UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Апаратник розкладання

Апаратник розкладання

3-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес розкладання у виробництві фенолу сульфураційним способом, моносепту, бета-пікаліну або веде технологічний процес розкладання хімічних речовин різними методами під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Готує та завантажує сировину. Дозує реагенти в апарат. Вивантажує готовий продукт. Стежить за ходом технологічного процесу. Відбирає проби. Обслуговує технологічне устаткування. Готує устаткування до ремонту.

Повинен знати: суть процесу розкладання; будову, принцип роботи основного і допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів; схему арматури та комунікацій; фізико-хімічні властивості сировини, напівфабрикатів; правила відбору проб.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес розкладання хімічних речовин різними методами: реагентами (кислотами, спиртами, водою), термічним методом, під дією світла, шляхом автолізу, а також розкладання металоорганічних сполук, хлоридів металів або сульфомаси у водному середовищі або в розчинниках за наявністю каталізатора або без нього. Приймає та готує сировину, напівфабрикати, подає в реакційні апарати на розкладання; точно дозує реагенти відповідно до технологічного реґламенту, вивантажує продукт або передає на наступні технологічні стадії виробництва. Веде супровідні процеси: промивання, фільтрації, відгонки, нейтралізації, абсорбції, змішування, віддування, центрифугування, екстрагування, розділення та ін. Стежить за ходом технологічного процесу та регулює параметри режиму: температуру, тиск, вакуум, концентрацію, швидкість подавання та співвідношення реагентів, pH за допомогою контрольно-вимірювальних приладів і результатами аналізів або візуально визначає готовність напівфабрикату або продукту. Провадить аналізи. Розраховує кількість потреби сировини та напівфабрикатів. Обслуговує камери, печі, реактори, генератори, екстрактори, центрифуги, абсорбційні та віддувальні колони, перегінні апарати, скрубери, теплообмінники, змішувачі, відстійники, фільтри, системи уловлювання абгазів, випарні апарати та інше устаткування, контрольно-вимірювальні прилади, арматуру та комунікації. Перевіряє герметичність устаткування та комунікацій. Приймає устаткування з ремонту. Веде облік сировини, матеріалів та напівфабрикатів. Керує апаратниками нижчої кваліфікації за їх наявністю.

Повинен знати: технологічну схему виробництва дільниці, яка обслуговується, і суть процесу розкладання; будову основного і допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів; схему арматури та комунікацій; фізико-хімічні властивості сировини, напівфабрикатів; технологічний режим; правила регулювання процесу; методику розрахунку; правила відбору проб; методику проведення аналізів; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника розкладання 3 розряду - не менше 1 року.

5-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес лужного і каталітичного розкладання гідроперекису, ізопропілбензолу і диметилдіоксану, отримання металевого калію методом обмінного розкладання; веде процес розкладання у виробництві: хромових сполук, кальцинованої соди, нітроамофоски, поліетиленамінів, хлоргідратів поліетиленполіамінів, двоокису титану з коректуванням кислотного фактора, подвійного суперфосфату (під час ведення процесу розкладання у виробництві простого суперфосфату у разі використання для розкладання апатиту відпрацьованих кислот органічного виробництва і маточних розчинів кремнефтористого натрію); або керує апаратниками нижчої кваліфікації у виробництвах карбонілів металів, фосфорної та борної кислот, ацетилену, оцтової кислоти з деревнооцтового порошку та синтетичної камфори, сульфату калію із шеніту, або веде технологічний процес розкладання хлормасла сірчаною кислотою у виробництві технічного хлорофосу або процес розкладання каталізатора-алюмінію хлористого у виробництві ізопропілбензолу. Приймає вуглеводні, випаровує, перегріває, провадить лужне або каталітичне розкладання, охолоджує реакційну масу або контактні гази, періодично провадить регенерацію каталізатора, готує хімічні розчини. Регулює співвідношення компонентів, подавання та відбирання реакційної маси і контактного газу, температуру, тиск, рівні у реакторах і контактних апаратах за допомогою контрольно-вимірювальних приладів, засобів автоматики і за результатами хімічних аналізів. Виявляє та усуває причини відхилень від норм технологічного режиму, усуває несправності у роботі устаткування та комунікацій. Обслуговує реактори, контактні апарати, випарники, перегрівники, конденсатори. Веде облік продуктів, які отримуються. Керує апаратниками нижчої кваліфікації.

Повинен знати: технологічну схему відділення розкладання; будову і правила експлуатації основного і допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів, засобів автоматики та схему комунікацій; фізико-хімічні та технологічні властивості сировини, продуктів, які отримуються; правила регулювання технологічного процесу; методику проведення аналізів; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника розкладання 4 розряду - не менше 1 року.

6-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес, контролює та координує роботу дільниці розкладання вуглеводнів, кальцинованої соди; нітроамофоски, отримання металевого калію методом обмінного розкладання з одночасним керівництвом апаратниками нижчої кваліфікації, а також керує апаратниками відділення розкладання, абсорбції, дозування та підготовлення сировини у виробництві фтористого водню або керує апаратниками у виробництві двоокису титану з коректуванням кислотного фактора. Керує технологічним процесом та регулює його відповідно до робочих інструкцій. Коректує процес за результатами аналізів та спостережень. Стежить за показаннями контрольно-вимірювальних приладів, засобів автоматики, за станом і роботою устаткування, яке обслуговується. Заміряє витрати сировини та вихід готового продукту, оцінює їх якість за результатами аналізів. Провадить контрольні аналізи. Бере участь у ремонтних роботах основного і допоміжного устаткування.

Повинен знати: технологічну схему відділення розкладання та інших відділень, які обслуговуються; будову основного і допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів, засобів автоматики; схему комунікацій; державні стандарти і технічні умови на сировину та готову продукцію; правила регулювання технологічного процесу; методику проведення аналізів; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Неповна вища освіта (молодший спеціаліст), без вимог до стажу роботи. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника розкладання 5 розряду - не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору