UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Апаратник перегонки

Апаратник перегонки

2-й розряд

Завдання та обов'язки. Виконує окремі операції процесу перегонки або самостійно отримує дистильовану воду на перегінних колонах, або під час відгонки скипидару з ганчір'я, або бере участь у веденні процесу виробництва бета-піколіну та чистого піридину. Завантажує сировину в апарат, нагріває, регулює технологічні параметри відповідно до технологічного регламенту. Зливає готовий продукт та передає до складу. Чистить апаратуру та комунікації.

Повинен знати: технологічну схему виробництва продукту; будову, принцип роботи устаткування, яке обслуговується; властивості сировини та продуктів.

Кваліфікаційні вимога. Повна загальна середня, освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

3-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес простої перегонки (ректифікації, дистиляції, розгонки) під вакуумом або водяною парою з метою часткового або попереднього грубого розділення сумішей або веде середньої складності технологічний процес перегонки (дистиляції, ректифікації, розгонки) під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Нагріває сировину до температури кипіння товарної фракції, точно регулює температурний режим, тиск, швидкість подавання сировини та інших параметрів у межах, які установлені технологічним регламентом. Конденсує пари рідини у конденсаторі-холодильнику. Підтримує температуру води у холодильнику на заданому рівні. Підтримує заданий рівень рідини в апаратах. Пропарює трубопроводи. Стежить за роботою випарника та конденсатора-холодильника. Приймає рідкі полімери до сховища. Відбирає готовий продукт, очищає апарат від кубового залишку, промиває апаратуру та комунікації. Відбирає проби кубових залишків, готової продукції. Контролює та регулює технологічний процес за показаннями контрольно-вимірювальних приладів та візуальними спостереженнями. Обслуговує перегінні апарати, обігріваючі пристрої, конденсатори, насоси, комунікації, контрольно-вимірювальні прилади. Готує устаткування до ремонту.

Повинен знати: технологічну схему виробництва продукту; будову, принцип роботи устаткування, яке обслуговується; основи та суть технологічного процесу; параметри технологічного режиму та правила регулювання процесу; фізико-хімічні та технологічні властивості сировини та напівпродуктів; технічні умови на готову продукцію; правила відбору проб; схему комунікацій, трубопроводів.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника перегонки 2 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
Очистка речовин від домішок смол методом використання різниці температур кипіння продукту та домішок.

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде середньої складності технологічний процес перегонки (ректифікації, дистиляції, розгонки) - тонкого очищення речовин від домішків або повного розділення багатокомпонентних сумішей летких рідин або веде технологічний процес простої перегонки з одночасним керівництвом апаратниками нижчої кваліфікації. Приймає, готує та нагріває сировину до заданої температури. Підтримує параметри технологічного режиму (температуру, тиск або вакуум у системі, рівні речовин в апаратах та ін.), обігріває апарати парою або обслуговує топки. Конденсує пари та відбирає товарні фракції. Очищає відхідні гази та уловлює шкідливі речовини. Очищає апаратуру від шламу та видаляє кубовий залишок, транспортує та передає продукт до складу. Провадить аналізи. Контролює та регулює технологічний процес за показаннями контрольно-вимірювальних приладів та результатами аналізів. Обслуговує ректифікаційні колони, холодильники, конденсатори та іншу апаратуру. Запобігає причинам порушення норм технологічного регламенту та усуває їх. Усуває несправності у роботі устаткування. Приймає устаткування з ремонту.

Повинен знати: технологічну схему виробництва продукту; будову, принцип роботи устаткування, яке обслуговується, та контрольно-вимірювальних приладів; параметри технологічного режиму та правила регулювання процесу; суть фізико-хімічних властивостей сировини; вимоги до сировини, напівфабрикатів та готової продукції; методику проведення аналізів; правила відбору проб; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника перегонки 3 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
1. Ведення процесу виробництва бета-піколіну та чистого піридину.
2. Ведення процесу виробництва брому.
3. Ведення процесу приготування препарованої смоли.
4. Ведення процесу сушіння розчинника азеотропною перегонкою.

5-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде складний технологічний процес перегонки або веде середньої складності технологічний процес перегонки тонкого очищення речовин від домішків або повного розділення багатокомпонентних сумішей летких рідин з одночасним керівництвом апаратниками нижчої кваліфікації. Веде процес регенерації парів органічних розчинників в адсорбційній системі. Веде процес регенерації активованого вугілля в адсорберах. Підтримує параметри технологічного режиму: температуру, тиск, рівні речовин в апаратах, витрати речовин. Конденсує, розділяє та збирає реїенерат - рідку фракцію та перекачує на термічне знешкодження відходів. Транспортує та передає продукти на наступні стадії виробництва. Провадить контрольні аналізи. Оцінює якість готового продукту за результатами аналізів. Стежить за показаннями контрольно-вимірювальних приладів та регулює технологічний процес за їх показаннями і результатами аналізів. Запобігає причинам відхилень від норм технологічного режиму та усуває їх. Обслуговує адсорбери, екстрактори, випарю установки, перегінні куби, насоси тощо. Виявляє та усуває несправності у роботі устаткування. Веде записи в робочому журналі. Готує устаткування до ремонту, приймає з ремонту.

Повинен знати: технологічну схему виробництва продукту, будову та конструктивні особливості устаткування, яке обслуговується, та контрольно-вимірювальних приладів; параметри технологічного режиму та правила регулювання процесу; суть фізико-хімічних процесів; фізико-хімічні та технологічні властивості сировини; вимоги до сировини, напівфабрикатів та готової продукції; методику проведення аналізів; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника перегонки 4 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
Ректифікація вінілацетату, багатокомпонентних отруйних, токсичних, вибухонебезпечних та інших подібних продуктів.

6-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде складний технологічний процес перегонки, контролює та координує роботу всіх дільниць та відділень з перегонки продуктів, а також молекулярної дистиляції з одночасним керівництвом апаратниками нижчої кваліфікації цих дільниць виробництва. Веде технологічні процеси з дистанційного пульта керування. Контролює та регулює витрати основної сировини, допоміжних матеріалів, електроенергії, температури, тиску, вакуум системи, рівні рідин в колонах та інші показники процесу за допомогою контрольно-вимірювальних приладів та автоматики. Розраховує та обліковує витрати сировини, матеріалів, напівпродуктів, вихід готової продукції по всіх стадіях виробництва. Виявляє та усуває неполадки у роботі устаткування і комунікацій та порушення технологічного процесу за сигнальними пристроями. Забезпечує безперервну роботу всіх взаємозв'язаних виробничих дільниць та відділень. Обслуговує автоматичні пристрої системи "автодиспетчер" дистанційного пульта керування технологічним процесом, вакуум-насоси, припливно-витяжні та аварійні системи вентиляції, трубопроводи. Передає необхідні відомості диспетчеру підприємства.

Повинен знати: фізико-хімічні та технологічні властивості сировини; технологічну схему виробництва, яке обслуговується; будову, правила обслуговування та конструкцію контрольно-вимірювальних приладів, систем автоматики та устаткування; методику розрахунків сировини та виходу продукту; схему контролю автоматики та блокування процесу; технологічний режим та правила регулювання процесу, правила користування індивідуальними засобами захисту та правила охорони праці у процесі виробництва отруйних та агресивних речовин; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Неповна вища освіта (молодший спеціаліст), без вимог до стажу роботи. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника перегонки 5 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
1. Ведення процесів з дистанційного пульта керування у виробництві соди з автоматичним регулюванням роботи устаткування, яке обслуговується.
2. Перегонка оцтової кислоти, оцтового ангідриду, сирого бензолу та фракцій, дивінілбензольної кислоти, вінілацетату, кам'яновугільної смоли, багатокомпонентних отруйних, токсичних, вибухонебезпечних та інших подібних складних продуктів.

СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ АПАРАТНИК ПЕРЕГОНКИ (ВИРОБНИЦТВО КАРБАМІДУ)

5-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес перегонки і дистиляції тонкого очищення розчину карбаміду після вузла синтезу під тиском від карбамату амонію, аміаку і двоокису вуглецю з одночасним концентруванням розчину карбаміду. Веде процес концентрування газів дистиляції з утворенням розчину вуглеамонійних солей та їх поверненням до системи синтезу карбаміду. Відбирає аналізи розчину вуглеамонійних солей і підтримує мольне співвідношення аміаку та двоокису вуглецю у межах норм, що встановлені регламентом. Відбирає аналізи розчину карбаміду та регулює за результатами аналізів склад біурету і аміаку в розчині.

Підтримує параметри технологічного режиму: температуру, тиск, витрати розчинів солей карбаміду, вуглеамонійних солей і газів дистиляції. Стежить за показаннями контрольно-вимірювальних приладів та регулює технологічний процес за їх показаннями і результатами аналізів. Запобігає причинам відхилень від норм технологічного режиму та усуває їх. Обслуговує ректифікаційну колону з підігрівником та сепаратором, конденсатор низького тиску, напірний бак зі скрубером, циркуляційний холодильник, вакуум-випарник, запірну та регулюючу арматуру. Виявляє та усуває несправності у роботі устаткування. Веде записи в робочому журналі. Готує устаткування до ремонту, приймає з ремонту.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору