UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Апаратник полімеризації

Апаратник полімеризації

3-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес полімеризації під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Готує сировину, розчини реагентів, завантажує сировину в апарати. Обслуговує технологічне устаткування. Очищає апаратуру від шлаку, полімерів, осадів. Транспортує та передає продукти на наступні стадії виробництва. Перезаряджає фільтри, чистить дозатори.

Повинен знати: основи технологічного процесу виробництва продукту; будову, принцип роботи допоміжного устаткування.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес полімеризації у розчині, масі, газовому або водоемульсійному середовищах, блочної полімеризації у присутності каталізаторів, ініціаторів, ініціюванням ультрафіолетовими променями та радіаційними випромінюваннями для отримання високомолекулярних сполук (полімерів) з мономерів. Приймає та готує сировину, приготовляє хімічні розчини, каталізатори. Готує устаткування до роботи. Дозує сировину в реактори або інше устаткування з особливо точним дотриманням співвідношень компонентів, підігріває, перемішує масу, видержує реакційну масу за заданою температурою, вивантажує продукт, стабілізує отриманий полімер, провадить відгонку зайвого розчинника та передає його на наступні технологічні стадії виробництва. Контролює та регулює параметри технологічного режиму, які передбачені регламентом, температуру, тиск, вакуум, співвідношення компонентів сировини, концентрацію та в'язкість полімеру, інтенсивність перемішування. Розраховує кількість сировини та вихід продукту, питому вагу, концентрацію та глибину полімеризації. Відбирає проби. Провадить аналізи. Продуває та обпресовує устаткування, готує устаткування до ремонту, приймає з ремонту. Обслуговує реактори, полімеризаційні колони, автоклави, фільтри, преси, теплообмінники, електропечі, сушарки, млини, технологічні комунікації та інше устаткування, контрольно-вимірювальні прилади і арматуру. Веде облік витрат сировини та отриманого продукту.

Повинен знати: технологічну схему виробництва продукту; суть процесу полімеризації і правила регулювання його; будову, принцип роботи основного та допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів та автоматичних систем регулювання; методику розрахунків; правила відбору проб; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника полімеризації 3 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
1. Полімеризація великогабаритних деталей та виробів у камерах полімеризації.
2. Полімеризація знімних кришок з поліхлорвінілу шляхом термічного оброблення у печах різної конструкції.

5-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес полімеризації з одночасним керівництвом апаратниками нижчої кваліфікації або веде процес полімеризації з центрального пульта керування. Контролює показання контрольно-вимірювальних приладів. Заміряє витрати сировини та вихід готового продукту, оцінює їх якість за результатами аналізів. Контролює стан устаткування. Обслуговує технологічне устаткування, контрольно-вимірювальні прилади та засоби автоматизації технологічних процесів. Виконує простий ремонт устаткування та комунікацій. Веде записи у виробничому журналі.

Повинен знати: процес полімеризації і правила регулювання його; рецептуру завантажень сировини; технічні вимоги до сировини, напівфабрикатів та готової продукції; умови нормального ведення процесу, типові порушення режиму, їх причини та способи щодо їх запобігання та усунення; будову основного і допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів і автоматичних систем регулювання; методику розрахунків; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника полімеризації 4 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
Ведення процесу полімеризації: легкого масла, капролактаму, тетрагідрофурану, рідких та газоподібних вуглеводнів (в емульсії або розчинах), суміші мономерів (у розчині роданистого натрію), ефірів метакрилової кислоти, у виробництві поліетилентерефгалату, емульсійного полістиролу, сополімерів стиролу та вінілацетату, форполімеризації блочного полістиролу.

6-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес полімеризації з центрального пульта керування з одночасним керівництвом апаратниками нижчої кваліфікації. Керує технологічним процесом та регулює його відповідно до робочих інструкцій. Коректує процес за результатами аналізів та спостережень, керує регулювальними пристроями. Бере участь у ремонтних роботах основного та допоміжного устаткування.

Повинен знати: технологічний процес полімеризації і правила регулювання його; фізико-хімічні властивості сировини; умови нормального ведення процесу, типові порушення режиму, їх причини та способи щодо їх запобігання та усунення; конструктивні особливості та правила обслуговування основного і допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів і автоматичних систем регулювання; методику розрахунків; державні стандарти на сировину, напівфабрикати та готову продукцію; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Неповна вища освіта (молодший спеціаліст), без вимог до стажу роботи. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника полімеризації 5 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
Ведення процесу полімеризації, контроль та координація робіт дільниць (відділень) полімеризації легкого масла, поліетилену, капролактаму, блочного полістиролу, сополімерів стиролу, полівінілхлориду, полівінілацетату, поліпропилену, поліхлорвінілової смоли тощо.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору