UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Фарбувальник

Фарбувальник

2-й розряд

Завдання та обов'язки. Фарбує різні вироби, занурені в ванну з барвниками або виконує окремі роботи з обслуговування процесу покривання лицьової плівки штучною шкірою поліамідним розчином під керівництвом фарбувальника вищої кваліфікації. Готує розчин барвника, нейтралізує кислоту, що залишилася на поверхні виробів, промиває водою, фарбує. У процесі покривання плівки штучної шкіри підвозить поліамідний розчин та заливає його в резервуар розпилювача; установлює рулон з плівкою на розмотувальний пристрій та заправляє плівку в аґреґат. Під керівництвом фарбувальника вищої кваліфікації - керує сушильно-фарбувальним агрегатом, реґулює роботу його вузлів. Чистить пульверизатор, резервуар та насосну фарбувальну камеру від залишків барвника. Стежить за роботою ножа автомата, Періодично замінює рулони з підвезенням їх від каландрів до агрегату.

Повинен знати: будову фарбувально-сушильного агрегату; способи приготування і властивості барвників; режим фарбування і сушіння; норми витрат хімічних матеріалів; прийоми робіт.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

3-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде процес покривання лицьової плівки, штучної шкіри поліамідним розчином; веде процес поверхневого фарбування в масі блочного, емульсійного, гранульованого та інших пластиків пігментними барвниками на шнек-машинах, змішувальних барабанах (з одночасним дробленням) та на інших фарбувальних апаратах. У разі потреби сушить їх. Перевіряє технічну справність аґреґата та готує його до роботи. Контролює та регулює процес фарбування, температурний режим, подавання розчину барвника. Натягує плівку, регулює автоматичний ніж, подавання пари і температуру сушарки. Стежить за рівномірністю фарбування та сушіння. Розфасовує пофарбовані термопласти, перевіряє якість плівки, відповідність довжини її частин. Запобігає несправностям в роботі та усуває їх. Відбирає проби на аналіз. Бере участь в ремонті устаткування. Чистить та промиває устаткування. Під час ведення процесу фарбування і сушіння тари (ящиків з виробами регенеративних речовин) готує фосфотуючий розчин, ґрунт і фарби, наповнює ними ванну та напірні бачки фарбувальних камер, настроює пістолети-фарборозпилювачі та перевіряє заземлення, підвішує ящики на конвеєр, фосфотує, промиває та сушить ящики, наносить тонкий шар ґрунту, перший та другий шар емалі, промиває содовим розчином місця паяння в ящику.

Повинен знати: будову та принцип роботи фарбувальних і сушильних апаратів та контрольно-вимірювальних приладів; технологічний процес фарбування і сушіння та правила його регулювання; технічні вимога до якості кольору, властивості лаків, фарб та емалей; правила настроювання устаткування; правила відбору проб.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією фарбувальника 2 розряду - не менше 1 року.

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде процес фарбування художніх виробів з декоративними особливостями та колірними поєднаннями за ескізами художників, а також веде процес фарбування склотканини на лінії термохімічного оброблення. Стежить за роботою технологічної лінії, приладів контролю та автоматичного регулювання процесу фарбування склотканини. Регулює швидкість та правильність руху склотканини. Стежить за роботою знімачів статичної електрики, за подаванням фарбувального розчину і отриманням необхідного кольору на склотканині. Підгримує заданий рівень у ваннах плюсовки. Усуває різновідгінність. Стежить за видаленням продуктів згоряння та сублімації з електропечей і відпрацьованого теплоносія з сушарки. Запобігає браку у процесі фарбування та усуває його. Забезпечує умови правильного намотування за заданою густиною склотканини.

Повинен знати: технологічний процес фарбування; будову технологічної лінії; асортимент тканини; основні властивості барвників та просочувальних розчинів; дефекти під час оброблення тканини та заходи щодо їх запобігання та усунення.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією фарбувальника 3 розряду - не менше 1 року.

5-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде процес фарбування склотканини на лінії термохімічнго оброблення з одночасним керівництвом фарбувальниками нижчої кваліфікації. Керує технологічним процесом та реґулює його відповідно до робочих інструкцій. Коректує процес фарбування за результатами аналізів та спостережень. Стежить за показаннями контрольно-вимірювальних приладів та засобів автоматики, за станом та роботою устаткування, яке обслуговується.

Повинен знати: технологічний процес фарбування; будову, принцип роботи технологічної лінії; асортимент тканини; основні властивості барвників і просочувальних розчинів; дефекти під час оброблення тканини та заходи щодо їх запобігання та усунення.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією фарбувальника 4 розряду - не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору