів; веде технологічний процес гідролізу у виробництві синтетичного гліцерину. Керує технологічним процесом та регулює його відповідно до робочих інструкцій. Коректує процес за результатами аналізів і спостережень. Запобігає відхиленням від режиму та недолікам у роботі устаткування, виявляє та усуває їх. Бере участь у ремонтних роботах основного і допоміжного устаткування.

Повинен знати: технологічну схему виробництва; будову, принцип роботи основного і допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів; схему арматури, комунікацій на дільниці, яка обслуговується; фізико-хімічні і технологічні властивості сировини, напівпродуктів та готового продукту; вимоги до сировини та готової продукції; технологічний режим; правила регулювання процесу; правила відбору проб; методику проведення аналізів; методику розрахунків; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Неповна вища освіта (молодший спеціаліст), без вимог до стажу роботи. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника гідролізу 5 розряду - не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору