UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Апаратник ціанування

Апаратник ціанування

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес ціанування органічних сполук при отриманні ціанистого бензолу, прогестерону, ціанооцтового ефіру, роданистого амонію та інших. Провадить відгонку розчинників, знешкоджує тару та провадить інші супровідні процеси та операції (екстрагування, відстоювання, фільтрації тощо) згідно з технологічною інструкцією. Розраховує, дозує та завантажує сировину та напівфабрикати. Готує, налагоджує та обслуговує устаткування, яке використовується: реактори, випарні та перегінні апарати, центрифуги, поглинальні установки, різну фільтрувальну та допоміжну апаратуру (мірники, збірники тощо). Перевіряє герметичність обладнання трубопроводу. Регулює процес за показаннями контрольно-вимірювальних приладів та результатами аналізів. Відбирає проби. Веде облік витрат сировини та напівфабрикатів. Готує (з попередньою дегазацією) устаткування до ремонту, приймає з ремонту.

Повинен знати: технологічний процес ціанування; будову, принцип роботи та правила регулювання устаткування, контрольновимірювальних приладів; правила регулювання технологічного процесу; фізико-хімічні властивості сировини, напівфабрикатів і готової продукції та вимоги до них; правила відбору проб; схему комунікацій; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Перепідготовка та стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розраду - не менше 1 року.

5-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес ціанування - заміщення галоїдної, сульфо-діазо-нітро або інших груп в органічних сполуках на ціаногрупу дією мідноціанистого комплексу, ціанистим натрієм або калієм та дією інших ціанистих сполук. Готує сировину, первинні розчини та інші реагенти. Розраховує необхідну кількість сировини залежно від концентрації діазорозчину або іншої органічної сполуки. Дозує реагенти у суворій послідовності з установленим технологічним режимом. Завантажує компоненти у реакційні апарати. Розмішує, підігріває або охолоджує реакційну масу. Перевіряє, налагоджує та обслуговує очисні системи та устаткування: реактори, випарні та перегінні апарати, центрифуги, фільтри, ділильні лійки, мірники, збірники, арматуру, комунікації та контрольно-вимірювальні прилади (термометри, манометри, вакуумметри, електронні мости), а також спеціальні пристрої, які потрібні для дотримання особливих умов проведення процесу ціанування, що пов'язаний з виділенням синильної кислоти. Провадить контрольні аналізи.

Повинен знати: технологічний процес ціанування; правила регулювання технологічного процесу; будову та правила експлуатації основного та допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів; схему арматури та комунікацій на дільниці, яка обслуговується; фізико-хімічні та технологічні властивості сировини, напівфабрикатів та готового продукту; правила роботи з отруйними, вогненебезпечними та вибухонебезпечними речовинами; методику проведення аналізів; методику розрахунку потрібної сировини; правила налагодження устаткування; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника ціанування 4 розраду - не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору