UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Апаратник гранулювання

Апаратник гранулювання

3-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде процес гранулювання у виробництві сажі та металевого натрію або веде процес гранулювання інших продуктів під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Приймає веретенне масло, охолоджує масло після гранулювання; подає охолоджене масло в гранулятор, зважує гранульований сплав, завантажує за допомогою підйомно-транспортних механізмів. Чистить устаткування від сплаву.

Повинен знати: фізико-хімічні та технологічні властивості сировини та допоміжних матеріалів, вимоги до них; прийоми роботи; будову, принцип роботи основного та допоміжного устаткування, підйомно-транспортних механізмів і правила їх обслуговування; схему арматури та комунікацій на дільниці, яка обслуговується, суть і правила регулювання технологічного процесу, технологічний режим; правила відбору проб.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес гранулювання напівпродуктів і продуктів у грануляторах або гранулювання в "киплячому шарі" на установках, які оснащені засобами автоматичного регулювання і автоматичного блокування під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Стежить за рівномірним подаванням сировини та рівнем масла у грануляторі. Регулює подавання води, ретуру, пари, повітря вручну за допомогою вентилів, засувок і автоматично. Забезпечує, згідно з технологічним режимом, температуру, тиск, концентрацію, гранулометричний склад готового продукту.

Візуально визначає якість ґранул. Відбирає проби. Вивантажує напівпродукти і продукти та передає на склад або на подальше оброблення. Розраховує потрібну кількість сировини та вихід готового продукту. Обслуговує барабанні гранулятори, грануляційні башти, баки-приймачі, бункери-живильники, насоси, підйомно-транспортні механізми та інше устаткування. Усуває несправності у роботі устаткування. Чистить апарати та комунікації. Готує устаткування до ремонту, приймає з ремонту.

Повинен знати: суть і правила регулювання технологічного процесу; фізико-хімічні та технологічні властивості сировини, напівфабрикатів та готового продукту, вимоги до них; технологічну схему; будову, принцип роботи основного та допоміжного устаткування; схему арматури та комунікацій на дільниці, яка обслуговується; правила відбору проб; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника гранулювання 3 розряду - не менше 1 року.

5-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес гранулювання напівпродуктів та продуктів в грануляторах з одночасним керівництвом апаратниками нижчої кваліфікації, а також веде процес гранулювання іонообмінних смол методом утворення гранул суспензії у трансформаторному маслі або веде технологічний процес гранулювання напівпродуктів та продуктів у "киплячому шарі" на установках, які оснащені засобами автоматичного регулювання і автоматичного блокування. Перевіряє стан устаткування та засобів автоматики.

Розраховує необхідну кількість та якість речовин, що застосовуються у процесі гранулювання. У разі потреби виконує супровідні процеси: сушіння, випаровування, плавлення, кристалізації, очищення відхідного повітря, газів і розчинів, конденсації парів, донейтралізації, фільтрації тощо. Регулює подавання сировини та розчинів, вихід готового продукту, витрати та зниження тиску газів, надходження повітря, тиск повітря, температуру в циклонних топках, відхідні гази по зонах ґрануляторної установки, температуру "киплячого шару" та розчину, витрати вода, повітря і пари за допомогою засобів автоматичного контролю і контрольно-вимірювальних приладів. Забезпечує згідно з технологічним і режимом необхідну вологість шихти.

Запобігає причинам відхилень від норм технологічного режиму та усуває їх. Транспортує підготовлену шихту в випалювальну піч. Спостерігає і контролює правильний хід процесу та утворення гранул необхідних розмірів. Провадить аналізи відповідно до робочої інструкції. Стежить за нормальною роботою всіх систем установки. Усуває неполадки у роботі устаткування та налагоджує його.

Замінює фільтри плаву та грануляторів, чистить та протравлює їх в рідинах спеціального призначення. Обслуговує системи установок гранулювання, циклонні топки, баки плавлення, плавителі, скрубері, ротаційно-дискові абсорбері, турбоповітродувки, охолодники, відцентрові насоси, газоочисники, теплообмінники, вентилятори та інше устаткування. Веде облік витрат сировини і матеріалів.

Повинен знати: технологічну схему гранулювання; будову устаткування, засобів автоматики і контрольно-вимірювальних приладів; схему комунікацій; технологічний процес і правила його регулювання; регламенти і режими технологічного процесу; методику проведення аналізів; державні стандарти на готову продукцію; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника гранулювання 4 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
1. Гранулювання амофосу з одночасною доамонізацією розчину фосфату амонію рідким аміаком в амонізаторі-ґрануляторі або з одночасною доамонізацією і сушінням в апараті БГС (ГСХ).
2. Гранулювання плаву аміачної селітри в "киплячому шарі".
3. Гранулювання плаву карбаміду у відцентрових грануляторах.

СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ АПАРАТНИК ГРАНУЛЮВАННЯ (ВИРОБНИЦТВО КАРБАМІДУ)

5-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес плавлення кристалів карбаміду в плавителях, гранулювання плаву карбаміду у відцентровому грануляторі, очищення відхідного повітря від аміаку та пилу карбаміду у скруберах та ротаційно-дискових абсорберах, які оснащені системами автоматичного регулювання і автоматичного блокування. Перевіряє стан устаткування та засобів автоматики.

Регулює подавання кристалів карбаміду, вихід готового продукту, витрати повітря та пари, температуру плаву, рівнів плаву карбаміду та його розчинів за допомогою засобів автоматичного контролю і контрольно-вимірювальних приладів. Забезпечує згідно з технологічним режимом необхідні параметри: тиск, температуру, концентрацію плаву і розчину карбаміду, якість готового продукту.

Запобігає причинам відхилень від норм технологічного режиму та усуває їх. Спостерігає та контролює правильний хід процесу плавлення, гранулювання, очищення відхідного повітря та отримання готового продукту потрібного гранулометричного складу. Стежить за роботою всієї системи. Усуває неполадки у роботі устаткування та налагоджує його. Обслуговує циклони, баки плавлення, плавителі, відцентрові насоси, гранулятори, скрубери, ротаційно-дискові абсорбери та інше устаткування.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору