UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Апаратник нейтралізації

Апаратник нейтралізації

2-й розряд

Завдання та обов'язки. Виконує окремі операції технологічного процесу нейтралізації кислот, різних розчинів та інших продуктів лугом, аміаком та іншими нейтралізуючими засобами або процесу нейтралізації лужних розчинів кислотами під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Завантажує компоненти в апарат. Вивантажує готовий продукт. Відбирає проби.

Повинен знати: технологічну схему виробництва; будову, принцип роботи устаткування на дільниці, яка обслуговується; фізико-хімічні властивості сировини.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

3-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде простий технологічний процес нейтралізації кислот, різних розчинів та інших продуктів лугом, аміаком та іншими нейтралізуючими засобами або процесу нейтралізації лужних розчинів кислотами. Готує нейтралізуючі розчини: вапняне молоко, аміачну воду, содовий розчин тощо. Промиває сировину з доведенням до стабільного pH. Перемішує, відстоює, фільтрує, відбілює, вивантажує продукт, промиває реакційну масу від зайвого лугу та кислоти, віджимає масу, центрифугує. Передає продукт на подальші операції. Регулює параметри технологічного процесу, який передбачений технологічним регламентом: швидкість подавання компонентів в апарат, температуру (використовуючи в деяких випадках охолодження), концентрацію тощо за показаннями контрольно-вимірювальних приладів та результатами аналізів. Провадить аналізи. Обслуговує нейтралізатори, змішувачі, фільтри, теплообмінники, відцентрові насоси та інше устаткування та комунікації. Промиває та дегазує устаткування, перевіряє герметичність системи перед пуском. Виявляє та усуває несправності у роботі устаткування. Розраховує кількість сировини, яка завантажується.

Повинен знати: технологічну схему виробництва; суть та правила ведення технологічного процесу нейтралізації; будову, принцип роботи основного та допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів; схему арматури та комунікацій; фізико-хімічні властивості сировини, готової продукції; правила відбору проб; методику проведення аналізів.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника нейтралізації 2 розряду - не менше 1 року.

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде складний технологічний процес нейтралізації, а також простий процес нейтралізації кислот, різних розчинів та інших продуктів лугом, аміаком та іншими нейтралізуючими засобами або процес нейтралізації лужних розчинів кислотами з одночасним керівництвом апаратниками нижчої кваліфікації. Приймає сировину та розчини у видаткові ємкості, нейтралізує до встановленого pH. Розділяє жирні кислоти і солі шляхом відстоювання та наступного розшарування. Промиває жирні кислоти у промивачі сірчаною кислотою та водою. Регенерує фільтри. Передає розчини на подальше перероблення. Контролює роботу очисних установок після реакторів та видаткових ємкостей. Обслуговує насоси.

Повинен знати: технологічну схему виробництва; суть і правила ведення технологічного процесу нейтралізації, будову, принцип роботи основного та допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів; схему арматури та комунікацій; фізико-хімічні властивості сировини, готової продукції; методику проведення аналізів,

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника нейтралізації 3 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
1. Ведення процесу нейтралізації каустичного магнезиту азотною кислотою в апаратах закритого типу (реакторах) до встановленого pH.
2. Ведення процесу нейтралізації лугами жирних кислот у виробництві себацинової кислоти та моноефірів у виробництві пластифікаторів, нейтралізації кислих стоків содовим розчином.
3. Ведення процесу нейтралізації та керівництво апаратниками у виробництвах: барбітуратів, сульфамідів, аміназину, котарнину, гістідину, піперазину, цистаміну, саліцилових препаратів, іонообмінних смол, ціанурової кислоти.

5-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде складний процес нейтралізації з одночасним керівництвом апаратниками нижчої кваліфікації. Готує та завантажує реактори реагентами. Стежить за показаннями контрольно-вимірювальних приладів. Контролює одержання розчину в реакторах до встановленого pH. Заміряє витрати сировини та вихід готового продукту, оцінює їх якість за результатами аналізів. Перекачує готовий продукт в ємкості для зберігання. Підтримує оперативний зв'язок з суміжними цехами. Стежить за станом устаткування. Коректує процес за результатами аналізів та спостережень, керує регулювальними пристроями. Бере участь у ремонтних роботах.

Повинен знати: технологічну схему виробництва; правила ведення технологічного процесу нейтралізації; будову та правила експлуатації основного та допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів; схему арматури та комунікацій; фізико-хімічні властивості сировини, готової продукції; правила відбору проб; методику проведення аналізів.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника нейтралізації 4 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
Ведення процесу нейтралізації і керівництво апаратниками у виробництвах: капролактаму, тринатрійфосфату, триполіфосфату, амофосу, нітрофену, діамонію фосфату, хромових сполук, хлоретилу, а також нейтралізація каустичного магнезиту азотною кислотою в апаратах закритого типу (реакторах) до встановленого pH, нейтралізація барієвих та стронцієвих солей соляно-кислим методом.

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору