UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Апаратник установки дослідного виробництва

Апаратник установки дослідного виробництва

3-й розряд

Завдання та обов'язки. Обслуговує. окремі стадії технологічного процесу на установках дослідного виробництва під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Готує, дозує та завантажує сировину та напівфабрикати в апаратуру установки. Вивчає та фіксує у виробничому журналі особливості нового технологічного процесу. Вивантажує готовий продукт самопливом, вручну або за допомогою механізмів, стиснутими газами та вакуумом. Відбирає проби, обліковує витрати сировини та кількість отриманої продукції. Бере участь у монтажі і демонтажі установок дослідного виробництва.

Повинен знати: технологічні процеси, регламенти та показники, які установлені лабораторним шляхом; схему установки, яка обслуговується; фізико-хімічні та технологічні властивості сировини, напівфабрикатів та готової продукції; будову устаткування та контрольно-вимірювальних приладів; правила відбору проб; правила обережного поводження із сировиною, напівфабрикатами та готовою продукцією.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес на простих установках дослідного виробництва з застосуванням технологічних режимів, які допускають відхилення температури до +- 3 град. C і до 16 атм тиску або на складних установках під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Обслуговує всі стадії технологічних процесів періодичної та безперервної дії на установках дослідного виробництва з метою перевірки лабораторних регламентів та оброблення режимів технології, яка забезпечуює серійний випуск промисловістю нових хімічних напівпродуктів та продуктів, і докорінне удосконалення існуючих у промисловості технологічних процесів. Розраховує та складає матеріальний баланс виготовлення продуктів (напівпродуктів) на дослідних установках. Виявляє оптимальні умови та параметри отримання продукту (напівпродукту) з найбільшим виходом та найкращої якості під керівництвом працівника вищої кваліфікації. Регулює та налагоджує процеси і устаткування на оптимальні умови та перемикає процес з ручного на автоматичне регулювання. Визначає ступінь інтенсивності процесів на кожній стадії, час початку та закінчення реакції. Контролює та регулює технологічні процеси засобами автоматики, контрольно-вимірювальними приладами та за результатами аналізів. Точно зважує сировину, компоненти та готовий продукт (напівпродукт). Виконує аналізи. У разі потреби бере участь в освоєнні промисловістю відпрацьованих технологічних процесів та виробництв. Керує апаратниками нижчої кваліфікації.

Повинен знати: технологічні процеси, регламенти та показники, які установлені лабораторним шляхом; схему установки, яка обслуговується; методи визначення оптимальних режимів ведення процесу, методику розрахунків та складання матеріального балансу дослідного виробництва; фізико-хімічні та технологічні властивості сировини, напівфабрикатів та готової продукції; будову устаткування, засобів автоматики та контрольно-вимірювальних приладів і правила їх налагодження на установці, яка обслуговується; методику виконання аналізів; правила обережного поводження з сировиною, напівфабрикатами та готовою продукцією, зважаючи на недостатнє вивчення їх властивостей, та міри запобігання небезпечним наслідкам та нещасним випадкам під час ведення процесів на дослідній установці; способи вивчення, аналізу та фіксації проведення процесів дослідних виробництв; неорганічну та органічну хімію, основи хімічної технології.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника установки дослідного виробництва 3 розряду - не менше 1 року.

5-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес на складних установках дослідного виробництва із застосуванням технологічних режимів, які допускають тиск від 16 до 250 атм та відхилення температури +- 2 град. C. Обслуговує особливо відповідальні та особливо складні установки дослідного виробництва під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Виявляє оптимальні умови та параметри отримання продукту (напівпродукту) з найбільшим виходом та найкращою якістю під керівництвом працівника вищої кваліфікації або самостійно. Самостійно регулює та налагоджує процеси і устаткування на оптимальні умови та перемикає процес з ручного на автоматичне регулювання. Визначає показники якості продукту (напівпродукту). Керує апаратниками нижчої кваліфікації та координує їх роботу на всіх стадіях дослідного виробництва.

Повинен знати: технологічні процеси, регламенти та показники, які установлені лабораторним шляхом; схему установки, яка обслуговується; методи визначення оптимальних режимів ведення процесу, методику розрахунків та складання матеріального балансу дослідного виробництва; фізико-хімічні та технологічні властивості сировини, напівфабрикатів та готової продукції; будову устаткування, засобів автоматики та контрольно-вимірювальних приладів і правила їх налагодження на установці, яка обслуговується, методику виконання аналізів; правила обережного поводження із сировиною, напівфабрикатами та готовою продукцією, зважаючи на недостатнє вивчення їх властивостей, та міри запобігання небезпечним наслідкам та нещасним випадкам під час ведення процесів на дослідній установці; способи вивчення, аналізу та фіксації проведення процесів дослідних виробництв; неорганічну та органічну хімію, хімічну технологію та апаратуру у межах роботи, яка виконується.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника установки дослідного виробництва 4 розряду - не менше 1 року.

6-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес на особливо складних установках дослідного виробництва із запровадженням технологічних режимів, які допускають тиск понад 250 атм та відхилення температури +- 1 град. C. Самостійно виявляє оптимальні умови та параметри отримання продукту з найбільшим виходом та найкращою якістю. Стежить за показаннями контрольно-вимірювальних приладів, засобів автоматики, за станом та режимом роботи устаткування. Коректує процес за результатами аналізів та спостережень. Бере участь в ремонтних та монтажних роботах. Координує та керує роботою апаратників нижчої кваліфікації.

Повинен знати: технологічні процеси, регламенти та показники, які установлені лабораторним шляхом; схему установки, яка обслуговується; методи визначення оптимальних режимів ведення процесу, методику розрахунків та складання матеріального балансу дослідного виробництва; фізико-хімічні та технологічні властивості сировини, напівфабрикатів та готової продукції; конструкцію устаткування, засобів автоматики та контрольно-вимірювальних приладів та правила їх налагодження на установці, яка обслуговується; правила обережного поводження із сировиною, напівфабрикатами та готовою продукцією, зважаючи на недостатнє вивчення їх властивостей (меж вибуховості, ступеню токсичності тощо), та міри запобігання небезпечним наслідкам та нещасним випадкам під час ведення процесів на дослідній установці; способи вивчення, аналізу та фіксації проведення процесів дослідних виробництв; неорганічну та органічну хімію, хімічну технологію та апаратуру у межах роботи, яка виконується.

Кваліфікаційні вимоги. Неповна вища освіта (молодший спеціаліст), без вимог до стажу роботи. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника установки дослідного виробництва 5 розряду - не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору