UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Апаратник окислення

Апаратник окислення

3-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде простий та середньої складності процес окислення під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Приймає та готує сировину. Готує хімічні розчини. Дозує та завантажує сировину. Вивантажує, передавлює або зливає окислений розчин в ємкості зберігання або передає на наступні технологічні стадії виробництва. Відбирає проби. Обслуговує реактори, окислювальні колони, контактні апарати, обертаючі печі та інше устаткування. Виявляє та усуває причини відхилень від норм технологічного режиму. Готує устаткування до ремонту.

Повинен знати: технологічну схему виробництва; суть процесу окислення і способи регулювання його; будову і принцип роботи устаткування, контрольно-вимірювальних приладів; схему арматури та комунікацій; правила обслуговування устаткування, яке підлягає котлонагляду; методику розрахунків, правила відбору проб і виконання хімічних аналізів; фізико-хімічні властивості сировини та хімічних сполук окислювачів.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Приклади робіт.
Ведення процесу окислення при атмосферному тиску без підігрівання або охолодження хлористого бензоїлу перекисом водню, бітуму киснем, парааміносаліцилату калію сірчаною кислотою, крохмальної суспензії гіпохлоритом, лейкорозчинів кубових барвників повітрям; процесу очищення ланоліну окисленням.

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде середньої складності процес окислення, процес нейтралізації відпрацьованого розчину або складні процеси під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Розчиняє, розмелює, відстоює, випарює, випаровує. Готує окислювальну шихту. Дозує та завантажує тверді або рідкі компоненти сировини в реактор, окислювальну колону, обертаючі печі. Видержує реакційну масу за заданою температурою. Регулює дозування або співвідношення продуктів, температуру, тиск, кислотність, концентрацію, рівень в апаратах за показаннями контрольно-вимірювальних приладів, засобів автоматики і результатами аналізів. Виконує хімічні аналізи. Розраховує кількість сировини та окислювача, веде облік готової продукції. Обслуговує автоклави, фільтри, випарники, підігрівники, холодильники, скрубери, конденсатори, ресивери, ректифікаційні, інверсійні колони, адсорбери, десорбери, сепаратори, відцентрові та вакуум-насоси, а також інше устаткування і комунікації. Усуває несправності у роботі устаткування та комунікацій. Приймає устаткування з ремонту.

Повинен знати: технологічну схему виробництва; процес окислення і способи регулювання його; будову устаткування, контрольно-вимірювальних приладів; схему арматури та комунікацій; правила обслуговування устаткування, яке підлягає котлонагляду; методику розрахунків; правила відбору проб і виконання хімічних аналізів; фізико-хімічні властивості сировини та хімічних сполук окислювачів; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника окислення 3 розряду - не менше 1 року.

5-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде складний технологічний процес окислення або керує апаратниками нижчої кваліфікації під час ведення середньої складності технологічного процесу окислення. Перевіряє справність устаткування. Готує та завантажує контактні апарати каталізатором. Випаровує, перегріває пару. Змішує газову пару з водяною парою. Подає із спиртовипарників парогазову суміш в контактні апарата. Охолоджує, провадить конденсацію, стабілізацію та стандартизацію отриманого продукту. Нейтралізує відроблений розчин. Провадить ректифікацію реагентів. Контролює за показаннями контрольно-вимірювальних приладів і результатами аналізів параметри, які передбачені регламентом: температуру, тиск, кількість каталізатора, якість каталізатора, повітря, парогазову суміш тощо. Обслуговує відстійники, насоси, газодувки тощо. Перекачує готовий продукт в ємкості для зберігання. Готує устаткування, системи автоматики та комунікацій до роботи. Виводить контактні апарати на робочий режим. Виявляє та усуває причини відхилень від норм технологічного режиму. Усуває несправності у роботі устаткування та комунікацій. Готує устаткування до ремонту, приймає з ремонту.

Повинен знати: технологічну схему виробництва, будову і правила експлуатації устаткування, контрольно-вимірювальних приладів; схему арматури та комунікацій; правила обслуговування устаткування, яке підлягає котлонагляду; методику розрахунків; фізико-хімічні властивості сировини та хімічних сполук окислювачів; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Неповна вища освіта (молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника окислення 4 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
Ведення процесу окислення метилетилпіридину, ефірних масел та продуктів їх перероблення хромовою сумішшю, жирних кислот, парафіну, нафталіну, хлористого тіонілу, адіпінової кислоти, циклогексанону, циклогексанолу, ізопропілового ізоамілового і метилового спиртів, слабкої азотної кислоти або ведення процесу окислення у виробництві надперекису калію, капролактаму, синтетичного папаверину, амінозину, оцтової кислоти та оцтового ангідриду; окислення пікаліну меланжем у виробництві ізонікотинової кислоти; ведення процесу окислення у виробництві брому та бромзаліза.

6-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде складний технологічний процес окислення з одночасним керівництвом апаратниками нижчої кваліфікації. Керує апаратниками перегонки у виробництві ізовалеріанового альдегіду, ізовалеріанової кислоти. Контролює роботу і стан всього устаткування дільниці окислення, дотримання технологічного регламенту окислення, вихід та якість реакційної маси, напівпродуктів і продуктів за допомогою контрольно-вимірювальних приладів, засобів автоматики, дистанційного керування з центрального пульта керування і за результатами хімічних аналізів. Керує пуском та зупинкою контактних апаратів, апаратів окислення всіх типів та іншого устаткування на дільниці, яка обслуговується. Розраховує співвідношення компонентів. Провадить контрольні аналізи. Веде облік витрат сировини та кількості отриманої продукції. Обслуговує реактори всіх типів, випарники, відстійники, конденсатори, осушники, холодильники, насоси, вакуум-насоси та інше устаткування, контрольно-вимірювальні прилади, припливно-витяжні та аварійні системи вентиляції, трубопроводи та комунікації. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування та комунікацій.

Повинен знати: технологічну схему дільниці окислення, отримання напівпродуктів; будову та конструктивні особливості основного та допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів; схему засобів автоматики, арматури та комунікацій; фізико-хімічні властивості сировини, каталізатора, окислювачів реакційної маси, отриманих продуктів; технологічний режим і правила його регулювання; державні стандарти на сировину та готову продукцію; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту, яке підлягає котлонагляду або технагляду.

Кваліфікаційні вимоги. Неповна вища освіта (молодший спеціаліст), без вимог до стажу роботи. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника окислення 5 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
Ведення процесу окислення циклогексану.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору