UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Свинар

Свинар

3-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує допоміжні роботи з догляду за поголів’ям свиней. Приймає опороси під час чергування. Підгодовує свиноматок та поросят. Надає першу допомогу тваринам, що захворіли, та виконує інші роботи з догляду за свинями. Приймає, зважує та переганяє тварин. Стежить за збереженням поголів’я. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Повинен знати: правила годівлі та утримання свинопоголів’я; правила та способи приймання приплоду і надання першої допомоги під час опоросів та в разі захворювання тварин; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.


4-й розряд


Завдання та обов’язки. Виконує ручні або частково механізовані роботи з догляду за яловими та поросними свиноматками, ремонтним молодняком та свинями на відгодівлі. Годує, напуває, вичищає гній і прибирає приміщення. Вживає заходів щодо збільшення приплоду. Проводить інтенсивну відгодівлю свиней збалансованими за поживними речовинами кормами. Додержується зоотехнічних норм утримання тварин на фермах. Виявляє ознаки охоти у свиноматок. Проводить парування та бере участь у роботі зі штучного осіменіння. Підготовляє свиноматок до опоросу. Надає першу допомогу хворим тваринам і бере участь у проведенні профілактичних та лікувальних заходів із запобігання захворюванням та падежу тварин. Зважує відгодованих тварин і відправляє їх на м’ясокомбінат. Додержується правил і норм охорони праці з виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Повинен знати: правила годівлі та догляду, технологію й прогресивні методи утримання холостих та поросних свиноматок, ремонтного молодняка і свиней на відгодівлі; склад кормів, їх поживність та структуру кормових раціонів; порядок згодовування кормів; потребу тварин у протеїні, вітамінах та мінеральних речовинах; методи підвищення продуктивності обслуговуваного поголів’я свиней; зоргігієнічні вимоги до умов утримання різних статевовікових груп тварин; найпоширеніші хвороби; методи надання першої допомоги тваринам, що захворіли; ветеринарно-санітарні заходи щодо запобігання хворобам; кондиції забійних тварин, терміни та ознаки статевої зрілості й техніку розведення свиней; оцінку продуктивності свиноматок; основні причини малоплідності, прохолосту, абортів та заходи боротьби з ними; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією свинаря 3 розряду — не менше 1 року.


5-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує ручні або частково механізовані роботи з догляду за свиноматками, що годують приплід, відлученими поросятами віком до 4 місяців. Годує, напуває, приймає поросят, видаляє гній, миє та прибирає приміщення. Вживає заходів щодо поліпшення утримання тварин, годує збалансованими за поживними речовинами кормами з метою збільшення виходу приплоду, середньодобових приростів живої маси та збереження молодняка. Усуває нескладні несправності в механізмах. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Повинен знати: біологічні особливості свиней, основи їх анатомії та фізіології; технологію і прогресивні методи утримання та годівлі свиноматок, що годують приплід, а також відлучених поросят; методи збільшення приплоду і продуктивності молодняка свиней; будову обслуговуваних машин та механізмів, правила їх експлуатації, регулювання і технічного обслуговування; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією свинаря 4 розряду — не менше 1 року.


6-й розряд


Завдання та обов’язки. Виконує ручні та частково механізовані роботи з догляду за кнурами. Годує, напуває, видаляє гній, бере участь у ветеринарних обробках. Вживає заходів щодо поліпшення утримання тварин та годівлі збалансованими за поживними речовинами кормами з метою збільшення виходу приплоду. Проводить парування, моціон тварин. Надає першу допомогу тваринам, прибирає приміщення та виконує інші роботи. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Повинен знати: технологію та прогресивні методи утримання та годівлі кнурів, ознаки прояву статевої зрілості; правила використання кнурів і техніку взяття сім’я; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією свинаря 5 розряду — не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору