UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Керівники
  4. Головний механік (механізація меліоративних робіт)

Головний механік (механізація меліоративних робіт)

Завдання та обов’язки. Забезпечує постійну технічну готовність та безперебійну роботу машин, механізмів, автотранспорту та інших засобів механізації в управлінні шляхом своєчасного планово-запобіжного ремонту, технічного обслуговування та діагностики. Забезпечує упровадження засобів малої механізації та зменшення витрат ручної праці під час виконання ремонтно-експлуатаційних робіт. Бере участь у забезпеченні продуктивного використання наявної техніки та устаткування, їх надійності і безперебійної роботи. Контролює додержання правил технічної експлуатації і графіків проведення технічних оглядів і ремонтів. Забезпечує розроблення планів механізації ремонтно-експлуатаційних робіт і заходів щодо підвищення їх ефективності, вносить пропозиції з реконструкції і технічного переобладнання бази механізації, комплектування і розміщення техніки по експлуатаційних дільницях, мехзагонах та інших підрозділах.

Організовує розроблення і упровадження планів оглядів, випробувань та профілактичних ремонтів устаткування, контролює їх виконання, забезпечує технічну підготовку виробництва. Організовує роботу з обліку наявності і проходження устаткування, складання і оформлення технічної документації. Організовує упровадження нової техніки і комплексу механізмів згідно з технологічним процесом ремонтно-експлуатаційних робіт на меліоративних системах. Сприяє підвищенню технічного рівня виробництва, скороченню ручної праці, зниженню собівартості робіт, забезпеченню сприятливих умов праці та її безпеки. Організовує виявлення ділянок робіт, що підлягають повній або частковій механізації, підготовку технічних завдань з упровадження засобів механізації, нової техніки і технології. Забезпечує організацію правильного збереження техніки, автомобілів, устаткування, контроль за зберіганням і витратами паливно-мастильних матеріалів. Забезпечує правильне ведення технічної документації на всі машини, механізми і устаткування, систематичний контроль за станом первинного обліку роботи техніки і обладнання та витратами коштів на їх ремонт та технічний нагляд.

Забезпечує розроблення і здійснення заходів щодо розміщення замовлень на ремонт і приймання після ремонту машин, механізмів та обладнання. Організовує складання розрахунків і заявок на придбання і доставку необхідних машин, устаткування, запасних частин, ремонтних матеріалів, паливно-мастильних матеріалів, приладів, інструментів та інших засобів механізації, ведення обліку їх наявності, використання і списання. Організовує технічне навчання механізаторів, водіїв та ремонтників, забезпечує контроль знань працівників і додержання ними правил технічної експлуатації, охорони праці та протипожежного захисту.

Повинен знати: законодавчі та нормативні документи з питань механізації виробництва; перспективи розвитку і підвищення технічного рівня механізації ремонтно-експлуатаційних робіт; правила експлуатації засобів механізації; порядок розроблення і затвердження планів робіт з механізації виробництва; порядок укладання договорів зі сторонніми організаціями; структуру і виробничі потужності організації, спеціалізацію та особливості її роботи, перспективи розвитку; економіку, організацію виробництва, праці та управління; трудове законодавство.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професіями керівників нижчого рівня: для магістра — не менше 2 років, спеціаліста — не менше 3 років.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору