UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Готувач кормів (тваринництво)

Готувач кормів (тваринництво)

1-й розряд

Завдання та обов’язки. Підігріває воду в кормозапарниках, казанах, чанах та в інших місткостях із пічним опаленням. Стежить за нагріванням води. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Повинен знати: принцип дії та правила експлуатації обслуговуваного устаткування; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта. Професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.


2-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує допоміжні й підготовчі роботи з варіння та запарювання кормів. Наповнює місткості водою. Готує пасти, киселі, кисляки, настої, відвари, сінне борошно. Миє, змішує, вапнує, пророщує, дріжджує, консервує корми, харчові відходи. Проводить їх хімічну та бактеріологічну обробку, видаляє сторонні предмети з харчових відходів вручну. Подрібнює, розмелює, ріже й рубає грубі, соковиті корми, концентрати та корми тваринного походження на подрібнювачах, машинах із ручним приводом або вручну. Миє, подрібнює, запарює коренебульбоплоди, застосовуючи машини. Проводить вітамінізовану обробку кормів у ямах та траншеях. Завантажує кормові відходи у варильні казани, кормозапарники. Роздає корми за допомогою транспортерів. Виймає корми з башт, ям, траншей, буртів вручну. Миє посуд, чистить варильні казани, чани. Прибирає кормоприготувальні приміщення. Проводить гідротермічну обробку кормів і харчових відходів у ямах та траншеях. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Повинен знати: способи й технологію варіння, запарювання та гідротермічної обробки кормів; правила хімічної та бактеріологічної обробок кормів; правила нагрівання казанів; санітарні правила приготування кормів; правила зберігання кормів, вітамінів, антибіотиків та інших препаратів; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта. Професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією готувача кормів (тваринництво) 1 розряду — не менше 0,5 року.


3-й розряд

Завдання та обов’язки. Готує корми за рецептами. Запарює, варить. Проводить гідротермічну обробку кормів і харчових відходів у кормозапарниках, казанах та чанах. Подрібнює, розмелює, ріже, рубає грубі, соковиті корми, концентрати і корми тваринного походження на машинах з електричним або іншим приводом. Заготовляє з водойм корми тваринного та рослинного походження. Дезінфікує приміщення, устаткування, інвентар, тару. Одержує кормові відходи і відпускає готові корми фермам. Проводить облік одержання та витрачання кормів. Виймає корми з башт, ям, траншей, буртів за допомогою підіймальних пристроїв. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Повинен знати: будову і правила експлуатації машин та устаткування, виробничого інвентарю, інструментів, вимірювальних приладів, посуду, тари, правила користування та догляд за ними; правила приготування кормів; правила теплової обробки різних компонентів, послідовність їх завантаження; особливості підготовки кормів для різних видів та статево-вікових груп тварин; склад та поживність кормів; потребу тварин та птиці в поживних речовинах; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією готувача кормів (тваринництво) 2 розряду — не менше 1 року.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. Готує корми за спецрецептами, а також корми, збалансовані за протеїном та іншими компонентами. Проводить термічну обробку, перемішує кормову масу в казанах. Промиває субпродукти, рибу, харчові відходи тощо. Здійснює технічне обслуговування машин та устаткування у кормоцеху. Проводить розрахунки для приготування потрібної кількості харчових відходів згідно з раціоном. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Повинен знати: види кормів, що застосовуються для годівлі тварин, птиці, звірів, їх поживність, перетравлюваність та значення для організму; потребу тварин у протеїні, вітамінах та мінеральних речовинах; будову та правила експлуатації варильних казанів, устаткування і машин для підготовки кормів до згодовування; технологію підготовки кормів та режим годівлі; кормові раціони та їх приготування для тварин; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією готувача кормів (тваринництво) 3 розряду — не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору