UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Апаратник плавлення

Апаратник плавлення

2-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес плавлення під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Бере участь у дробленні та завантаженні сировини в приймальний бункер плавильного апарата. Очищає апарати від шламу. Бере участь у передаванні рідкого продукту на інші технологічні операції або затарює. Бере участь в обслуговуванні устаткування.

Повинен знати: технологічну схему виробництва продукту; суть технологічного процесу; фізико-хімічні та технологічні властивості сировини.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

3-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес плавлення у плавильних котлах та електропечах. Дозує сировину в приймальний бункер плавильного апарата, обігріває плавильний апарат перегрітою парою або топковими газами, стежить за рівнем розплавленої сировини та підтримує задану температуру плавлення, відстоює або фільтрує продукт. Уловлює гази, які виділяються, герметизує апаратуру, продуває збірники та комунікації інертним газом, обігріває збірники та комунікації. Перекачує рідкий продукт та передає його на інші технологічні операції або затарює. Контролює хід технологічного процесу за показаннями контрольно-вимірювальних приладів та зовнішнім виглядом продукту. Запобігає причинам відхилень від норм технологічного регламенту та усуває їх. Обслуговує дробарки, плавильні апарати різних типів; відстійники, фільтри, насоси, газодувки, комунікації, контрольно-вимірювальні прилади та запірнореґулюючі пристрої. Готує устаткування до ремонту.

Повинен знати: технологічну схему виробництва продукту; суть технологічного процесу; технологічний режим і правила регулювання процесу; фізико-хімічні та технологічні властивості сировини, напівфабрикатів, технологічного палива і допоміжних матеріалів; будову і принцип роботи устаткування і приладів, які обслуговуються.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника плавлення 2 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
Ведення процесу плавлення нафталіну.

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес плавлення отруйних, агресивних речовин або отримання потрійного сплаву (свинцю, натрію, калію) та інших продуктів плавленням або веде технологічний процес плавлення у плавильних котлах, електропечах та цистернах з одночасним керівництвом апаратниками нижчої кваліфікації. Керує пневмотранспортом. Плавить продукти у залізничних та автоцистернах, зливає та перекачує в технологічні ємкості. Обігріває ємкості та цистерни парою. Перевіряє герметичність апаратури, продуває збірники та комунікації інертним газом. Контролює температуру та якість продукту, який надходить. Обслуговує технологічне устаткування. Виявляє та усуває несправності у роботі устаткування. Приймає устаткування з ремонту.

Повинен знати: технологічну схему виробництва продукту; суть технологічного процесу; технологічний режим і правила регулювання процесу; фізико-хімічні та технологічні властивості сировини, напівфабрикатів, технологічного палива і допоміжних матеріалів; будову і принцип роботи устаткування і приладів, які обслуговуються; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника плавлення 3 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
1. Ведення процесу отримання фталевого ангідриду та каніфолі.
2. Ведення процесу плавлення фосфору, фенолу, лугів, натрію, калію, сірчаної пасти, сірчаного концентрату та інших отруйних та агресивних речовин.

5-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес плавлення отруйних та агресивних речовин, потрійного сплаву з одночасним керівництвом апаратниками нижчої кваліфікації. Стежить за показаннями контрольно-вимірювальних приладів. Заміряє витрати сировини та вихід готового продукту, оцінює їх якість за результатами аналізів. Коректує процес за результатами аналізів та спостережень, керує регулювальними пристроями. Стежить за станом устаткування. Обслуговує устаткування. Виконує простий ремонт устаткування та комунікацій. Веде записи у виробничому журналі про хід процесу плавлення.

Повинен знати: технологічну схему виробництва продукту; суть технологічного процесу; технологічний режим і правила регулювання процесу; фізико-хімічні та технологічні властивості сировини, напівфабрикатів, технологічного палива і допоміжних матеріалів; будову і правила обслуговування закріпленого устаткування і приладів; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника плавлення 4 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
Ведення процесу збезводнювання, плавлення і видалення сторонніх домішок із концентрованих розчинів каустика для отримання твердого каустика.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору