UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Апаратник прожарювання

Апаратник прожарювання

3-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде процес прожарювання каталізаторів, селікагелевого носія та інших продуктів в електропечах та печах шахтного типу. Веде процес прожарювання солей або вугілля в муфелях або ретортах у хіміко-фармацевтичній промисловості. Приймає та готує сировину і напівпродукти, завантажує у печі, прожарює, промиває, регулює подавання палива; вивантажує готовий продукт; охолоджує та розфасовує, передає на іншу технологічну операцію. Контролює температурний режим прожарювання та стежить за промивними водами. Визначає ступінь прожарювання за кольором прожарених продуктів або за результатами аналізів. Користується пусковими, гальмовими та регулюючими пристроями. Усуває несправності у роботі устаткування та комунікацій. Готує устаткування до ремонту, приймає з ремонту. Веде облік сировини та готової продукції.

Повинен знати: будову, принцип роботи основного та допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів; схему арматури та комунікацій; фізико-хімічні властивості носія, каталізаторів, порошків, метано-водневої фракції; вимоги до продукції; суть і правила регулювання технологічного процесу; параметри технологічного режиму; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес прожарювання каталізатора, окисів металу у виробництві синтетичного каучуку, феритових порошків, пігментів для художніх фарб та червоного залізноокисного пігменту (в обертових печах безперервної дії) або процес прожарювання у виробництві дикетену, карборунду, нікелевого каталізатора, амідопірину та плазмоциду, або прожарює метатитанову кислоту у виробництві двоокису титану, а також веде процес прожарювання каталізаторів, селікагелевого носія та інших продуктів в електропечах і печах шахтного типу, веде процес прожарювання солей або вугілля в муфелях або ретортах в хіміко-фармацевтичній промисловості з одночасним керівництвом апаратниками нижчої кваліфікації. Завантажує сировину та напівпродукти в активатори. Регулює температуру топки, подавання повітря, відбір активованого каталізатора, окисів металів або інших продуктів за допомогою контрольно-вимірювальних приладів і а результатами хімічних аналізів. Обслуговує активатори, топки, елеватори, теплообмінники, бункери, печі різних систем. Відбирає проби.

Повинен знати: будову основного та допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів; схему арматури та комунікацій; фізико-хімічні властивості каталізатора, окисів металу та інших; вимоги до продукції; суть і правила регулювання технологічного процесу; технологічний режим; правила відбору проб; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника прожарювання 3 розряду - не менше 1 року.

5-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес активації каталізатора прожарюванням у виробництві дивінілу або веде процес прожарювання у виробництві трихлористого фосфору і метатитанової кислоти у виробництві двоокису титану (в обертових печах безперервної дії) з застосуванням рентгеноструктурного методу пофазного контролю. Контролює та регулює швидкість відбору, процес горіння у топках за допомогою контрольно-вимірювальних приладів, засобів автоматики і за результатами хімічних аналізів. Обслуговує закріплене устаткування.

Повинен знати: технологічний процес прожарювання; будову та правила обслуговування основного та допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів; схему арматури та комунікацій; фізико-хімічні властивості каталізатора, окисів металу та інших напівфабрикатів; вимоги до продукції; суть і правила регулювання технологічного процесу; технологічний режим; методику проведення аналізів; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника прожарювання 4 розряду - не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору