UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Апаратник сушіння

Апаратник сушіння

1-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде процес сушіння скловолокнистих матеріалів (корочок і просочених матиків), мідного і нікелевого купоросу в сушильних печах. Приймає та готує вологий продукт. Завантажує продукт в сушильну піч. Вивантажує продукт. Обслуговує устаткування. Чистить устаткування. Готує устаткування до ремонту.

Повинен знати: технологічну схему дільниці, яка обслуговується; будову, принцип роботи основного і допоміжного устаткування; схему арматури та комунікацій; фізико-хімічні та технологічні властивості продуктів і допоміжних матеріалів; вимоги до сировини та готової продукції.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

2-й розряд

Завдання та обов'язки. Самостійно веде процес сушіння гумових виробів в спеціальних камерах і конвенційних сушарках; штучного каракуля, віскозного волокна, центроліту в камерних і канальних сушарках або веде технологічний процес сушіння мідноаміачного і хлоринового волокна; веде процес сушіння в отриманні стеарату цинку, веде процес сушіння твердих сипких речовин або виробів у простих калориферних, вакуумних, інфрачервоних, трубних, сушильних апаратах під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Готує сировину і матеріали. Завантажує продукт в апарат. Вивантажує готовий продукт, складує. Обслуговує технологічне устаткування. Здає устаткування в ремонт.

Повинен знати: технологічну схему дільниці, яка обслуговується; будову, принцип роботи основного та допоміжного устаткування; схему арматури та комунікацій; фізико-хімічні та технологічні властивості продуктів і допоміжних матеріалів; вимоги до сировини та готової продукції; правила відбору проб; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника сушіння 1 розряду - не менше 0,5 року.

Приклади робіт.
Сушіння гумових оболонок сепаратора, заготівок каркасу, спортивних велошин, покришок, які відновлюються, та інших гумових виробів. Сушіння гідрату окису барію, вуглекислого барію, вуглекислого стронцію в простих сушильних апаратах або в апаратах складної конструкції під керівництвом апаратника вищої кваліфікації.

3-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес сушіння твердих сипучих речовин або виробів в простих калориферних, вакуумних, інфрачервоних, трубних сушильних апаратах (башти, барабани, шафи, стрічкові машини тощо) або в апаратах складної конструкції під керівництвом апаратника вищої кваліфікації або веде технологічний процес сушіння різних видів хімічних волокон і щетини в сушарках тунельного і стрічкового типу відповідно до робочої інструкції. Провадить дроблення продукту, розсіває, пакує, транспортує та складає готовий продукт. Обслуговує топку: завантажує паливо, провадить шурування, підтримує тепловий режим сушіння. Контролює рівномірне надходження вологого продукту в сушильний апарат при безперервному процесі виробництва, контролює та регулює швидкість транспортних стрічок в сушарках стрічкового типу. Регулює температурний режим, подачу пари, повітря за допомогою контрольно-вимірювальних приладів. Відбирає проби. Контролює безперебійну роботу устаткування за показаннями контрольно-вимірювальних приладів. Пускає та зупиняє сушильні апарати та інше устаткування, яке обслуговується. Виявляє та усуває несправності у роботі устаткування та комунікацій. Приймає устаткування з ремонту. Очищає устаткування та прибирає робоче місце.

Повинен знати: технологічну схему дільниці, яка обслуговується; будову основного та допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів; схему арматури та комунікацій; фізико-хімічні та технологічні властивості продуктів; технологічне паливо, мастильні та інші допоміжні матеріали; вимоги до сировини та готової продукції; параметри технологічного режиму і правила регулювання процесу; правила відбору проб; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника сушіння 2 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
Сушіння гідрату окису барію, вуглекислого барію, вуглекислого стронцію в сушильних апаратах складної конструкції. Ведення процесу сушіння побічних продуктів ферментного виробництва з одночасним керівництвом апаратниками нижчої кваліфікації.

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес сушіння твердих сипучих речовин або виробів, які вимагають особливо точного дотримання технологічного режиму (вибухо- та вогнебезпечні, отруйні, лабільні, які дорого коштують), в сушильних апаратах складної конструкції (барабанні, тунельні, розпилювальні, обертаючі, турбінно-поличні, вакуум-сушарки, сублімаційні, ліофільні та ін.), або веде процес сушіння методом виморожування і в "киплячому шарі", або веде технологічний процес сушіння, термостабілізації або витяжки волокна відповідно до робочої інструкції. Перемішує продукт, який висушується, виводить пічні гази, повітря та пари або конденсат, уловлює пил або пари. Приймає джгут в прядильній частині агрегату (при сушінні волокна), заправляє його на барабани сушарки, в антистатичний іонізатор, в установку термостабілізації або гарячої витяжки, гофровану та різальну машини. Контролює та регулює параметри технологічного режиму: вміст вологи, тиск, вакуум, температуру вхідних та вихідних газів, витрати палива на всіх стадіях дільниці, яка обслуговується, за показаннями контрольно-вимірювальних приладів та результатами аналізів. Контролює та регулює температуру в сушарці по зонах стабілізатора або машині гарячої витяжки за допомогою щита керування та контрольно-вимірювальних приладів, швидкість обертання барабанів та вальців. Провадить аналізи; запобігає причинам відхилень від норм технологічного режиму та усуває їх. Веде облік витрат палива, кількості продукції, яка отримується. Обслуговує сушильні апарати, вентилятори, топки, шнеки, циклони, бойлерні установки та інше устаткування. Виконує простий ремонт устаткування. Керує апаратниками нижчої кваліфікації за їх наявністю.

Повинен знати: технологічний процес та схему дільниці, яка обслуговується; будову, принцип роботи основного та допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів, щита керування; схему арматури та комунікацій; фізико-хімічні та технологічні властивості сировини; технологічний режим і правила регулювання процесу; вимоги до сировини та готової продукції; правила відбору проб і методику проведення аналізів; вимоги до сировини та готової продукції; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника сушіння 3 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
Веде технологічний процес сушіння препаратів мікробіологічного синтезу на вакуум-барабанних, сублімаційних, стрічкових, розпилювальних сушарках під керівництвом апаратника вищої валіфікації.

5-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде процес сушіння гранульованого поліетилентерефталату, гранульованого суперфосфату, нітрофоски, поліхлорвінілової смоли на сушарках різного типу, синтетичного каучуку в дрібняку або стрічці каучуку на багатоходових сушильних агрегатах, у виробництві синтетичних миючих засобів, пантотенату кальцію; або одночасне сушіння на сушарках безперервної дії більше трьох продуктів (в аніліно-фарбовому виробництві); або сушіння продуктів у "киплячому шарі", поліацетальноі смоли у виробництві поліформальдегіду, фосфоритного концентрату з одночасним керівництвом апаратниками нижчої кваліфікації. Керує технологічним процесом та регулює його відповідно до робочих інструкцій. Коректує процес за результатами аналізів. Провадить контрольні аналізи. Стежить за показаннями контрольно-вимірювальних приладів, за станом та роботою устаткування. Заміряє витрати сировини та вихід готового продукту. Оцінює їх якість за результатами аналізів. Бере участь в ремонтних роботах основного та допоміжного устаткування.

Повинен знати: технологічну схему процесу сушіння; конструкцію основного та допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів; схему арматури та комунікацій; фізико-хімічні та технологічні властивості сировини; технологічний режим і правила регулювання процесу; правила відбору проб і методику проведення аналізу; державні стандарти і технічні умови до сировини та готової продукції; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника сушіння 4 розряду - не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору